مشکلات رایج لباسشویی سامسونگ ، ال جی ، پاکشوما

ماشین لباسشویی از اصلی ترین لوازم در هر خانه به حساب می آید. ممکن است مشکلات رایج بسیاری برای لباسشویی شما رخ بدهد که در این مقاله سعی داریم به رسم اهمیتی که برای مشتریانمان قائل هستیم مشکلات رایج و علت خرابی لباسشویی ال جی ، سامسونگ ، پاکشوما ، اسنوا و سایر برندهای ماشین های لباسشویی دوقلو و معمولی را برای شما عزیزان مورد نقد و بررسی قرار دهیم و راهکار رفع مشکلات رایج ماشین لباسشویی را در اختیار شما قرار دهیم.

قرار دادن البسه به تنهایی درون آب موجب تمیزی آنها نمیشود از این رو ماشین  های لباسشویی طراحی و تولید شدند تا با وارد کردن فشار آب و تمیز کننده به الیاف های لباس موجب تمیز شدن لباس ها شوند. ماشین های لباسشویی با چرخاندن لباس درون محفظه خود موجب نفوذ عمیق تر آب درون پارچه و همچنین از بین بردن لکه های چربی باعث تمیز شدن لباس های شما خواهند شد. بدون شک تمامی لوازم خانگی ممکن است دچار عیب و ایراد بشوند که در این مقاله سعی داریم تا مشکلات رایج لباسشویی ها را مورد بررسی قرار بدهیم.

مشکلات رایج لباسشویی ، بررسی ، عیب یابی

طبق رسالتی که داریم ، یعنی آگاه سازی مشتریانمان ، قصد داریم تا بطور کامل راهنمایی های لازم جهت عیب یابی و رفع مشکلات متداول ماشین های لباسشویی را خدمت شما عزیزان بیان کنیم تا از انجام کارهایی که موجب بروز این مشکلات خواهند شد خودداری کنید و در صورت بوجود آمدن هرگونه اشکالی در کارکرد صحیح ماشین لباسشویی خود قادر به عیب یابی و رفع آن باشید.

همانگونه که میدانید عیب یابی و تعمیر لباسشویی نیازمند دانش تخصصی و تجربه کافی درمورد نحوه کارکرد لباسشویی و تعمیر آن دارد و باید از مراجعه به مراکز غیرمجاز تعمیرات لوازم خانگی خودداری کنید.

تعمیرخونه با آسان تر کردن فرایند تعمیرات لوازم خانگی بخصوص تعمیر لباسشویی سعی بر افزایش کیفیت خدمات خود برای شما عزیزان داشته و با ایجاد پیک رایگان و امکان ثبت درخواست آنلاین تعمیرکار ، روند تعمیرات را بصورت کاملا غیر حضوری بمنظور افزایش سلامت و کاهش هزینه های شما مشتریان گرامی فراهم کرده است. اکنون مشکلات رایج لباسشویی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

لباسشویی روشن نمیشود

موارد بسیاری موجب روشن نشدن ماشین لباسشویی شما خواهد شد که در صورت مشاهده این مشکل باید موارد زیر را به دقت مورد بررسی قرار بدهید تا علت خرابی ماشین لباسشویی خود را پیدا کنید. اکثر این مشکلات رایج در مورد ماشین های لباسشویی ال جی ، سامسونگ ، پاکشوما ، اسنوا و سایر برند ها یکسان بوده و نیاز به بررسی جداگانه هرکدام از این برند ها نمیباشد.

حتما بخوانید : تعویض ، تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی 

مشکل برق لباسشویی

ابتدا باید از وجود برق در پریز برقی که دوشاخه لباسشویی را به آن متصل کردید مطمئن شوید ، برای اینکار به راحتی میتوانید با فازمتر از وجود برق در پریز اطمینان پیدا کنید یا با متصل کردن یک دستگاه دیگر به همان پریز از وجود یا عدم وجود برق مطمئن شوید.

پس از بررسی پریز برق باید دوشاخه و سیم ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار دهید تا از کارکرد صحیح آنها مطمئن شوید. برای بررسی دوشاخه میتوانید آن را با فازمتر باز کرده و اتصالات آن را بررسی نمایید و برای بررسی سیم دقت کنید که سیم دچار پارگی یا کشیدگی نشده باشد.

خرابی سیم ، دوشاخه یا اتصالات درون لباسشویی میتواند موجب پریدن فیوز در حین روشن گردن لباسشویی نیز شود که بسیار خطرناک است و در صورت پریدن فیوز در هنگام روشن کردن لباسشویی یا هنگام کار آن باید سریعا نسبت به بررسی و رفع عیب آن اقدام شود.

روشن نشدن لباس به دلیل خرابی موتور

همه ماشین های لباسشویی دارای موتور برای چرخش دیگ و فرایند شستشویی لباس هستند و در برخی از مدل ها موتور لباسشویی قادر به شستشو لباس در دوجهت معکوس میباشند. اگر موتور ماشین لباسشویی دچار ایراد شده باشد ماشین لباسشویی روشن نشده و شروع بکار نخواهد کرد.

داغ شدن بیش از حد ماشین لباسشویی

اگر به ماشین لباسشویی خود بیش از حد فشار وارد کنید و دمای لباسشویی شما از حد استاندارد خود عبور کند سنسور های محافظتی دما موتور ماشین لباسشویی فرمان خاموشی به دستگاه داده و ماشین شما تا زمان رسیدن به دمای مناسب روشن نخواهد شد یکی از علت های خرابی موتور لباسشویی میتواند بدلیل خرابی سنسور های محافظتی دما باشد که در برخی موارد باعث سوختن موتور لباسشویی بدلیل دمای بیش از حد بشود ، حدالمکان از خریدن لباسشویی های برند های ناشناس خودداری کنید.

روشن نشدن لباسشویی بدلیل وجود قطعی در اتصالات

ممکن است بر اثر گذشت زمان یا نوسانات شدید برق اتصالات و سیم کشی ماشین لباسشویی شما دچار قطعی و خرابی شده باشد و این موارد باعث نرسیدن برق به بخش های مختلف ماشین لباسشویی شده و از روشن شدن آن جلوگیری کنند. که برای بررسی و عیب یابی آن باید لباسشویی خود را جهت رفع مشکل به مراکز مجاز و نمایندگی های تعمیرات لوازم خانگی برده تا فرایند عیب یابی و تعمیر آن انجام شود.

خرابی کلید سوئیچ درب لباسشویی

یکی از مشکلات رایج لباسشویی های ال جی ، سامسونگ ، پاکشوما ، اسنوا و سایر برند های دیگر خرابی کلید سوئیچ درب لباسشویی است که بموجب آن هنگامی که درب ماشین لباسشویی بطور صحیح بسته نشده باشد دستگاه روشن نخواهد شد و فرایند شستشو انجام نخواهد گرفت.

این سوئیچ یک قطعه کوچک پلاستیکی است که زیر درب ماشین لباسشویی قرار گرفته و برای فعال شدن آن نیاز است درب ماشین بطور کاملا صحیح بسته باشد و هنگام روشن نشدن ماشین لباسشویی یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد سالم بودن سوئیچ درب لباسشویی است.

موارد دیگری همچون خرابی یا اتصال برد ، خرابی تایمر و موارد بسیار دیگری میتواند موجب روشن نشدن ماشین لباسشویی شما شود که به منظور توضیح بهتر سعی خواهیم کرد در مقاله جداگانه “روشن نشدن ماشین لباسشویی” را بصورت کامل مورد بررسی قرار بدهیم.

حتما بخوانید: تعمیر لباسشویی در تهران و کرج

علت خرابی لباسشویی

لرزش زیاد لباسشویی

موارد بسیاری میتواند موجب ایجاد لرزش در هنگام کار کردن لباسشویی یا خشک کردن لباس باشد که ابتدایی ترین آن میتواند جایگیری نامناسب لباسشویی در جای خود باشد. حتما دقت داشته باشید لباسشویی شما در سطح کاملا صاف قرار بگیرد و پایه های آن باهم تراز باشند. همچنین سعی کنید  لباسهای خود را بصورت گلوله و یا بیش از ظرفیت آن درون لباسشویی قرار ندهید.

در برخی موارد خالی نشدن آب ماشین لباسشویی هنگام خشک کردن موجب تکان های شدید و لرزش زیاد لباسشویی خواهند شد که باید بررسی کنید هنگام انجام فرایند خشک کردن لباس آب بصورت صحیح از مخزن خشک کن تخلیه شود.

اگر مدت زمان زیادی از خرید لباسشویی و کارکرد آن میگذرد ، لرزش بیش از حد لباسشویی میتواند بدلیل ضعیف شدن کمک های ماشین لباسشویی یا خرابی عایق ها و دستگیره های نگه دارنده (پایه های موتور) باشد. همه این مشکلات رایج در لباسشویی های ال جی ، سامسونگ ، توشیبا ، پاکشوما ، اسنوا و سایر برند ها یکسان است و نیاز به بررسی جداگانه ندارد.

صدای زیاد لباسشویی

ممکن است ماشین لباسشویی شما هنگام کار صداهای مختلفی از خود تولید کند که هرکدام از آنها نشان دهنده مشکل متفاوتی خواهد بود برای نمونه صدای خرخر کردن لباسشویی هنگام کار میتواند به علت انسداد جزئی لوله تخلیه آب آن باشد یا صدای وزوز یا هووووم لباسشویی میتواند بعلت قرار گرفتن جسم خارجی ئر پمپ آن باشد که باید سریعا نسبت به خارج کردن آن اقدام کنید تا از رسیدن آسیب جدی به پمپ جلوگیری شود.

صدای ناهنجار در هنگام کار کردن ماشین لباسشویی (صدای تق تق یا صدای بیش از حد) میتواند ناشی از خرابی یاتاقان های موتور یا شل شدن تسمه آن باشد و در برخی موارد قرار دادن بیش از حد لباس درون ماشین لباسشویی نیز میتواند موجب ایجاد این صدا بشود. صداهای غیرعادی ماشین لباسشویی هنگام کار میتواند بعلت خرابی قطعه یا قطعاتی درون ماشین لباسشویی یا موتور آن باشد که بمنظور جلوگیری از خرابی بیشتر باید سریعا نسبت به رفع مشکل آن توسط تعمیرکار متخصص اقدام بشود.

خرابی ولوم های لباسشویی

درجه تنظیم کننده و برنامه دهنده لباسشویی را اصطلاحا ولوم میگویند که در صورت خرابی که میتواند شکستگی ، شل شدن ، خرابی بدلیل اتصالات برد ، سیم کشی یا هر مشکل دیگری که موجب کار نکردن صحیح ولوم دستگاه شده و عملکرد صحیح دستگاه را تحت شعاع خود قرار دهد.

عیب یابی و تعمیر ولوم های لباسشوی بسیار کار حساس و نیازمند تخصص است چون در برخی موارد این مشکل میتواند ناشی از خرابی برد باشد و تعمیر یا تعویض برد باید حتما توسط متخصص انجام بگیرد پس توصیه میکنیم حتما بمنظور تعمیر لباسشویی خود توسط تعمیرکاران مجرب و مراکز تخصصی تعمیرات اقدام نمایید.

تایمر لباسشویی کار نمیکند

خرابی تایمر لباسشویی موجب درست انجام نشدن فرایند شستشو لباس ها خواهد شد. تایمر وظیفه حساس اجرای دستورات بین شفت و موتور لباسشویی را بر عهده دارد و بر اساس تایمر لباسشویی فرایند وارد شدن آب و انجام عملیات شستشوی لباس و سپس تخلیه و خشک شدن آب انجام میپذیرد.

خرابی تایمر در وهله اول میتواند بدلیل خرابی ولوم تایمر باشد که بیشتر با استفاده نامناسب رخ میدهد ، اما در موارد بسیاری خرابی ولوم تایمر میتواند بدلیل اتصالات برق در سیم کشی یا خرابی و اتصالی برد رخ بدهد که باید برد آن نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

خرابی موتور ماشین لباسشویی

اصلی ترین قطعه هر ماشین لباسشویی موتور آن است که وظیفه اصلی چرخاندن دیگ (محفظه چرخان) و شستشوی لباس را بر عهده دارد و در صورت بروز مشکل یا خرابی آن کارکرد ماشین لباسشویی با مشکل همراه شده و از روشن شدن ماشین لباسشویی جلوگیری میشود.

مشکلات متفاوتی ممکن است برای موتور ماشین لباسشویی اتفاق بیفتد که نیازمند بررسی جداگانه علت خرابی موتور لباسشویی در یک مقاله کامل است که در آینده در مقاله خرابی موتور ماشین لباسشویی به آن خواهیم پرداخت اما برخی از مشکلاتی که میتواند برای موتور ماشین لباسشویی پیش بیاید عبارتند از:

 • روشن نشدن موتور لباسشویی
 • خرابی تسمه های موتور
 • خرابی یاتاقان ها
 • خرابی سیم پیچ
 • نیم سوز شدن موتور
 • خرابی چرخ دنده ها
 • روغن ریزی موتور
 • موارد دیگر

روند عیب یابی موتور لباسشویی ، تعمیر یا تعویض آن بسیار حساس و تخصصی است و باید با دقت بسیار در مراکز تعمیرات تخصصی توسط تعمیرکاران مجرب و دوره دیده انجام شود.

خرابی برد الکترونیک ماشین لباسشویی

وظیفه اصلی برد ماشین لباسشویی کنترل و هدایت دستوراتی است که توسط دکمه های مختلف و ولوم های کنترل کننده و برنامه دهنده به ماشین لباسشویی ارسال میشود. در صورت آسیب رسیدن به برد ماشین لباسشویی کارکرد آن دچار اختلال خواهد شد و بسته به آسیب ورودی به برد ممکن است کارکرد ماشین لباسشویی کاملا متوقف شده یا بخش های از دستورات و برنامه های داده شده به ماشین لباسشویی به درستی انجام نگیرد.

حتما بخوانید : تعویض ، تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی 

متخصصین تعمیرخونه علاوه بر توانایی تعمیر برد الکترونیکی و تعویض آن امکان طراحی و تولید برد هایی که بشدت آسیب دیده و نمونه آن در بازار پیدا نمیشود را دارند. متخصصین تولید برد لوازم الکترونیکی تعمیرخونه در شرایطی که برد درخواستی در بازار موجود نباشد نسبت به طراحی آن اقدام کرده تا ماشین لباسشویی یا دیگر لوازم خانگی شما مثل روز اول به کارکرد صحیح خود ادامه دهند. از جمله علت های خرابی برد یکی از مشکلات رایج لباسشویی های ال جی ، سامسونگ ، پاکشوما ، اسنوا و سایر برند ها است که بدلیل نوسانات برق بوجود خواهد آمد ، پس برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی توصیه میشود برای اتصال ماشین لباسشویی خود از محافظ های برق مناسب استفاده نمایید.

مشکلات رایج ماشین لباسشویی

خرابی خشک کن لباسشویی

خشک کن ماشین لباسشویی با سیستم بسیار ساده ای کار میکند که در آن با چرخاندن لباس ها در محفظه خشک کن با سرعت بالا موجب تخلیه آب لباس شده و تا حد زیادی لباس های شما را خشک میکند. اما مشکلات رایج که موجب از کار افتادن خشک کن لباسشویی خواهد شد عبارتند از:

 • شکستگی قسمتی از خشک کن لباسشویی
 • مسدود شدن دریچه های هوا محفظه
 • خرابی موتور لباسشویی
 • قرار دادن لباس بیش از حد ظرفت لباسشویی
 • خرابی سوئیچ درب لباسشویی
 • خرابی المنت گرمایشی
 • قطع شدن برق خشک کن
 • خرابی برد الکترونیک لباسشویی
 • خرابی پمپ تخلیه
 • آبگیری نکردن لباسشویی

مشکلات رایج بسیاری در لباسشویی های ال جی ، سامسونگ ، پاکشوما و سایر برند ها موجب خرابی خشک کن آن میشود که بموجب آن نیازمند بررسی تخصصی ، عیب یابی و تعمیر توسط تعمیرکار متخصص است. به این دلیل که سیستم لباسشویی های مختلف با یکدیگر متفاوت است و ممکن است دلایل مختلفی برای خرابی خشک کن ماشین های لباسشویی پیش بیاید در یک مقاله مجزا و کامل به مشکل خرابی خشک کن لباسشویی خواهیم پرداخت.

نچرخیدن ماشین لباسشویی

نچرخیدن دیگ (محفظه شستشوی لباس) میتواند بدلایل مختلفی رخ بدهد که از جمله آنها علت خرابی موتور ، خرابی برد ، خرابی ولوم ها ، خرابی تایمر ، خرابی دکمه ها ، خرابی قفل درب لباسشویی ، خرابی میکرو سوئیچ ، خرابی برد ، رتور یا استارت ماشین لباسشویی باشد. البته دلایل بسیار زیادی میتواند موجب نچرخیدن ماشین لباسشویی بشود که در صورت بروز چنین مشکلی به راحتی میتوانید لباسشویی خود را جهت تعمیر به مرکز تعمیرات تخصصی تعمیرخونه بسپارید.

تعمیرخونه با فراهم کردن امکان ثبت درخواست آنلاین تعمیر لباسشویی تنها در کمتر از ۵ دقیقه با فرایند کاملا غیرحضوری با هزینه مناسب و ضمانت نامه معتبر شرکتی بهمراه پیک رایگان رفت و برگشت برای دریافت دستگاه معیوب شما و تحویل آن پس از تعمیرات گام بلندی در تحقق هدف اصلی خود یعنی “خدمت رسانی و جلب رضایت مشتریان” برداشته است و امیدواریم در این مسیر با شما عزیزان بیشترین تعامل را داشته باشیم.

درب ماشین لباسشویی باز یا بسته نمیشود

گاهی اوقات بنا به دلایل مختلفی درب ماشین لباسشویی شما قبل از شروع به کار یا بعد از اتمام کار باز نمیشود که این مشکل میتواند در وهله اول بدلیل خرابی سوئیچ درب باشد که باید تعویض گردد. اما در برخی موارد در لباسشویی هایی که درب آنها از جلو است یا لباسشویی های دوقلو خالی نشدن کامل آب نیز میتواند موجب باز نشدن درب لباسشویی بشود.

همچنین خرابی یا پوسیدگی لولای درب ماشین لباسشویی پس از گذشت مدت زمان زیادی از کارکرد لباسشویی نیز میتواند موجب باز یا بسته نشدن صحیح درب لباسشویی شما بشود. از دیگر علت های خرابی درب ماشین لباسشویی خرابی یا شکستگی دستگیره آن یا فعال شدن قفل کودک است.

نشتی آب از زیر لباسشویی

پس از استفاده طولانی مدت و در مرور زمان ممکن است بدنه لباسشویی یا لوله های آن دچار پوسیدگی و خرابی شده و در نتیجه آن موجب نشتی آب از زیر لباسشویی گردد که از جمله علت های آن میتوان ب خرابی دریچه های ورودی آب لباسشویی ، خرابی پمپ تخلیه ، خرابی بلبرینگ ها ، کاسنمد ها و واشر های بخش های مختلف نیز اشاره کرد که در صورت خرابی هرکدام از این قطعات لباسشویی شما دچار نشتی شده و از زیر آن آب خارج خواهد شد.

از جمله مشکلات رایج لباسشویی های ال جی ، سامسونگ و پاکشوما قدیمی میتوان به نشتی آب از بدنه پوسیده آنها اشاره کرد که پس از گذشت سالیان طولانی از عمر لباسشویی اتفاق می افتد. هرچند پوسیدن بدنه لباسشویی میتواند بدلیل جای نامناسب قرار گرفتن لباسشویی در خانه نیز باشد.

لباسشویی در حین کار خاموش میشود

خرابی خازن پارازیت گیر ، خرابی دوشاخه برق ، داغ شدن بیش از حد ، خرابی تایمر و برد الکترونیکی ، خرابی میکروسوئیچ و خرابی سوئیچ درب از جمله مشکلات رایج هستند که در ماشین لباسشویی های پاکشوما ، ال جی ، سامسونگ ، اسنوا و توشیبا موجب خاموش شدن ناگهانی لباسشویی در حین کار شوند.

بررسی ، عیب یابی و تعمیر این موارد باید توسط متخصصان دوره دیده و با تجربه انجام بگیرد که تعمیرخونه با بیش از ۳۰ سال سابقه خدمت رسانی به مشتریان و ارائه خدمات با کیفیت بهمراه ضمانت نامه معتبر شرکتی خیال شما را برای تعمیر لباسشویی تان راحت کرده است.


امیدواریم از این مقاله جامع که درمورد مشکلات رایج لباسششویی تهیه شده بود راضی بوده باشید. برای مشاهده مقالات بیشتر میتوانید به وبلاگ تعمیرخونه مراجعه کنید. همچنین میتوانید با مراجعه به اینستاگرام تعمیرخونه از جشنواره های تخفیفی و قرعه کشی های ماهانه بهره مند شده و در کانال آپارات تعمیرخونه آموزش های ویدیویی آموزش تعمیرات لوازم خانگی بهره ببرید.

همچنین لازم به ذکر است تعمیرخونه با ایجاد باشگاه مشتریان برای مشتریان وفادار خود شرایط ویژه ای را مهیا کرده است که علاوه بر تخفیفات بیشتر ، ۸۹ هزار تومان اعتبار رایگان کیف پول برای تعمیر لباسشویی و سایر لوازم خانگی شما قرار داده است.


۵/۵ - (۳ امتیاز)

۱۲ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *