بررسی و رفع ارور ها و کد های خطا ماشین لباسشویی بوش

نمایش خطا روی نمایشگر ماشین های لباسشویی به شما در جهت استفاده صحیح از دستگاه کمک میکند ، اما دانستن معنا و مفهوم کد های خطای نمایش داده شده و اقداماتی که شما باید در زمان بروز این کد های خطا انجام دهید در بعضی موارد بسیار حیاتی است و از بروز مشکلات جدی برای لباسشویی شما جلوگیری میکند. در این مقاله قصد داریم تا تمامی کد های خطا و ارور های ماشین لباسشویی بوش را خدمت شما توضیح داده و علت بروز و نحوه رفع این ارور ها و کد های خطا لباسشویی های بوش Bosch را بررسی کنیم.

تعمیرخونه با بیش از ۳۰ سال سابقه خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه تعمیرات لوازم خانگی با ضمانت نامه معتبر مفتخر است تا تعمیرات لباسشویی Bosch شما را با کمترین هزینه بهمراه ضمانت نامه معتبر در منزل تعمیر کند اگر لباسشویی شما دچار ایراد شده است تنها کافیست درخواست تعمیرکار لباسشویی دهید.

کد خطا و ارور های ماشین لباسشویی بوش

تمامی کد های خطا و ارور های ماشین لباسشویی بوش را به تفضیل برای شما توضیح خواهیم داد و اقداماتی که نیاز است برای رفع این خطاها انجام دهید را به شما در این مقاله توضیح خواهیم داد. درصورت داشتن هرگونه سوال یا ابهامی درمورد کد های خطا و ارور های لباسشویی Bosch در انتهای این مطلب نظر و سوال خود را مطرح کنید تا تکنسین های تعمیر لباسشویی بوش به نظرات شما پاسخ دهند.

حتما بخوانید: بهترین ماشین لباسشویی های سال ۲۰۲۰

ارور/اخطار Child Lock ماشین لباسشویی Bosch


هنگامی که قفل کودک در لباسشویی های بوش فعال باشد قادر به استفاده از لباسشویی تا زمان غیر فعال کردن قفل کودک نخواهید بود. این کد خطا برای حفاظت از لباسشویی در برابر کودکان بازیگوش است تا خدایی نکرده اتفاقی برای کودک شما نیفتد. برای غیر فعال کردن قفل کودک لباسشویی بوش در برخی مدل هایی که کلید قفل کودک دارند به راحتی با نگه داشتن کلید Child Lock این مورد فعال/غیر فعال میشود و در سایر مدل ها با نگه داشتن دکمه START به مدت سه ثانیه قفل کودک غیر فعال خواهد شد.

ارور ها و کد های خطای سایر برند های لباسشویی: 

 

ارور E00 یا Update Error ماشین لباسشویی Bosch


یکی از کد های خطا و ارور های مهم لباسشویی های بوش ارور آپدیت نرم افزاری آن است که علت بروز ارور Update Error معمولا بدلیل وجود مشکلات نرم افزاری در برد اصلی ماشین های لباسشویی بوش اتفاق می افتد. اولین کاری که باید در مواجه با این ارور انجام دهید خاموش کردن لباسشویی و تماس با مراکز مجاز تعمیرات لباسشویی بوش است. دقت داشته باشید تحت هیچ شرایطی لباسشویی خود را بعد از مشاهده ارور Update Error مجددا روشن نکنید چرا که این کار باعث آسیب رسیدن بیشتر به برد اصلی لباسشویی شما خواهد شد.

حتما بخوانید: تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی

تعمیرخونه با بیش از ۳۰ سال سابقه خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه تعمیرات لوازم خانگی با کادری مجرب آماده خدمت به شما عزیزان است. تعمیر برد اصلی لباسشویی فرایندی حساس و پیچیده است و با کوچک ترین اشتباهی برد خراب شده و نیاز به تعویض و پرداخت هزینه بسیار زیاد برای مشتری است. ما در تعمیرخونه به توانایی های متخصصین خود اطمینان کامل داریم و از این رو با ارائه ضمانت نامه معتبر تعمیرات به شما عزیزان این نگرانی شما را برطرف میکنیم.

ارور E16 ماشین لباسشویی Bosch


هنگامی که درب لباسشویی شما به درستی بسته نشده باشد ارور E16 یا F16 روی پنل لباسشویی به نمایش در خواهد آمد. علت بروز این ارور در لباسشویی های بوش در بهترین حالت بدلیل بسته نبودن درب لباسشویی و در بدترین حالت به علت خرابی میکروسوئیچ ، لولای درب ، زبانه درب یا المان های مربوط به درب لباسشویی شما میباشد. برای رفع ارور E16 ابتدا درب لباسشویی را به دقت ببنید و سپس دستگاه را روشن کنید اگر ارور از روی صفحه نمایش پاک نشد با تعمیرخونه تماس بگیرید تا تکنسین های ما در منزل مشکل لباسشویی شما را برطرف کنند.

ارور E17 ماشین لباسشویی Bosch


زمانی که آب وارد لباسشویی بوش نشود ارور E17 روی صفحه نمایش آن مشاهده خواهد شد و برای برطرف کردن آن باید شیلنگ و فیلتر های ورودی آب را بررسی کنید اگر قادر به برطرف کردن مشکل نبودید این مسئله را به تعمیرخونه بسپارید تا در کمترین زمان مشکل ورودی آب به لباسشویی بوش شما را برطرف کنند. برای بررسی مشکل ورودی آب قطعات هیدروستات لباسشویی باید مورد بررسی قرار گیرند تا اگر خرابی یا ایرادی در هریک از این قطعات وجود دارد برطرف شود.

حتما بخوانید: مشکلات رایج لباسشویی 

ارور E18 ماشین لباسشویی Bosch


علت بروز کد خطا و ارور E18 در لباسشویی عدم تخلیه کامل آب است. در صورتی که آب درون لباسشویی تخلیه نشود یا مقداری از آن درون مخزن لباسشویی بماند این ارور به نمایش در خواهد آمد. اقداماتی که شما در مواجهه با این ارور میتوانید انجام دهید این است که ابتدا فیلتر و شیلنگ خروجی آب را بررسی کنید تا در صورت انسداد یا تا خوردگی شیلنگ آن را برطرف کنید و اگر مشکل فوق برطرف نشد باید پمپ تخلیه لباسشویی شما توسط تعمیرکار متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

ارور E19 و E20 ماشین لباسشویی Bosch


هنگامی که سیستم حرارتی لباسشویی با مشکل مواجه شده باشد یا اختلالی در روند گرم شدن آب درون لباسشویی های Bosch اتفاق افتاده باشد ارور E19 یا E20 نمایش داده خواهد شد. برای برطرف کردن این ارور باید با تعمیرکار تماس بگیرید تا سنسور های حرارتی ، ترموستات ، المنت ها و قطعات مربوط به سیستم حرارتی لباسشویی شما را بررسی کنند.

ارور E21 ماشین لباسشویی Bosch


در بیشتر موارد علت بروز کد خطا و ارور E21 در لباسشویی های بوش اختلال در روند کارکرد موتور لباسشویی است. هرگونه ایرادی که موجب اختلال عملکرد موتور لباسشویی شود برای سلامت لباسشویی و موتور آن خطرناک است و باید سریعا با تعمیرخونه تماس بگیرید تا این مشکل را برای شما بررسی و رفع کنیم.

حتما بخوانید: علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی

ارور E21 به دلایل مختلف دیگری نیز میتواند اتفاق بیفتد از جمله استفاده بیش از حد از لباسشویی بدون اینکه به آن استراحت دهید یا تمام شدن ذغال های موتور لباسشویی و حتی مشکلات مربوط به برد اصلی لباسشویی که میتواند موجب بروز این کد خطا در لباسشویی بوش باشد.

ارور E23 ماشین لباسشویی Bosch


به موجب بروز ارور E23 یا F23 لباسشویی شما مداوم در حال کار خواهد ماند تا زمانی که شما دوشاخه آن را از برق جدا کنید و دلیل بروز این مشکل نیز از مواردی همچون بسته بودن شیر آب ورودی ، نشتی در لباسشویی ، خرابی شیر برقی لباسشویی و هرگونه خرابی که باعث باز نشدن درب لباسشویی شود. این ارور بیشتر زمانی اتفاق میافتد که لباسشویی شما دچار نشتی داخلی یا خارجی شده باشد.

حتما بخوانید: علت نشت آب ماشین لباسشویی

نشتی داخلی یعنی اینکه قطعات و اتصالات درون لباسشویی شما دچار خرابی و نشتی آب شده باشند و نشتی خارجی یعنی اینکه نشتی آب بدلیل خرابی شیلنگ های ورودی و خروجی آب یا خیس بودن محل قرار گیری لباسشویی شما موجب بروز ارور E23 در لباسشویی است.

به منظور برطرف کردن مشکل نشتی آب لباسشویی ابتدا بررسی کنید که شیلنگ های ورودی و خروجی آب دچار خرابی نشده باشند سپس درب لباسشویی را بررسی کنید تا در صورت خرابی لاستیک دور درب آن را تعویض کنید و از بسته شدن درب لباسشویی نیز مطمئن شوید. درصورتی که قادر به حل کردن مشکل نبودید با تعمیرخونه تماس بگیرید تا در کمتر از ۱ ساعت مشکل نشتی لباسشویی شما را برطرف کنیم.

ارور E57 ماشین لباسشویی Bosch


خرابی برد اینورتر لباسشویی های Bosch علت اصلی بروز این کد خطا است. برد اینورتر از برد های اصلی لباسشویی محسوب شده و بررسی و تعمیر آن فقط توسط متخصصین تعمیر لباسشویی باید انجام بگیرد. به منظور جلوگیری از خرابی برد اینورتر لباسشویی با قرار دادن محافظ برق از نوسانات برق ورودی به لباسشویی جلوگیری کنید همچنین از استفاده مداوم و بی وقفه لباسشویی خودداری نمایید تا برد اینورتر لباسشویی شما به این سادگی ها دچار خرابی نشود.

سایر ارور ها و کد های خطا لباسشویی های بوش


سایر ارور ها و کد های خطای مهم لباسشویی های بوش را در جدول زیر خدمت شما عزیزان توضیح خواهیم داد. در صورت نیاز میتوانید در قسمت نظرات درمورد هریک از این خطاها از کارشناسان تعمیرخونه سوالات خود را بپرسید.

کد خطا علت بروز و نحوه رفع کد های خطا و ارور های لباسشویی بوش
ارور E25 لباسشویی بوش خرابی حسگر کف دیگ یا آکوا سنسور که وظیفه بررسی کدر بودن یا شفاف بودن آب خروجی از لباسشویی را دارد موجب بروز این ارور میشود.
ارور E26 لباسشویی بوش ورود بیش از اندازه آب به لباسشویی موجب بروز خطای E26 میشود و باید سیستم هیدروستات لباسشویی بررسی شود.
ارور E27 لباسشویی بوش خرابی شیلنگ های هیدروستات موجب بروز کد خطای E27 در لباسشویی میباشد.
ارور E28 لباسشویی بوش ایراد در سنسور شدت جریان آب لباسشویی های Bosch علت اصلی نمایش خطای E28 در لباسشویی میباشد.
ارور E29 لباسشویی بوش عدم ورود آب درون لباسشویی که معمولا بدلیل خرابی شیلنگ ورودی آب یا بسته بودن شیر آب میباشد و در برخی موارد خرابی سنسور وردی آب لباسشویی های بوش.
ارور E31 لباسشویی بوش خرابی پمپ تخلیه ، خرابی شیلنگ و فیلتر پمپ تخلیه یا خرابی یکی از قطعات هیدروستات لباسشویی موجب نمایش ارور E31 شده و عملکرد تخلیه آب درون لباسشویی به درستی انجام نمیگیرد.
ارور E32 لباسشویی بوش میزان البسه قرار داده شده درون لباسشویی کمتر یا بیشتر از حد نیاز است.
ارور E34 لباسشویی بوش درب لباسشویی به درستی بسته نشده است یا میکروسوئیچ درب خراب است.
ارور E35 لباسشویی بوش قفل درب لباسشویی باز نمیشود یا میکروسوئیچ درب خراب است.
ارور E36 لباسشویی بوش میکروسوئیچ درست عمل نمی‌کند و باید بررسی شود که سالم است یا نه. شاید هم مشکل از سیم‌کشی یا سوکت میکروسوییچ باشد.

ارور E38 و E37 لباسشویی بوش

حسگر حرارتی NTC احتمالا خراب شده یا شکسته و باید تعویض شود.
ارور E42 لباسشویی بوش ارور E42 و E43 و E44 بعلت خرابی الکتروموتور لباسشویی اتفاق می افتند و ممکن است ذغال های موتور لباسشویی تمام نشده باشد یا اتصالات دچار ایراد شده باشد.
ارور E47 لباسشویی بوش ایراد در سنسور دما لباسشویی موجب بروز ارور E47 در لباسشویی میباشد.
ارور E48 لباسشویی بوش ولتا‌ژ ورودی ضعیف است یا الکتروموتور آسیب دیده و باید بررسی و احتمالا تعمیر شود.
ارور E49 لباسشویی بوش بالا بودن ولتاژ ورودی علت بروز کد خطا و ارور E49 در ماشین لباسشویی های بوش است.
ارور E50 لباسشویی بوش مشکل از الکترو موتور لباسشویی یا رله برد الکترونیکی است و باید بررسی شود.
ارور E51 لباسشویی بوش ایراد سوئیچ های قدرت یا نقص در IGBT الکتروموتور لباسشویی بوش موجب نمایش این ارور است.
ارور E57 لباسشویی بوش هنگامی که ولتاژ ورودی کمتر از ۲۰۰ ولت باشد،یا مشکل در راه‌انداز برد الکترونیکی باشد این ارور اتفاق می افتد.
ارور E58 لباسشویی بوش خطای حسگر D‌ یا پایین بودن سرعت دورانی می‌تواند باعث نمایش این پیغام خطا شده باشد.
ارور E59 لباسشویی بوش سیم کشی و اتصالات لباسشویی دچار ایراد شده است یا برد اصلی عملکرد درستی ندارد و باید توسط تعمیرکار بررسی شود.
ارور E61 لباسشویی بوش مدار سیم‌کشی لباس‌شویی مشکل دارد یا قفل درب درست عمل نکرده است.
ارور E67 لباسشویی بوش با بروز این کد خطا لباس‌شویی کاملا از کار می‌افتد. مشکل از برد الکترونیک اصلی لباسشویی است و احتمالا آی سی برد سوخته و باید تعویض شود.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

۷ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *