بررسی و رفع ارور ها و کد های خطا ماشین لباسشویی سامسونگ

بدون شک مشاهده ارور روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی سامسونگ برای شما خوش آیند نخواهد بود اما اگر علت بروز و نحوه رفع این کد خطا ها و ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ خود را بدانید دیگر نگران بروز چنین خطاهایی نمیشوید. برخی از این خطاها به سادگی قابل برطرف کردن خواهند بود و برخی دیگر نیازمند بررسی توسط متخصصان مجرب و تعمیرکاران مجاز تعمیرات لباسشویی سامسونگ چرا که در صورت عدم توجه و رسیدگی شما ممکن است پیشامد های ناگواری رخ بدهد و به لباسشویی شما آسیب های جدی تر وارد شود.

تعمیرخونه با بیش از ۳۰ سال سابقه خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه تعمیرات لوازم خانگی با ضمانت نامه معتبر مفتخر است تا تعمیرات لباسشویی Samsung شما را با کمترین هزینه بهمراه ضمانت نامه معتبر در منزل تعمیر کند اگر لباسشویی شما دچار ایراد شده است تنها کافیست درخواست تعمیرکار لباسشویی دهید.

کد خطا و ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ

در ادامه این مقاله به بررسی کامل تمامی کد های خطا نمایش داده شده در ماشین های لباسشویی برند Samsung و نحوه رفع آنها خواهیم پرداخت. در صورتی که کد خطا یا سوال خاصی مد نظرتان بود در انتهای همین مطلب نظر خود را برای ما بنویسید تا متخصصان تعمیرخونه به آن پاسخ دهند.

ارور ها و کد های خطای سایر برند های لباسشویی: 

 

حتما بخوانید: بهترین ماشین لباسشویی های سال ۲۰۲۰

ارور SUD و SUDs ماشین لباسشویی سامسونگ


وجود کف بیش از اندازه درون لباسشویی موجب نمایش ارور SUD یا SUDs خواهد شد و برای برطرف کردن آن ابتدا ماشین لباسشویی را خاموش کرده و بمدت ۱۵ دقیقه درب آن را باز بگذارید و سپس مجددا دستگاه را روشن کرده و البسه خود را بشورید.

البته به این نکته توجه کنید که ریختن مواد شوینده بیش از اندازه یا استفاده از مواد شوینده تاریخ مصرف گذشته موجب ایجاد کف بیش از حد شده و تداوم بروز این ارور موجب خرابی لباسشویی شما خواهد شد.

ارور DC ، E4 ، UE ، Ub ماشین لباسشویی سامسونگ


هنگامی که لباس ها درون دیگ لباسشویی یک طرف قرار بگیرند و لباسشویی شما بدلیل عدم تعادل البسه یکی از ارور های DC ، E4 ، UE ، Ub را نمایش میدهد. همچنین زمانی که شما بیش از حد ظرفیت لباسشویی درون آن لباس قرار داده باشید نیز یکی از این ارور ها نمایان میشود.

حتما بخوانید: مشکلات رایج لباسشویی 

دقت داشته باشید که در برخی موارد شما البسه سنگین یا روفرشی درون لباسشویی خود قرار میدهید اما برنامه شستشو لباس های عادی را انتخاب میکنید ، در این شرایط نیز دستگاه شما ارور خواهد داد و باید برنامه ای متناسب با البسه درون لباسشویی انتخاب کنید.

ارور TE1 و ۶E ماشین لباسشویی سامسونگ


مشکلات دمای آب درون لباسشویی سامسونگ با ارور TE1 یا ۶E نمایان میشود. هنگامی که آب به دمای معین نرسد یا بیش از حد داغ شود یکی از این ارور ها به نمایش در می آید. برای رفع آن باید با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا سنسور دمای آب ، اتصالات کانکتور ها ، سیستم هیدروستات و برد اصلی لباسشویی شما بررسی و رفع عیب شود.

ارور TE2 و TE3 ماشین لباسشویی سامسونگ


ارور TE2 و TE3 مربوط به دمای سیستم خشک کن یا همان ایرواش ماشین لباسشویی شما است و زمانی که سنسور دمای ایرواش عملکرد درستی نداشته باشد این ارور نمایان میشود.

حتما بخوانید: علت نشت آب ماشین لباسشویی

برای برطرف کردن مشکل باید با تعمیرکار متخصص تعمیرخونه تماس بگیرید تا هیتر و المنت های سیستم ایرواش شما را بررسی کرده همچنین سنسور دما و سایر قطعات سیستم ایرواش دستگاه شما را به دقت بررسی و فرایند تعمیر لباسشویی شما به درستی انجام شود.

ارور E3 ، OE ، OC ، OF ماشین لباسشویی سامسونگ


هنگامی که آب درون لباسشویی شما بیش از حد باشد یا سرریز کند یکی از ارور های E3 ، OE ، OC ، OF به نمایش در خواهد آمد. این مورد بیشتر بدلیل خرابی سوئیچ فشار و قطعات درون سیستم هیدروستات اتفاق می افتد و باید توسط تعمیرکار مجرب مورد بررسی و رفع عیب قرار بگیرد.

تعمیر لباسشویی سامسونگ  خود را به تعمیرخونه بسپارید زیرا که فرایند تعمیر آن با ضمانت نامه معتبر تعمیرات توسط شرکت تعمیرخونه که بیش از ۳۰ سال سابقه خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه تعمیر لوازم خانگی را دارد انجام میپذیرد.

در برخی موارد مشاهده شده به علت خرابی برد الکترونیک اصلی ماشین لباسشویی سامسونگ عامل نمایش این ارور ها بوده و درصورتی که مشکل از موارد بالا نباشد باید برد اصلی دستگاه توسط تعمیرکار بررسی شود.

ارور LE ، LE1 ، ۱۱E ، E9 ماشین لباسشویی سامسونگ


هرگونه نشتی آب از ماشین لباسشویی های سامسونگ موجب عمل کردن سنسور نشتی آب دستگاه شده و علت بروز یکی از کد خطا ها یا ارور های LE ، LE1 ، ۱۱E ، E9 در ماشین لباسشویی های سامسونگ است. البته خرابی سنسور نشتی آب ماشین لباسشویی سامسونگ نیز میتواند عامل نمایش این ارور ها باشد.

حتما بخوانید: علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی

برای رفع ارور های LE ، LE1 ، ۱۱E ، E9 ابتدا بررسی کنید که آیا نشتی آب از لباسشویی شما رخ داده است یا خیر ، عمدتا نشتی آب از شیلنگ های ورودی و خروجی یا فیلتر های تخلیه و فیلتر پمپ لباسشویی رخ میدهد درصورت نشتی با برطرف کردن آن ارور از روی صفحه نمایش لباسشویی پاک میشود. اگر نشتی آب بدلیل خرابی سنسور لباسشویی باشد باید با تعمیرخونه تماس بگیرید تا مشکل خرابی سنسور نشتی آب لباسشویی شما برطرف شود.

ارور HE ، HE1 ، E1 ، E5 ، EC ماشین لباسشویی سامسونگ


علت نمایش کد خطا و ارور های HE ، HE1 ، E1 ، E5 ، EC عمدتا بدلیل خرابی سنسور دمای آب لباسشویی های سامسونگ است. هرگاه دمای آب درون لباسشویی بیش از حد سرد یا گرم باشد یکی از این ارور ها نمایان میشود. خرابی قطعات مرتبط با دمای آب یا خرابی برد کنترل آب میتواند موجب بروز این کد خطاها باشد و با رفع آن ارور از روی صفحه نمایش پاک میشود.

حتما بخوانید: تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی

برای بررسی و تعمیر سنسور دمای آب لباسشویی های Samsung با تعمیرخونه تماس بگیرید تا فرایند تعمیر لباسشویی شما درون منزل با ضمانت نامع معتبر تعمیرات انجام بگیرد. در مواردی که نیاز به انتقال لباسشویی به کارگاه به جهت تعمیرات باشد تعمیرخونه با پیک رایگان و بدون نیاز به پرداخت هزینه دستگاه شما را برای تعمیرات به کارگاه منتقل کرده و پس از رفع عیب مجددا درب منزل به شما تحویل خواهد داد.

ارور HE2 و HE3 ماشین لباسشویی سامسونگ


لباسشویی هایی که مجهز به سیستم بخارشو (خشک کن کامل) هستند در صورت خرابی یا وجود ایراد در هیتر سیستم بخار آنها ارور HE2 یا HE3 روی صفحه نمایشگر نمایان میشود. سیستم بخارشو از قطعاتی چون فن ، هیتر ، سنسور دمای هوا ، کانال ها و تهویه های مربوط به انتقال هوا تشکیل شده اند و هرگونه خرابی یا ایرادی در یکی از این قطعات میتواند منجر به بروز ارور HE2 یا ارور HE3 بشود.

ارور FE ماشین لباسشویی سامسونگ


مدل هایی از لباسشویی های سامسونگ که مجهز به سیستم ایرواش هستند در صورت خرابی فن خشک کن یا یکی از قطعات سیستم ایرواش با ارور FE روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی مواجه خواهند شد. هرگاه سیستم لباسشویی وجود ایراد در سیستم ایرواش را تشخیص دهد ارور FE نمایان میشوذ و برای برطرف کردن آن شما باید سریعا با تعمیرکار لباسشویی تماس بگیرید.

تعمیر موتور لباسشویی با ضمانت نامه معتبر تعمیرات توسط مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی تعمیرخونه در سراسر تهران ، کرج ، قزوین با پیک رایگان برای دریافت و تحویل لباسشویی درب منطل انجام میشود و در روند تعمیر موتور لباسشویی تعمیرخونه تنها و تنها از قطعات اورجینال و فابریک استفاده میکند.

ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ


اگر دمای آب لباسشویی بیش از حد نیاز بالا باشد ارور CE نمایش داده خواهد شد. خرابی سنسور دما ، خرابی هیتر و برد الکترونیک لباسشویی های سامسونگ میتوانند منجر به ارور CE شوند. برای بررسی و رفع ارور CE باید با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

ارور AE ماشین لباسشویی سامسونگ


قطع شدن ارتباط بین برد اصلی و سایر برد های دستگاه علت نمایش کد خطا و ارور AE در ماشین لباسشویی های سامسونگ خواهد شد. خرابی اتصالات ، وجود اتصالی یا خرابی یکی از برد های لباسشویی های سامسونگ منجر به بروز این خطا شده و باید سریعا نسبت به تعمیر دستگاه اقدام شود.

حتما بخوانید: تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی

برد اصلی لباسشویی های سامسونگ دارای سیستمی پیچیده هستند که در صورت بروز کوچیک ترین اشتباهی در روند تعمیرات آنها هزینه سنگین تعویض برد را برای مشتری بدنبال دارد. تعمیرخونه با متخصصان با تجربه در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بخصوص تعمیرات لباسشویی به شما ضمانت نامه متعبر تعمیرات ارائه میدهد تا نگرانی بابت تعمیر لباسشویی سامسونگ خود نداشته باشید.

ارور EA ماشین لباسشویی سامسونگ


زمانی که موتور لباسشویی شما به درستی عمل نکند یا سنسور تاخو (سنسور تشخیص دور موتور) قادر به تشخیص میزان دور موتور لباسشویی شما نباشد ارور EA روی صفحه نمایش لباسشویی Samsung شما نمایان میشود. برای رفع این ارور باید سنسور تاخو ، موتور لباسشویی ، برد اصلی ، اتصالات ، خازن ها و رله های لباسشویی به دقت مورد بررسی قرار بگیرند تا در صورت وجود مشکل در هریک از این قطعات مشکل برطرف شود تا از رسیدن آسیب های جدی تر به ماشین لباسشویی شما جلوگیری شود.

آیا میدانستید که تعمیرخونه برای مواردی که تعمیر لباسشویی شما در منزل امکان پذیر نیست پیک رایگان برای حمل و نقل ماشین لباسشویی شما به کارگاه داشته و پس از تعمیر دستگاه آنرا بصورت رایگان درب منزل به شما تحویل میدهد؟

ارور مدل های قدیمی تر لباسشویی های سامسونگ


در مدل های قدیمی تر ماشین لباسشویی های سامسونگ و برخی مدل های جدید ارور های زیر اتفاق می افتد که در جدول ذیل لیست ارورها ، توضیحات و نحوه رفع آنها را خدمت شما عزیزان توضیح دادیم. درصورتی که قادر به تشخیص مشکل لباسشویی خود نیستید با تعمیرخونه تماس بگیرید تا فرایند تعمیر لباسشویی سامسونگ شما به درستی و با ضمانت نامه معتبر انجام گیرد.

کد های خطا

نحوه رفع ارور ماشین لباسشویی های سامسونگ

ارور E1 ماشین لباسشویی Samsung آب گیری در زمان معین انجام نمیشود و مشکل ممکن است از یکی از قطعات شیر برقی ، فیلتر صافی ، شیلنگ آب ورودی یا برد الکترونیک دستگاه باشد.
ارور E2 ماشین لباسشویی Samsung ارور E2 هنگامی که آب ماشین لباسشویی به درستی تخلیه نمیشود رخ میدهد و برای رفع آن شیلنگ تخلیه ، فیلتر خروجی و فیلتر پمپ را بررسی کنید.
ارور E3 ماشین لباسشویی Samsung ورود بیش از حد نیاز آب به لباسشویی با ارور E3 همراه خواهد بود و برای رفع آن باید سیستم هیدروستات (شلنگ ، مخزن و سوئیچ هیدروستات) دستگاه بررسی شود.
ارور E4 ماشین لباسشویی Samsung زمانی که البسه شما درون دیگ لباسشویی بطور یکسان پخش نشده باشد (همه لباس ها یک طرف باشند) ارور E4 نمایان میشود.
ارور E5 و E6 لباسشویی Samsung زمانی که آب داخل دستگاه بیش از حد داغ شده باشد ارور E5 یا E6 نمایان میشود و باید سنسور حرارتی ، المنت ، هیتر و برد اصلی لباسشویی توسط تعمیرکار بررسی و مشکل مشخص شود.

ارور E7 لباسشویی Samsung

هنگامی که آب به میزان کافی وارد لباسشویی نشود ارور E7 نمایان میشود و برای رفع آن سیستم هیدروستات باید مورد بررسی قرار بگیرد.
ارور E8 ماشین لباسشویی Samsung عدم همانگی بین برد اصلی و قطعاتی چون موتور ، المنت و پمپ تخلیه موجب نمایش ارور E8 روی صفحه نمایش شده و لباسشویی شما باید توسط تعمیرکار بررسی و تعمیر شود.
ارور E9 ماشین لباسشویی Samsung هرگونه نشت آب از دستگاه موجب نمایش ارور E9 خواهد شد ، ابتدا شیلنگ های ورودی و خروجی ، فیلتر ها و لاستیک درب لباسشویی را بررسی کنید و اگر مشکل برطرف نشد سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید.
ارور EA ماشین لباسشویی Samsung سنسور تاخو که وظیفه تشخیص میزان دور موتور لباسشویی را دارد به درستی کار نمیکند و دستگاه قادر به سنجش میزان دور موتور لباسشویی نیست و باید سریعا با تعمیرخونه تماس بگیرید.
ارور Eb ماشین لباسشویی Samsung عدم ارتباط بین موتور لباسشویی و آی سی (ic) موتور موجب نمایش ارور Eb روی صفحه نمایش لباسشویی شما میشود و باید توسط تعمیرکار بررسی شود.
ارور Ec ماشین لباسشویی Samsung به علت خرابی سنسور تشخیص دما (ترمیستور) کد خطا یا ارور Ec در ماشین لباسشویی سامسونگ اتفاق می افتد و باید دستگاه توسط متخصص تعمیر لباسشویی بررسی شود.
ارور Ed ماشین لباسشویی Samsung باز بودن درب لباسشویی یا خرابی یکی از قطعات میکروسوئیچ درب ، زبانه درب یا لولای درب باعث نمایان شدن ارور Ed خواهد شد.

 

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

۹ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *