علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

اگر با مشکل نشت آب ماشین لباسشویی خود روبرو شدید اصلا نگران نباشید ، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا علت نشت آب از جا پودری یا زیر ماشین لباسشویی خود را متوجه شده و اقدامات لازم را برای رفع و تعمیر مشکل آب دادن ماشین لباسشویی خود انجام دهید. دقت داشته باشید برخی از مواردی که موجب نشتی آب از قسمت های مختلف ماشین لباسشویی شما میشوند توسط خودتان در منزل قابل تعمیر میباشند و برخی دیگر نیازمند عیب یابی و تعمیر توسط متخصصان تعمیرات لوازم خانگی میباشند.

حتما بخوانید: تعمیر لباسشویی

نظرات و سوالات خود را در مورد مشکل آب دادن ماشین لباسشویی در انتهای این مقاله در قسمت نظرات مطرح کنید تا کارشناسان تعمیرخونه مشکل شما را بررسی کرده و به آن پاسخ دهند.

علت های نشتی آب از ماشین لباسشویی

در برخی موارد مشکل نشت آب از ماشین لباسشویی به راحتی با تعویض شیلنگ ها برطرف میشود و نیاز به بررسی توسط تعمیرکار نیست. هنگامی که با مشکل نست آب از لباسشویی خود مواجه میشوید ابتدا شیلنگ های دستگاه را بررسی کنید و در صورت خرابی نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

حتما بخوانید: صدای زیاد ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی شیلنگ های مختلفی قرار گرفته و وظیفه انتقال آب از طریق آنها انجام میشود که خرابی هریک از آنها میتواند موجب نشت آب از ماشین لباسشویی شما بشود. دو مورد از شیلنگ هایی که به راحتی توسط شما قابل بررسی هستند شیلنگ ورودی و شیلنگ تخلیه آب هستند. با بررسی این دو مورد اگر مشکل نشتی آب لباسشویی شما برطرف نشد ادامه این مقاله را دنبال کنید تا دلیل آب دادن ماشین لباسشویی خود را پیدا کنید.

نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی

یکی از مشکلات رایج ماشین لباسشویی نشت آب از جاپودری آن است. استفاده از مواد سفید کننده بدلیل خاصیت خورنده بودن آن ممکن است باعث پوسیدگی جاپودری یا اتصالات مربوط به آن شود. همچنین مشکل دیگری که باعث میشود ماشین لباسشویی شما از قسمت جاپودری نشتی داشته باشد انسداد شیلنگ یا جنت متصل به جاپودری دستگاه است که در صورت انسداد یا پیچ خوردگی شیلنگ آب به آسانی منتقل نشده و ممکن است موجب نشتی آب شود.

مشکل نشت (آبریزی) ماشین لباسشویی

نشت آب از شیلنگ ها و دریچه ورودی آب

مشکل آب دادن لباسشویی ممکن است بدلیل خرابی یا پوسیدگی شیلنگ یا دریچه ورودی آب ماشین لباسشویی باشد. شیلنگ ورودی آب به ماشین لباسشویی را بررسی کنید تا در صورت مشاهده خرابی یا پوسیدگی نسبت به تعویض آن اقدام شود همچنین بررسی نمایید شیلنگ ورودی آب به درستی به دریچه متصل شده باشد. ممکن است دریچه ورودی پس از مدت طولانی دچار زنگ زدگی یا انسداد شده باشد که با بررسی و در صورت نیاز تعویض مشکل آب دادن ماشین لباسشویی شما به راحتی قابل رفع خواهد بود.

حتما بخوانید: مشکلات رایج لباسشویی ، بررسی ، عیب یابی

خرابی شیلنگ و دریچه تخلیه آب

مواردی که راجب شیلنگ و دریچه ورودی آب گفتیم در رابطه با دریچه و شیلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی نیز صدق میکند. بدلیل استفاده از مواد شوینده که خاصیت خورندگی دارند ممکن است دریچه خروجی یا شیلنگ تخلیه دچار پوسیدگی شده باشند این امر موجب نشتی و آب دادن ماشین لباسشویی شما بشود که باید بررسی شده و در صورت نیاز نسبت به تعویض آنها اقدام شود.

بیرون زدن کف از ماشین لباسشویی

تا به حال با مشکل بیرون زدن کف از ماشین لباسشویی خود مواجه شده اید؟ استفاده بیش از حد از مواد شوینده گاهی اوقات موجب تولید کف زیاد و سرریز شدن کف و آب دادن ماشین لباسشویی شود. مواد شوینده تاریخ مصرف گذشته یا نامرغوب نیز گاهی اوقات موجب تولید کف زیادی خواهند بود.

خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

یکی از علت های نشت آب از ماشین های لباسشویی که درب آنها در قسمت جلویی آن قرار گرفته است گاها بدلیل خرابی و پوسیدگی لاستیک دور درب آنهاست. مواد شوینده یا مواد زائد موجود در الیاف لباس ها با جمع شدن در این قسمت میزان ناخالصی را در لاستیک دور درب بیش از اندازه بالا میبرند و باعث پوسیدگی یا خرابی لاستیک درب لباسشویی میشوند که این امر موجب نشتی یا آب دادن از درب جلو ماشین لباسشویی شما خواهد بود که در صورت بروز این اتفاق میبایست لاستیک فرسوده را تعویض نمایید تا مشکل نشتی آب حل شود.

حتما بخوانید: برد الکترونیکی لباسشویی ، تعویض ، تعمیر

در برخی موارد مشاهده شده که کنده شدن یا پاره شدن مکرر قسمتی از لاستیک درب لباسشویی بدلیل خرابی قفل درب است که در این صورت باید توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار گرفته و درصورت نیاز نسبت به تعویض یا ریگلاژ قفل درب ماشین لباسشویی اقدام شود.

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

برند های مختلف ماشین لباسشویی دارای پمپ های تخلیه متفاوت با یکدیگر هستند که خرابی یا پوسیدگی واشر ، پولی ، لاستیک یا قسمت های دیگر آن موجب آب دادن و نشتی ماشین لباسشویی خواهد بود. برای بررسی خرابی پمپ تخلیه لباسشویی باید قاب لباسشویی باز شده و توسط تعمیرکار متخصص عیب یابی و تعمیر صورت بگیرد تا از بروز مشکلات جدی تر برای دستگاه شما جلوگیری شود. خرابی بلبرینگ ها ، کاسه نمد ، تراز نبودن دستگاه از دیگر دلایل آب دادن ماشین لباسشویی هستند که نیازمند بررسی دقیق تر توسط متخصصین تعمیرات لوازم خانگی دارند.

خرابی سوئیچ فشار علت نشت آب ماشین لباسشویی

کنترل سطح آب مورد نیاز در ماشین های لباسشویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک توسط قطعه ای بنام سوئیچ فشار انجام میگیرد. خرابی این قطعه موجب پر شدن بیش از اندازه نیاز دیگ لباسشویی شده و در نتیجه آن نشت آب از زیر لباسشویی اتفاق خواهد افتاد.

آیا میدانستید: برای تعمیر لباسشویی خود فقط کافیست درخواست تعمیرکار ارسال کنید تا پیک تعمیرخونه بصورت رایگان لباسشویی شما را تحویل بگیرد و پس از تعمیر درب منزل به سما تحویل دهد ، روند تعمیرات بصورت غیر حضوری از طریق وبسایت تعمیرخونه قابل پیگیری خواهد بود و لباسشویی شما پس از تعمیر با ضمانت نامه معتبر شرکتی به شما تحویل داده خواهد شد.

سوئیچ فشار در برخی از لباسشویی ها زیر دیگ تعبیه شده است و هنگامی که ماشین لباسشویی شما تراز نباشد دیگ لباسشویی در حین کار بیش از اندازه تکان خورده و ممکن است موجب خرابی سوئیچ و در نتیجه نشت آب شود.

نشت آب از ماشین لباسشویی ال جی ، سامسونگ و اسنوا

خیلی از شما عزیزان سوالات بسیاری راجب آب دادن و نشتی آب از قسمت های مختلف لباسشویی سامسونگ ، ال جی ، اسنوا یا سایر برند های خود از ما پرسیده بودید که در این مقاله سعی شد مواردی که موجب نشتی آب از قسمت های مختلف لباسشویی های ال جی ، سامسونگ ، اسنوا یا برند های دیگر میشود را مورد بررسی قرار دهیم تا شما بتوانید در منزل بدون پرداخت هزینه نسبت به عیب یابی لباسشویی خود اقدام کنید.

جمع بندی

در نظر داشته باشید مشکل آب دادن ماشین لباسشویی گاهی اوقات به سادگی و با تعویض شیلنگ آب آن حل نخواهد شد. ممکن است نشت آب از درون یا زیر لباسشویی صورت بگیرد و این نشتی موجب اتصال و خرابی برد و مدارات ماشین لباسشویی شما شده و مشکلات جدی تری را بدنبال داشته باشد. هنگامی که با مشکل نشت آب از دستگاه خود مواجه شدید مواردی را که در این مقاله ذکر کردیم را بررسی کنید و برای تعمیر حتما با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.


از طریق این لینک به کانال آپارات تعمیرخونه مراجعه کنید و ویدیو های آموزشی تعمیر و عیب یابی لوازم خانگی را مشاهده نماید و با مراجعه به اینستاگرام تعمیرخونه در قرعه کشی های ماهانه تعمیرخونه شرکت کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

۱۷ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *