بررسی و رفع ارور ها و کد های خطا ماشین لباسشویی ال جی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام کار کردن با ماشین لباسشویی خود ارور های را دریافت کنید یا ماشین لباسشویی شما بخاطر خطایی روشن نشده و کار نکند ، در این مقاله به بررسی علت و نحوه رفع تمامی کد های خطا و ارور های ماشین لباسشویی ال جی میپردازیم.  خطا های ماشین لباسشویی LG عمدتا بدلایلی ساده اتفاق می افتد و معمولا با بررسی مواردی میتوانید این ارور ها را برطرف نمایید اما برخی از این موارد نیازمند بررسی دقیق تر توسط تعمیرکار مجرب است.

تعمیرخونه با بیش از ۳۰ سال سابقه خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه تعمیرات لوازم خانگی با ضمانت نامه معتبر مفتخر است تا تعمیرات لباسشویی ال جی شما را با کمترین هزینه بهمراه ضمانت نامه معتبر در منزل تعمیر کند اگر لباسشویی شما دچار ایراد شده است تنها کافیست درخواست تعمیرکار لباسشویی دهید.

کد خطا و ارور های ماشین لباسشویی ال جی

در ادامه این مقاله به بررسی کامل تمامی کد های خطا نمایش داده شده در ماشین های لباسشویی برند LG و نحوه رفع آنها خواهیم پرداخت. در صورتی که کد خطا یا سوال خاصی مد نظرتان بود در انتهای همین مطلب نظر خود را برای ما بنویسید تا متخصصان تعمیرخونه به آن پاسخ دهند.

ارور ها و کد های خطای سایر برند های لباسشویی: 

 

ارور pf ماشین لباسشویی LG


ارور pf در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به ایرادات برق دستگاه میباشد که عمدتا بدلیل قطع و وصل شدن جریان برق منزل یا خرابی محافظ یا سه راهی برق بوده و در برخی موارد ایراداتی که در سیستم برق ماشین لباسشویی (اتصالی یا قطعی) میتواند موجب بروز ارور pf شود.

اگر هنگام کار با ماشین لباسشویی برق منزل شما برود یا محافظ خاموش شود ، پس از وصل شدن برق ارور pf روی صفحه نمایش دستگاه نمایان شده و برای برطرف کردن آن فقط کافیست یکی از دکمه های لباسشویی را فشار دهید تا ارور پاک شود.

اگر این ارور هنگام کار دستگاه رخ بدهد باید توسط تعمیرکار اتصالات برق ماشین لباسشویی شما بررسی شود تا از بروز مشکلات جدی تر جلوگیری شود. تعمیر لباسشویی ال جی

ارور dE لباسشویی LG


کد خطای dE در لباسشویی های ال جی زمانی رخ میدهد که درب دستگاه کامل بسته نشده باشد این ارور مانند ارور dE1 مربوط به درب لباسشویی میباشد و برای برطرف کردن آن درب دستگاه را یکبار باز و مجددا بصورت صحیح ببندید.

حتما بخوانید: علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی

اگر این مشکل با باز و بست کردن درب رفع نشد باید دستگاه شما توسط متخصصان تعمیر لباسشویی مورد بررسی قرار بگیرد و در این موارد مشکل عمدتا از قسمت زبانه درب ، میکروسوئیچ یا لولای درب لباسشویی میباشد.

ارور dE1 و dE2 و dE4 ماشین لباسشویی LG


هنگامی که درب ماشین لباسشویی شما به درستی بسته نشده باشد ارور یا کد خطا های dE1 ، dE2 و dE4 در صفحه نمایش لباسشویی شما ظاهر میشود که برای رفع این مورد ابتدا از بسته شدن درب دستگاه اطمینان حاصل کنید اگر ارور برطرف نشد مشکل میتواند از مواردی همچون زبانه درب لباسشویی ، میکروسوئیچ درب یا لولای درب ماشین لباسشویی شما باشد.

برای رفع مشکلات زبانه درب لباسشویی ، میکروسوئیچ و لولای درب ماشین لباسشویی باید درخواست تعمیرکار دهید تا لباسشویی شما توسط متخصصان مجرب مورد بررسی و رفع عیب قرار بگیرد.

ارور CL ماشین لباسشویی LG


کد خطای CL مربوط به قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی میباشد. در صورت مشاهده ارور CL برای برطرف کردن آن کلید Child Lock را فشار دهید در صورتی که این کلید را پیدا نکردید کلیدی که کنار آن علامت قفل کشده شده است را فشار داده و نگه دارید تا ارور CL برطرف شود.

حتما بخوانید: تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی

در برخی موارد ارور CL از روی صفحه نمایش پاک نمیشود و شما توانایی استفاده از دستگاه را نخواهید داشت در این موارد باید لباسشویی شما توسط تعمیرکار بررسی شود تا مشکل آن برطرف شود.

ارور UE ماشین لباسشویی LG


دقت نکردن به حجم لباس های قرار داده شده درون ماشین لباسشویی در برخی موارد منجر به نمایش ارور UE روی صفحه نمایش لباسشویی ال جی شما خواهد شد. باید بررسی کنید که حجم البسه قرار گرفته درون لباسشویی بیشتر از مقدار مجاز و ظرفیت دستگاه نبوده باشد.

در برخی موارد شما روفرشی یا پتو درون لباسشویی خود قرار دادید اما برنامه شستشو البسه را انتخاب کردید. در این موارد نیز لباسشویی شما کد خطا و ارور UE را به شما نمایش میدهد و برای برطرف کردن آن باید برنامه شستشو لباسشویی را متناسب با مواردی که قرار هست شسته شود انتخاب نمایید.

در صورتی که قادر به رفع ارور UE لباسشویی ال جی خود نشدید این کار را به متخصصان تعمیرخونه بسپارید تا در کمترین زمان لباسشویی شما را در منزل تعمیر کنند ، فقط کافیست در کمتر از ۳ دقیقه درخواست تعمیر لباسشویی خود را ثبت کنید.

مورد دیگری که ممکن است به بروز خطای UE در لباسشویی ال جی منجر شود قرار دادن لباس های کم درون دستگاه است. میزان البسه ای که برای شستشو درون ماشین لباسشویی خود قرار میدهید باید بین حداقل و حداکثر ظرفیت لباسشویی شما باشد.

در برخی موارد مشاهده شده لباس های قرار داده شده درون دیگ لباسشویی به یک سمت متمایل شده اند و لباسشویی شما ارور UE را بهمین خاطر به شما نمایش میدهد ، همچنین بالا بودن دور خشک کن نیز میتواند منجر به بروز کد خطا UE بشود برای اطمینان از عدم بروز این خطا دور خشک کن را بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ تنظیم نمایید و برای شستشوی البسه سنگین تر از دور های پایین تر مثلا ۴۰۰ استفاده کنید.

ارور OE لباسشویی Lg


علت بروز ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی مربوط به مشکل در تخلیه آب دستگاه میباشد و مواردی که میتواند به مختل شدن روند تخلیه آب لباسشویی شما بشود عبارتند از:

  • مشکلات مربوط به شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی
  • خرابی یا مشکل فیلتر پمپ تخلیه
  • ایرادات و خرابی های مربوط به پمپ تخلیه
  • ایرادات در سیستم برقی و سیم کشی های لباسشویی
  • ایرادات مربوط به برد لباسشویی
  • مشکلات مربوط به فاضلاب منزل

هنگامی که خطا OE را در لباسشویی ال جی خود مشاهده کردید ابتدا مجرای تخلیه آب را بررسی کنید سپس به سراغ شلنگ تخلیه دستگاه رفته و از عدم تا شدن یا مسدود شدن آن اطمینان حاصل کنید. همچنین در برخی موارد ارتفاع نامناسب شیلنگ تخلیه از سطح زمین موجب ارور OE خواهد شد.

حتما بخوانید: علت نشت آب ماشین لباسشویی

پس از بررسی مجرای تخلیه و شلنگ تخلیه باید فیلتر پمچ تخلیه را بررسی و تمیز کنید. در صورتی که مشکل تخلیه آب لباسشویی ال جی شما برطرف نشد با تعمیرخونه تماس بگیرید تا کارشناسان مجرب تعمیرخونه درصدد برطرف کردن مشکل لباسشویی شما اقدام کنند.

ارور ۱E ماشین لباسشویی LG


علت بروز کد خطا و ارور ۱E در لباسشویی های ال جی مربوط به زمانی است که آب وارد دستگاه نشود و این مورد بدلیل ایرادات مربوط به آب منزل یا مربوط به شلنگ ورودی آب است همچنین در برخی موارد مشکلات شیر برقی یا برد اصلی ماشین لباسشویی میتواند موجب بروز این ارور در ماشین لباسشویی شما بشود.

برای رفع ارور ۱E لباسشویی LG خود ابتدا از باز بودن شیر آب و تا نشدن شیلنگ (ورود آب به لباسشویی) اطمینان حاصل کنید همچنین فیلتر ورودی آب را بررسی کنید که مسدود نباشد. در صورتی که قادر به رفع ارور ۱E نبودید با تعمیرخونه تماس بگیرید.

ارور CF ماشین لباسشویی LG


علت بروز ارور CF در لباسشویی های ال جی مربوط به فن خشک کن دستگاه میباشد. هنگامی که لباسشویی شما درحال خشک کردن باشد و شما دستگاه را خاموش کنید فن دستگاه برای خنک شدن به مدت ۶۰ ثانیه کار خواهد کرد و پس از آن لباسشویی شما کد خطای CF را نشان میدهد.

حتما بخوانید: مشکلات رایج لباسشویی 

در برخی موارد خرابی موتور فن خشک کن لباسشویی ال جی نیز میتواند منجر به نمایش ارور CF بشود که نیاز به بررسی و رفع عیب توسط تعمیرکار متخصص دارد.

ارور EI یا AE ماشین لباسشویی LG


هنگامی که سنسور نشتی کف دستگاه ماشین لباسشویی شما وجود نشتی آب را تشخیص دهد ارور AE/EI روی صفحه نمایش لباسشویی شما نمایان میشود. مواردی همچون نشتی اتصالات شیلنگ ها ، نشتی اتصالات داخلی و هرگونه نشتی آب درون لباسشویی شما منجر به نمایش این ارور ها میشود.

برای رفع ارور AE/EI باید شیلنگ های ورودی و خروجی دستگاه را بررسی کرده و از عدم نشتی آب از اتصالات لباسشویی خود مطمئن شوید همچنین در صورتی که محل قرار گیری لباسشویی آب جمع شده باشد نیز ممکن است این ارور ها نمایان شود. در صورتی که قادر به برطرف کردن ارور AE/EI نشدید درخواست تعمیرکار لباسشویی دهید.

ارور LE و LE1 و LE2 و CE ماشین لباسشویی LG


ایرادات موتور ماشین لباسشویی ال جی میتواند منجر به نمایش خطا و ارور LE یا CE در لباسشویی ال جی بشود. ایرادات روتر ، ایرادات سیم کشی موتور و ایراداتی از این قبیل میتواند منجر به نمایش کد خطای LE در ماشین لباسشویی های ال جی بشود و برای برطرف کردن آن شما حتما باید با تعمیرکار تماس بگیرید تا پیش از بوجود آمدن مشکلات جدی تر لباسشویی شما مورد بررسی و تعمیر قرار بگیرد.

تعمیر موتور لباسشویی با ضمانت نامه معتبر تعمیرات توسط مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی تعمیرخونه در سراسر تهران ، کرج ، قزوین با پیک رایگان برای دریافت و تحویل لباسشویی درب منطل انجام میشود و در روند تعمیر موتور لباسشویی تعمیرخونه تنها و تنها از قطعات اورجینال و فابریک استفاده میکند.

از آنجا که موتور ماشین لباسشویی قطعه ای گران قیمت است پیشنهاد میشود در صورت بروز هرگونه کد خطایی که مربوط به ایراد موتور لباسشویی است دستگاه را خاموش کرده از برق بکشید سپس سریعا با تعمیرخونه تماس گرفته تا مشکل لباسشویی شما توسط متخصصان مجرب مورد بررسی و رفع عیب قرار گیرد.

ارور SE ماشین لباسشویی LG

یکی از کد خطا ماشین لباسشویی ال جی که با بروز آن ماشین لباسشویی شما قادر به عملیات شستشوی لباس نخواهد بود ارور SE است و تا زمان برطرف کردن این خطا برای جلوگیری از خرابی های بیشتر سیستم لباسشویی شما اجازه استفاده از دستگاه را به شما نخواهد داد. علت بروز کد خطای SE عمدتا مروبط به ایرادات در موتور لباسشویی ، خرابی سنسور ها ، مشکل در برد اصلی لباسشویی یا ایرادات مربوط به اتصالات دستگاه است.

آیا میدانستید که تعمیرخونه برای مواردی که تعمیر لباسشویی شما در منزل امکان پذیر نیست پیک رایگان برای حمل و نقل ماشین لباسشویی شما به کارگاه داشته و پس از تعمیر دستگاه آنرا بصورت رایگان درب منزل به شما تحویل میدهد؟

هنگامی که ارور SE در صفحه نمایش لباسشویی شما ظاهر میشود دستگاه را از برق جدا کرده و سریعا با تکنسین های تعمیرخونه تماس بگیرید تا سریعا به منزل شما عازم شده و مشکل لباسشویی شما را برطرف کنند.

سایر ارور ها و کد های خطای ماشین لباسشویی های ال جی


برخی دیگر از ارور ها و خطا های نمایان شده در لباسشویی ال جی ، علت بروز آنها و نحوه رفع آنها را خدمت شما در جدول زیر آورده ایم برای برطرف کردن ایرادات مربوط به ماشین لباسشویی خود میتوانید با مجموعه خدمات تعمیراتی تعمیرخونه تماس بگیرید و بصورت غیرحضوری از امکانات ما بهره مند شوید.

حتما بخوانید: بهترین ماشین لباسشویی های سال ۲۰۲۰

تنها در کمتر از ۳ دقیقه میتوانید فرم تعمیر لباسشویی خود را برای تعمیرخونه ارسال کنید یا در واتس آپ درخواست تعمیرکار دهید. همچنین میتوانید با تکنسین های تعمیرخونه تلفنی صحبت کرده و مشاوره بگیرید.

کد های خطا

نحوه رفع ارور ماشین لباسشویی های ال جی

ارور dL ماشین لباسشویی LG بروز ارور dL در ماشین لباسشویی مربوط به قفل درب ماشین میباشد و برای رفع آن از بسته بودن صحیح درب لباسشویی اطمینان حاصل کنید.
ارور HE ماشین لباسشویی LG ارور HE مروبط به ایراد در مدار گرمایشی آب ماشین لباسشویی است و برای رفع آن باید با تعمیرخونه تماس بگیرید.
ارور tE ماشین لباسشویی LG ارور tE مربوط به ایراد در سیستم  گرمایشی لباسشویی است و باید توسط متخصصان مورد بررسی و رفع عیب قرار گیرد.
ارور tcl ماشین لباسشویی LG ارور tcl مربوط به سنسور رسوب زدایی داخل دستگاه است و شما باید پس از خارج کردن لباس ها عملیات رسوب زدایی خودکار انجام دهید.
ارور FE ماشین لباسشویی LG ارور FE  زمانی که آب ورودی به لباسشویی بیش از حد نیاز باشد اتفاق می افتد و برای برطرف کردن آن با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.
ارور PE ماشین لباسشویی LG ارور PE بدلیل ایرادات در سنسور سطح آب میباشد و برای رفع آن حتما باید توسط تکنسین های تعمیر لباسشویی اقدام شود.
ارور dHE ماشین لباسشویی LG اختلال در برنامه خشک کن یا خرابی قطعات خشک کن منجر به نمایش ارور dHE میشود. برای بررسی آن با تعمیرخونه تماس بگیرید.
ارور FF ماشین لباسشویی LG ارور FF بدلیل یخ زدگی یکی از شیلنگ ها یا فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی شما میباشد.
ارور Sud ماشین لباسشویی LG ارور Sud بدلیل ریختن بیش از حد نیاز مواد شوینده در محفظه میباشد.
ارور LOE ماشین لباسشویی LG ارور LOE بدلیل باز بودن درب محفظه مواد شوینده میباشد.
ارور EE ماشین لباسشویی LG خرابی برد اصلی ماشین لباسشویی شما عامل نمایش ارور EE است و باید برد اصلی دستگاه تعمیر یا تعویض شود.

 

 

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)

۲۶ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *