ارور ها و کد های خطا مایکروفر پاناسونیک

مایکروفر ها مانند سایر لوازم خانگی ممکن است دچار مشکل شوند و شما باید برای جلوگیری از مشکل و خرابی بیشتر با روش های برطرف کردن این مشکلات آشنا باشید. یکی از این مشکلات که ممکن است برای اکثر شما اتفاق بیافتد نمایش پیغام های خطا و ارور های متعدد روی صفحه نمایش مایکروفر پاناسونیک است. در این مطلب هدف ما بررسی ارور های مختلف و روش برطرف کردن کد های خطای مایکروفر های پاناسونیک است.

انواع ارور ها و خطاهای مایکروفر

مایکروفر های پاناسونیک مدل ها و تکنولوژی های ساخت تقریبا یکسان ولی در عین حال متفاوتی دارند اما ارور های نمایش داده شده در آنها معمولا بدلایل یکسانی اتفاق می افتد. خطاهایی که ممکن است به دلایل ساده اتفاق بیافتد و خطاهایی که ممکن است بدلیل خرابی برخی قطعات در مایکروفر شما نمایان شود را در این مطلب بصورت کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

با توجه به مشکل دستگاه خود موارد گفته شده در این مطلب را دنبال کنید و در صورت نیاز با تکنسین های تعمیرخونه ارتباط برقرار کنید. درخواست تعمیرکار مایکروفر

به منظور آشنایی بیشتر با مشکلات متعدد بوجود آمده در مایکروفر های مختلف لیستی از این مشکلات و مطالبی که تیم تحریریه تعمیرخونه برای شما آماده کرده است را خدمتتان قرار میدهیم تا با مطالعه این مطالب بتوانید با مشکلات مختلفی که ممکن است برای دستگاه شما پیش بیاید و روش برطرف کردن آن آشنا شوید.

مشکلات متعدد برند های مختلف مایکروفر

نکته:

برخی از این مواردی که موجب نمایش خطا روی صفحه نمایش مایکروفر شما میشود نیازمند بررسی سریع توسط تکنسین های متخصص است و شما باید هرچه سریعتر نسبت به مراجعه و تعمیر دستگاه خود در مراکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی اقدام کنید. تعمیرخونه روشی آسان و مطمئن برای شما عزیزان مهیا کرده است تا بدون دردسر و با مراجعه غیر حضوری بتوانید لوازم خانگی خود را تعمیر کنید. شما از طریق وبسایت تعمیرخونه میتوانید اقدام به درخواست تعمیرکار کرده و لوازم خانگی خود را برای تعمیر ثبت کنید سپس پیک تعمیرخونه بصورت کاملا رایگان درب منزل لوازم خانگی شما را تحویل گرفته و پس از تعمیر مجددا بصورت رایگان آن را درب منزل بهمراه ضمانت نامه معتبر تعمیرات به شما تحویل خواهد داد.

تعمیرخونه با بیش از ۳۰ سال سابقه خدمت رسانی به روش سنتی با توجه به خطرات شیوع ویروس کرونا از دوسال پیش تصمیم گرفت تا روش تعمیر غیرحضوری لوازم خانگی را برای شما عزیزان مهیا کند علاوه بر آن میدانید که در شهر تهران با توجه به ترافیک ، مشکلات تردد ، آلودگی و هزاران مشکل دیگر حمل کردن لوازم خانگی معیوبتان از این مرکز تعمیرات به مرکز تعمیرات دیگر کار مشکلی است و به همین دلیل تعمیرخونه پیک رایگان خود را برای شهر های تهران ، کرج و قزوین آماده کرد تا بتواند خدمت رسانی به شما عزیزان را آسان تر کند.

پیغام های خطا مایکروفر پاناسونیک

ما جدولی از کد خطاها و ارور های نمایش داده شده در مایکروفر های پاناسونیک برای شما آماده کردیم و شرح مختصری از دلیل بروز آن خطا را نیز برای شما قرار دادیم و برای برخی از مواردی که حس کردیم میتوانید خودتان آن را برطرف کنید راه حل و روش برطرف کردن آن را قرار دادیم.

کد خطا شرح خطا
H00 مشکل از برد الکترونیک اصلی مایکروفر است. برای جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر مایکروفر را از برق بکشید و با تعمیرخونه تماس بگیرید.
H02 این ارور نیز بدلیل مشکل در برد الکترونیک مایکروفر رخ میدهد و باید توسط تکنسین های متخصص مورد بررسی قرار بگیرد.
H20 هیتر بخارپز مایکروفر شما خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود و نیاز است تا درخواست تعمیرکار دهید.
H30 سنسور ترمیستور مایکروفر دچار مشکل شده است و باید بررسی و در صورت نیاز تعویض شود.
H32 مگنترون مایکروفر شما دچار ایراد شده است و باید تعمیر شود ، ممکن است قطعه ای درون مکنترون خراب شده باشد یا اینکه کلا نیاز به تعویض مگنترون باشد.
H39 ترمیستور هیتر بخارپز مایکروفر شما دچار مشکل شده است و باید برای تعمیر آن اقدام کنید.
H44 این ارور مربوط به خرابی کلید های مایکروفر (ممکن است پنل کلید ها کثیف شده باشد یا دچار اتصالی شده باشد) ، خرابی میکرو سوئیچ درب مایکروفر یا اتصالات برد اصلی مایکروفر است و باید توسط تکنسین های تعمیر مایکروفر مورد بررسی و رفع عیب قرار بگیرد.
H90 مشکل از برد اینورتر است که توسط سنسور ترمیستور خاموش شده است و باید مورد بررسی قرار بگیرد تا مشکل آن برطرف شود.
H95 ولتاژ ورودی برد اینورتر دچار مشکل شده است و ولتاژ بیش از حد یا کمتر از حد انتظار به اینورتر وارد میشود که این مورد بسیار جدی است و باید توسط تعمیرکار بررسی شود تا از بروز مشکلات متعدد بیشتر جلوگیری شود.
H96 یکی از آی سی های مایکروفر شما دچار مشکل شده است که اکثرا این خطا بدلیل خرابی آی سی برد اینورتر اتفاق می افتد.
H97 این ارور هم مربوط به ولتاژ ورودی است که به برد اینورتر مایکروفر شما میرسد و میزان آن یا کمتر از حد معمول است و یا بیشتر که باید بررسی شود.
H98 ارور H98 هم مربوط به ولتاژ ورودی است که مشکل دارد اما این ارور در بخش های مختلف مایکروفر تاثیر گذار است و نشان دهنده خطا در ولتاژ ورودی به برد اصلی ، برد اینورتر و مگنترون است که باید توسط کارشناسان بررسی و رفع عیب صورت بگیرد.
H99 عملکرد کنترلر خاموش/روشن برد اینورتر با اختلال همراه است و باید با کارشناسان تعمیرخونه جهت بررسی و رفع آن اقدام کنید.
U14 در حالت بخارپز آب در مایکروفر شما وجود ندارد این مشکل را میتوانید با مشاوره با کارشناسان تعمیرخونه رفع کنید.
U40 خالی بودن مایکروفر موجب نمایش ارور U40 است و به شما گوشزد میکند که مواد غذایی درون مایکروفر قرار نداده اید.
U65 خرابی ترمودیسک مگنترون مایکروفر موجب نمایش ارور U65 میشود که این مورد باید حتما توسط کارشناسان خبره مورد بررسی قرار بگیرد.

 

در جدول بالا تمامی ارور های مشاهده شده در مایکروفر های پاناسونیک را مورد بررسی قرار دادیم و امیدواریم توانسته باشیم شما را با ارور های مختلف ، دلیل بوجود آمدن آنها و روش برطرف کردن آن آشنا کرده باشیم.

۴/۵ - (۴ امتیاز)

۲۹ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *