تعویض ، تعمیر برد لباسشویی ال جی

همانگونه که در بدن یک انسان وظیفه نگه داری اطلاعات و رساننده اطلاعات به سایر قسمت ها با مغز است وظیفه پردازش اطلاعات و انجام دستورات ورودی به ماشین لباسشویی با برد الکترونیکی آن است. با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی ، سیستم لوازم خانگی نیز پیشرفته تر و در برخی موارد پیچیده تر شده و از این رو تعمیرات لوازم خانگی تبدیل به تخصص شده است. با توجه به این پیچیدگی که در بردهای الکرونیکی لوازم خانگی بخصوص لباسشویی وجود دارد در صورت خرابی آن وظیفه تعمیر آن باید توسط مراکز تخصصی انجام بگیرد تا عمل تعویض ، تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی ال جی ، سامسونگ ، اسنوا ، توشیبا یا سایر برند های تولید کننده لباسشویی بدون نقص صورت بگیرد و از بوجود آمدن مشکلات متعدد دیگر جلوگیری شود.

همانگونه که گفته شد وظیفه کنترل و پردازش دستوراتی که کاربر از طریق دکمه ها و ولوم های لباسشویی بعنوان برنامه به ماشین لباسشویی میدهد توسط برد آن انجام میگیرد و در صورت وجود اشکال در آن انجام این پردازش ها با مشکل روبرو خواهد شد و ماشین لباسشویی شما از کار خواهد افتاد یا در برخی موارد که آسیب رسیده به برد کم است ، لباسشویی شما فرمان های داده شده را به خوبی انجام نخواهد داد.

مجموعه تعمیرخونه علاوه بر توانایی تعویض ، عیب یابی و تعمیر برد الکترونکی لباسشویی های ال جی ، سامسونگ ، اسنوا ، پاکشوما و سایر برند های تولید کننده ماشین لباسشویی ، توانایی تولید برد های الکترونیکی که در بازار پیدا نمیشود را نیز دارد که در ادامه بصورت کامل آن را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

تعویض ، تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی

مشکلات بوجود آمده برای لباسشویی شما میتواند الکترونیکی یا مکانیکی باشد ، مشکلات الکترونیکی بوجود آمده ناشی از خرابی و نقص برد الکترونیکی یا قطعات بکار رفته در آن ایجاد میشود که با تشخیص به موقع و اقدام برای تعمیر آن از مشکلات جدی تر آینده و پرداخت هزینه های بیشتر تعمیرات جلوگیری خواهد شد. و اما چه مشکلاتی باعث خرابی و نقص برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خواهد شد؟ در ادامه این مقاله بطور کامل آن را بررسی خواهیم کرد و راه حل رفع مشکلات بوجود آمده برای ماشین لباسشویی شما را بررسی خواهیم کرد.

حتما بخوانید : مشکلات رایج لباسشویی ، بررسی ، عیب یابی

از آنجا که قطعات بکار رفته در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی بیشتر خازن ها ، مقاومت ها ، سنسور ها و فیوز های حساس هستند نوسانات برق میتواند بیشترین عامل خرابی و بوجود آورنده ایراد در برد الکترونیکی لباسشویی باشد. از دیگر دلایل خرابی برد الکترونیک لباسشویی میتوان به نفوذ آب به آن بدلیل خراب شدن قطعات منتقل کننده یا خرابی منبع آب آن باشد که بشدت موجب بروز مشکلات بسیاری برای برد الکترونیک دستگاه خواهد شد. در ادامه تمامی موارد مهمی که موجب نقص عملکرد و خرابی برد الکترونیک لباسشویی میشود را مورد بررسی قرار میدهیم.

نوسانات برق عامل خرابی برد الکترونیک لباسشویی

همانگونه که گفته شد قطعات تشکیل دهنده برد الکترونیکی اکثر ماشین های لباسشویی ال جی ، سامسونگ ، اسنوا ، پاکشوما و سایر برند های مطرح تولید کننده لباسشویی ، اکثرا خازن ، دیود ، مقاومت ، سنسور و فیوز های حساسی هستند که بشدت با نوسانات برق در معرض خرابی قرار دارند و با کوچیک ترین نوسان برقی ممکن است یکی از این قطعه های ظریف دچار خرابی یا نیم سوز شده و عملکرد صحیح برد الکترونیکی لباسشویی را با مشکل روبرو کنند.

خب از آنجا که اصلی ترین عامل آسیب رسیدن به برد لوازم خانگی اعمم از لباسشویی نوسانات برق است به راحتی و با استفاده از محافظ کنترل کننده جریان برق میتواند از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

نفوذ آب به درون لباسشویی و خرابی برد الکترونیک لباسشویی

بنا به هر دلیلی در صورت خرابی بخش های کنترل کننده و منتقل کننده آب درون ماشین لباسشویی اگر این خرابی موجب رسیدن آب به بخش های داخلی و اتصالات لباسشویی یا برد آن شود موجب اتصالی مدارات داخلی و خرابی برد الکترونیک دستگاه شما خواهد شد که به موجب این اتفاق شما با خرابی یا سوختن برد لباسشویی خود روبرو خواهید شد و باید برای جلوگیری از بروز مشکلات جدی تر نسبت به تعمیر لباسشویی خود اقدام کنید.

حتما بخوانید : تعمیر لباسشویی

در صورت نفوذ آب به داخل لباسشویی خطر بروز مشکل برق گرفتگی و آتیش سوزی نیز وجود دارد که علاوه بر آسیب هایی که به قطعات مختلف ماشین لباسشویی شما وارد میشود خدایی ناکرده آسیب های جسمی برای استفاده کننده از آن نیز خواهد داشت. به محض اینکه احساس کردید آب به درون ماشین لباسشویی شما نفوذ کرده ، لباسشویی خود را از برق بکشید و حتما برای اتصال لباسشویی خود به برق از محافظ برقی فیوز دار استفاده کنید که در صورت اتصالی جریان برق ورودی به دستگاه را سریعا مسدود کند.

خرابی قطعات تشکیل دهنده برد الکترونیک لباسشویی

ممکن است پس از گذشت مدت زمانی از طول عمر لباسشویی شما قطعات مختلف آن دچار ایراد بشوند و کارکرد صحیح خود را از دست بدهند. این موضوع درباره قطعات بکار رفته در برد الکترونیک لباسشویی نیز صدق میکند و ممکن از پس از گذشت مدت زمانی یک یا چند قطعه بکار رفته در برد دچار خرابی شده و عملکرد صحیح دستگاه را با مشکل مواجه کند.

در این شرایط بسته به میزان خرابی بوجود آمده و هزینه تعمیر آن متخصصین تصمیم به تعمیر یا تعویض برد الکترونیک لباسشویی شما خواهند گرفت و از آنجا که قیمت قطعات و برد لباسشویی های ال جی ، سامسونگ ، توشیبا ، پاکشوما ، اسنوا و سایر برند های مطرح تولید کننده متفاوت است ابتدا با مشتری مشورت شده و سپس نسبت به تعمیر یا تعویض برد اقدام میشود.

در نظر داشته باشید در برخی موارد نمیتوان مطمئن بود که تعویض قطعه یا قطعات خراب ضمانت کارکرد طولانی مدت داشته باشد به همین دلیل کارشناسان تعمیرخونه ابتدا با در نظر گرفتن خسارات وارد شده به برد ، سپس با در نظر گرفتن هزینه تعمیرات و طول عمر کارکرد سایر قطعات بکار رفته به شما پیشنهاد تعویض برد الکترونیک لباسشویی خواهند داد تا از خراب شدن و پرداخت هزینه مجدد توسط مشتری جلوگیری شود.

خرابی خازن الکترولیت برد لباسشویی

یکی از قطعات اصلی بکار رفته در برد الکترونیکی لباسشویی خازن الکترولیت است که وظیفه کنترل جریان و رساندن مقدار مناسب جریان را بر عهده دارد. موارد نشان دهنده خرابی خازن الکترولیت که به راحتی میتوانید آن را در منطل تشخیص دهید عبارتند از:

  • ماشین لباسشویی شما پس از گذشت چند ثانیه از شروع به کار خود خاموش شد (۳ تا ۵ ثانیه)
  • چراغ قفل درب به حالت چشمک زدن رفته باشد و پس از ۳ تا ۵ ثانیه از شروع بکار ماشین لباسشویی خاموش شود

تا زمانی که این قطعه تعویض یا تعمیر نشده باشد عملکرد دستگاه با اختلال همراه خواهد بود و حتی در برخی از لباسشویی ها شما قادر به باز کردن درب نیز نخواهید بود.

حتما بخوانید : مشکلات رایج لباسشویی ، بررسی ، عیب یابی

کیفیت پایین قطعات ماشین لباسشویی های نامرغوب

با توجه به افزایش قیمت لوازم خانگی خیلی از افراد به سمت خرید لوازم خانگی نا مرغوب یا های کپی (غیر اورجینال) میروند یا حتی خرید لوازم خانگی از مراکز نا مطمئن نیز میتواند موجب شود تا بجای خرید دستگاه اورجینال به شما دستگاه های کپی با کیفیت قطعات پایین را بفروشند و استفاده از دستگاه غیر اورجینال قطعا مشکلات متعدد زیادی را بهمراه خواهد داشت که علاوه بر خراب شدن قطعات مکانیکی دستگاه ، قطعات الکترونیکی آن نیز در معرض خرابی خواهند بود.

مجموعه تعمیرخونه از کیفیت قطعات بکار رفته در حین تعمیرات لوازم خانگی اطمینان کامل دارد و در صورت تعویض برد تنها از برد اورجینال استفاده خواهد کرد تا از بروز مشکلات مجدد جلوگیری شود ، به همین دلیل است که برای تعمیرات لوازم خانگی ضمانت نامه معتبر شرکتی ارائه خواهیم کرد.

کوچک ترین مشکل اتصالی ، یا ضعیف بودن سیم کشی که موجب گرم شدن برد و فشار آمدن به قطعات بکار رفته در آن میشود میتواند باعث بوجود آمدن مشکل در برد لباسشویی شما شده و کارکرد آن را با مشکل روبرو کند که در این شرایط تعمیر یا تعویض آن نیز نمیتواند ضامن کارکرد صحیح آن باشد زیرا قطعات بکار رفته و سیم کشی ها مناسب نیست و ممکن است مشکلات مختلف و متعدد دیگری را برای لباسشویی شما بوجود بیاورد. راه حل رفع این مشکل ۱.خرید از مراکز مطمئن ۲.خرید لوازم خانگی با ضمانت نامه معتبر شرکتی است.

تعویض ، تعمیر برد لباسشویی سامسونگ

چه مشکلاتی که در صورت خرابی برد الکترونیک برای لباسشویی پیش خواهد آمد؟

مشکلات ناشی از خرابی برد الکترونیک لباسشویی در برند های ال جی ، سامسونگ ، بوش یا برند های ایرانی اسنوا و پاکشوما مشابه یکدیگر است و در صورت خرابی برد اکترونیک ، برد تغذیه یا برد تایمر ماشین لباسشویی در وهله اول دستورات و برنامه های داده شده به لباسشویی به درستی انجام نخواهد گرفت و میتواند موجب از کار افتادن  یا خاموش شدن پنل جلویی (قسمت کلید ها و ولوم) یا خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین انجام کار بشود.

علاوه بر برد اصلی ماشین های لباسشویی گاها در برخی مدل ها از برد جداگانه تایمر و برد تغذیه نیز استفاده شده است که نوسانات برق یا آبخوردگی میتواند موجب آسیب رسیدن به این برد ها نیز شود که مشکلات بوجود آمده و راه حل جلوگیری از آن نیز مشابه با برد اصلی ماشین لباسشویی است.

تعمیر یا تعویض برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

همانگونه که گفته شد تعمیر یا تعویض برد الکترونیک لباسشویی شما بستگی به مقدار خسارت وارد شده و وضعیت سایر قطعات موجود در برد دارد. گاهی اوقات شرایط سایر قطعات بکار رفته دربرد خوب بوده و تنها با تعویض قطعه یا قطعاتی میتوان از کارکرد بدون نقص و طولانی مدت برد مطمئن بود که در این شرایط تنها قطعات خراب با قطعات جدید اورجینال تعویض شده و روند تست برد انجام خواهد گرفت تا از سلامت برد اطمینال حاصل شود.

در شرایطی که بخشی یا کل قطعات برد دچار ایراد هستند یا زمانی که قسمتی یا کل برد شما دچار سوختگی و تغییر ظاهر شده باشد دیگر تعمیر آن جوابگو نخواهد بود و باید برد خراب با برد اورجینال جدید جایگزین شود و سپس تست های سلامت و کارکرد گرفته شود و لباسشویی شما مانند روز اول خدمت شما تحویل گردد.

در برخی موارد ممکن است تعداد قطعات خراب برد و قیمت تعویض آن بیشتر از خرید برد اورجینال جدید بوده باشد که در این شرایط کارشناسان ما برای جلوگیری از هدر رفت هزینه شما عزیزان به شما پیشنهاد خرید برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خواهند داد که این مورد در برند ماشین لباسشویی تاثیری ندارد قیمت برد الکنرونیکی لباسشویی و قطعات در برند های ال جی ، سامسونگ ، اسنوا ، پاکشوما ، ایندزیت ، دوو ، کنوود ، ارج یا سایر برند های مطرح تولید کننده تاثیری در روند کار نخواهد گذاشت.

حتما بخوانید : مشکلات رایج لباسشویی ، بررسی ، عیب یابی

مواردی که حتما باید برد لباسشویی تعویض شود

در موارد زیر تعمیر برد و قطعات بکار رفته در آن به صرفه نخواهد یا ممکن است پس از مدت زمان کوتاهی مجدد دچار مشکل شوند عبارتند از :

  • سوختن آی سی اصلی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی
  • آتیش گرفتن بخشی یا کل برد
  • خرابی تعداد زیاد قطعات روی برد
  • زمانی که تعویض برد از تعمیر آن به صرفه تر باشد

در این شرایط به شما پیشنهاد میکنیم بجای تعمیر برد الکترونیک لباسشویی آن را تعویض کنید تا هم هزینه شما کمتر بشود ، همضمانت کارکرد طولانی مدت داشته باشید.


امیدواریم با نگارش این مقاله توانسته باشیم کمکی در افزایش سطح آگاهی شما از مشکلات بوجود آمده برای لباسشویی شما و نحوه تعمیرات آن داشته باشیم. به منظور کسب اطلاعات بیشتر و یادگیری توسط آموزش های ویدیویی میتوانید با مراجعه به کانال آپارات تعمیرخونه از ویدیو های آموزشی ما بهره مند شوید. همچنین میتوانید از تخفیف های ویژه و طرح های تشویقی یا جشنواره های دوره ای تعمیرخونه با مراجعه به اینستاگرام تعمیرخونه مطلع شوید.

همچنین با ثبت نام در باشگاه مشتریان تعمیرخونه علاوه بر شرکت در قرعه کشی های ماهیانه با جوایز ارزنده و مختلف ، مبلغ ۸۹ هزار تومان شارژ کیف پول برای تعمیر لوازم خانگی بصورت کاملا رایگان به شما تعلق خواهد گرفت.


۵/۵ - (۲ امتیاز)

۱۲ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *