قیمت و هزینه تعمیر یا تعویض پمپ تخلیه لباسشویی

پمپ تخلیه لباسشویی قطعه ای مهم با وظیفه خارج کردن آب ناشی از شستن لباس ها از ماشین لباسشویی است که در صورت خرابی این قطعه در لباسشویی های مختلف کد خطا و ارور مختص به خرابی پمپ تخلیه در صفحه نمایش دستگاه رخ میدهد و باید نسبت به تعویض یا تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی اقدام شود. در برخی موارد ایرادات پمپ تخلیه با تعمیر قابل برطرف شدن هستند و در بیشتر مواقع باید این قطعه تعویض شود. در این مطلب هزینه و روند تعمیر یا تعویض و قیمت انواع پمپ های تخلیه لباسشویی را خدمت شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

کد های خطا و ارور های برند های مختلف لباسشویی:

پمپ تخلیه بدلیل دائم قرار گرفتن در مسیر آب به مرور زمان دچار پوسیدگی شده و قطعات مختلف آن دچار خرابی میشوند و باید نسبا به تعمیر یا تعویض آن اقدام شود. تعمیرخونه با فراهم کردن شرایط تعمیر لباسشویی در منزل این موقعیت را برای شما عزیزان فراهم کرده تا بدون هیچ نگرانی و اتلاف وقت روند تعمیر یا تعویض پمپ تخلیه لباسشویی شما در منزل توسط تکنسین های تعمیرخونه انجام بگیرد.

علت خرابی و نحوه تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی

در این مقاله بطور کامل علائم خراب شدن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی برند های مختلف را خدمت شما خواهیم گفت همچنین علت خراب شدن پمپ تخلیه ، روند تعویض آن و هزینه تعویض یا تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را بطور کامل بررسی خواهیم کرد.

تعمیرخونه با بیش از ۳۰ سال سابقه تعمیر لوازم خانگی بخصوص لباسشویی این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بدون نیاز به حضور در تعمیرگاه در منزل فرایند تعمیر لباسشویی شما انجام بپذیرد و همچنین به شما ضمانت نامه تعمیر لوازم خانگی داده میشود تا در صورت بروز مجدد مشکل نگرانی بابت پرداخت هزینه مجدد برای تعمیرات نداشته باشید.

هزینه تعمیر و تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

محاسبه هزینه تعمیر و قیمت پمپ تخلیه لباسشویی به دو بخش تقسیم میشود اجرت باز و بسته کردن ماشین لباسشویی و هزینه یا قیمت تعمیر یا تعویض قطعات داخل پمپ تخلیه که در جدول زیر هزینه های حدودی آن را خدمت شما عزیزان اعلام کرده ایم.

خدمت هزینه (تومان)
هزینه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش از ۲۵۰.۰۰۰ تا ۵۰۰.۰۰۰
هزینه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ از ۲۵۰.۰۰۰ تا ۳۹۰.۰۰۰
هزینه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی از ۲۵۰.۰۰۰ به بالا
هزینه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی پاکشوما از ۲۸۰.۰۰۰ به بالا
هزینه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی آاگ از ۳۰۰.۰۰۰ تا ۶۸۰.۰۰۰
هزینه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی آبسال از ۲۵۰.۰۰۰ به بالا
هزینه تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی از ۵۰.۰۰۰ به بالا

علائم خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

در برند های مختلف کد های خطا و ارور های متفاوتی مبنی بر خرابی پمپ تخلیه اتفاق می افتد. بعنوان مثال در لباسشویی های بوش کد خطای F21 تا F24 مربوط به خرابی پمپ تخلیه لباسشویی است.

 • کد DE یا OE در لباسشویی
 • کد E5 در لباسشویی سامسونگ
 • کد F21 تا F24 در لباسشویی برند بوش
 • کد E23 در لباسشویی آاگ

برای آشنایی کامل با کد های خطای لباسشویی برند های مختلف مطالبی برای شما عزیزان آماده کردیم که میتوانید با مشاهده آن از تمام کد های خطا لباسشویی خود اطلاع پیدا کنید.

علت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

پمپ تخلیه لباسشویی به دلایل مختلفی دچار خرابی خواهد شد از جمله این موارد میتوان به گذشت زمان و پوسیدگی قطعات درون پمپ تخلیه اشاره کرد سایر موارد خرابی پمپ تخلیه لباسشویی را خدمت شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

 • شکستن پروانه های پمپ تخلیه از مواردی هست که بسیار زیاد اتفاق می افتد که بدلیل جا ماندن اشیاء ریز درون لباسشویی اتفاق می افتد و با تعویض پروانه پمپ قابل تعمیر است.
 • وجود اشیاء ریز و پرز البسه موجب انسداد فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی در طول زمان شده و باید فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی تمیز و در صورت نیاز تعویض شود.
 • از دیگر مواردی که بسیار زیاد و به دلایل مختلف اتفاق می افتد سوختن موتور پمپ تخلیه است که با نوسانات برق یا جابجایی لباسشویی در حین انجام کار این اتفاق می افتد و باید نسبت به تعویض موتور پمپ تخلیه لباسشویی اقدام شود.

مراحل و نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

بعد از اینکه از خرابی پمپ تخلیه اطمینان حاصل شود برای تعویض یا تعمیر آن باید مراحل زیر با دقت لازم طی شود تا آسیب به سایر بخش های ماشین لباسشویی وارد نشود.

 1. ابتدا باید لباسشویی خود را خاموش کرده و از برق بکشید.
 2. آب داخل لباسشویی را بصورت کامل تخلیه کنید تا آبی درون دیگ یا قسمت های دیگر لباسشویی باقی نمانده باشد.
 3. پیچ های بدنه و پنل پشتی دستگاه را باز کنید.
 4. اتصالات منتهی به پمپ را جدا و بست‌های طرفین آن را باز کنید. آب موجود در این قسمت را با کمک حوله‌ای بگیرید.
 5. اتصالات مربوط به پمپ را به آهستگی جدا کرده و بیرون بیاورید.
 6. پمپ تخلیه در صورت نیاز به تعمیر باید تعمیر شده و سپس پمپ را در جای خود قرار داده و اتصالات آن را انجام دهید. توجه در صورت نیاز به تعویض پمپ نسبت به تهیه پمپ مناسب و یکسان اقدام کنید تا مشکلی برای بستن پمپ پیش نیاید.
 7. پیچ ها و اتصالات را به دقت بسته و لباسشویی را تست کنید.
 8. بررسی کنید که نشتی یا اشکالی در روند کار ماشین لباسشویی اتفاق نیفتاده باشد.

توجه داشته باشید ما روند تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را صرفا جهت اطلاع شما عزیزان نوشتیم و تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی امری تخصصی و نیازمند تجربه است و به شما پیشنهاد میکنیم برای تعویض پمپ تخلیه دستگاه خود درخواست تعمیر لباسشویی ارسال کنید و اگر شما تخصص و توانایی لازم برای تعویض پمپ تخلیه ندارید نباید نسبت به انجام آن اقدام کنید و میتوانید به راحتی این کار را به متخصصان تعمیرخونه بسپارید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

۹ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *