علت جرقه زدن مایکروفر ال جی

تا کنون اتفاق افتاده که مایکروفر شما در حین کار جرقه بزند؟ آیا جرقه زدن مایکروفر خطرناک است؟ علت جرقه زدن مایکروفر های ال جی ، سامسونگ ، دوو ، بوتان و سایر برند ها چیست؟ در این مقاله سعی کردیم تا مهم ترین عوامل جرقه زدن مایکروویو در حین کار را مورد بررسی و راهکار های رفع مشکل جرقه زدن را برای شما توضیح دهیم. در انتها میتوانید سوالات و تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما و سایر عزیزانی که این مطلب را مشاهده میکنند در میان بگذارید.

علت جرقه زدن مایکروفر چیست؟

نخست باید به موضوعی اشاره کنیم که پیشینه علمی دارد ، استفاده از هرگونه فلزات در مایکروویو ممکن است موجب جرقه زدن درون محفظه مایکروفر در حین کار شود. داخل خود مایکروفر از فلز تولید شده است این حقیقت که هرگونه فلزی موجب جرقه درون مایکروفر در حال میشود اشتباه است. شکل هندسی فلزی که درون مایکروفر قرار میگرد در جرقه زدن درون محفظه مایکروویو تاثیر گذار است.

از لحاظ علمی فلزات میتوانند تعداد زیاد الکترونی که آزادانه در حال حرکت هستند را هدایت کنند ، شکل فلز قرار داده شده در مایکروفر بسیار مهم است ، هرگونه فلزی که لبه های نوک تیز داشته باشد میتواند موجب جرقه زدن درون مایکروفر شود جالب است بدانید موضوع شکل مواد علاوه بر فلزات برای سایر موارد خوراکی هم ممکن است اتفاق بیفتد بعنوان مثال اگر یک سر سوسیس را به حالت نیزه ای (نوک تیز) برش دهید ممکن است در هنگام کار دستگاه جرقه بزند. با اینکه میگویند یک قاشق را میتوان درون مایکروفر قرار داد اما قرار دادن آن بمدت طولانی خطرناک است ، توصیه تعمیرخونه برای محافظت بیشتر و جلوگیری از هرگونه خطر احتمالی این است که از قرار دادن فلزات درون مایکروفر خودداری کنید.

مایکروفر خود را تمیز نگه دارید!

وجود ذرات چربی ، روغن و ذره های غذا جا مانده درون مایکروفر میتواند موجب جرقه زدن در بسیاری از برند های مایکروفر معروف همچون سامسونگ ، ال جی ، دوو ، پاناسونیک و سایر برند ها شود. بهترین راهکار برای جلوگیری از این مشکل تمیز کردن مایکروویو پس از استفاده از آن است.

به راحتی با در آوردن سینی داخل مایکروفر و قرار دادن یک لیوان آب ( یا محلول آب و صابون ) و روشن کردن مایکروفر میتوانید چربی های درون مایکروفر را از بین ببرید و درون ماکروفر را با دستمال نمناک تمیز کنید.

خب حالا اگر ماکروفر شما جرقه زد چیکار باید انجام بدهید؟ جواب روشن است ، با حفظ خونسردی مایکروفر را خاموش کرده و از پریز برق جدا کنید و علت را با کمک این مقاله جستجو کنید.

وجود قطعات فلزی درون ماکروویو

همانگونه که توضیح دادیم وجود هرگونه قطعات از جنس فلز میتواند موجب جرقه زدن ماکروفر شما باشد حتی در هنگام تمیز کردن مایکروفر اگر از سیم ظرف شویی استفاده کرده باشید ممکن است خورده سیم ها درون مایکروفر ریخته شده باشند و در هنگام کار با جرقه زدن دستگاه مواجه شده باشید ، پس برای جلوگیری از این مشکل سعی کنید از فلزات درون دستگاه خود استفاده نکنید.

حتما بخوانید : دکمه های مایکروفر کار نمیکنند!

برخی از مایکروفر ها سه پایه های فلزی دارند که میتوانید درون مایکروفر قرار دهید و باید دقت داشته باشید محافظ پلاستیکی پایه های این قطعه سالم باشند وگرنه خود این وسیله میتواند عاملی برای تولید جرقه درون مایکروفر شما باشد.

علت جرقه زدن مایکروفر سامسونگ ، ال جی دوو

از بین رفتن لعاب (عایق) دستگاه

ممکن است درون محفظه مایکروفر شما قسمتی از لعاب محفظه از بین رفته باشد این دومین دلیل شایع بوجود آمدن جرقه درون محفظه دستگاه است ، اگر چنین موردی را مشاهده کردید با تعمیرخونه تماس بگیرید تا مشکل شما را در کمترین زمان و با پایین ترین هزینه به راحتی رفع کنیم.

خرابی کاور انتشار امواج

کاور انتشار امواج ( پوشش هادی یا کاور میکا هم به آن میگویند) وظیفه هدایت اشعه های درون مایکروفر را دارند در صورت خرابی این کاور امکان ایجاد جرقه درون دستگاه بسیار زیاد خواهد بود. تعویض کردن این کاور کار سختی نیست و شما میتوانید ضمن سفارش دادن این کاور از تعمیرخونه از متخصصین تعمیر مایکروفر ما مشاوره بگیرید تا نحوه تعویض این کاور را به شما آموزش بدهند.

خرابی مگنترون مایکروفر

مگنترون از مهم ترین و دردسر ساز ترین قطعات مایکروفر محسوب میشود بدون مگنترون مایکروفر کار نمیکند و درصورت خرابی آن میتواند مرجع کلی مشکل مختلف درون مایکروفر شود. خب جرقه زدن مایکروفر هم یکی دیگه از پیش آمد های خرابی مگنترون است. خب جای نگرانی نیست چرا که تعمیرخونه در کمترین زمان مایکروفر شما را تعمیر خواهد کرد.

خرابی دیود ، خازن یا ترانس ولتاژ

این بار این سه قطعه را باهم توضیح میدهیم ، همانگونه که در مقاله علت گرم نکردن مایکروفر توضیح دادیم این سه قطعه وظیفه تولید ولتاژ بالا برای کارکرد دستگاه را بر عهده دارند بارها پیش آمده که یکی از علت های جرقه زدن درون مایکروویو ها ، خرابی یکی از این سه قطعه باشد.

خرابی فن پخش کننده اشعه (همزن)

درون برخی از مدل های مایکروفر ها قطعه ای وجود دارد که آن را با اسم های همزمن یا فن پخش کننده اشعه میشناسند کار این قطعه پخش یکنواخت گرمای تولید شده درون محفظه مایکروفر شما است و درصورت خرابی این قطعه میتواند یکی از عوامل جرقه زدن درون مایکروویو شما باشد.

خب تا اینجا موارد مربوط به جرقه زدن درون محفظه ماکروفر را توضیح دادیم ، اما در مواردی جرقه زدن مایکروفر در قسمت موتور دستگاه اتفاق می افتد که بسیار نگران کننده و خطرناک است و باید هرچه سریعتر نسبت به بررسی ، عیب یابی و تعمیر آن اقدام شود.

در کمتر از ۵ دقیقه از طریق صفحه درخواست تعمیرکار ، برای مایکروفر خود درخواست تعمیر ثبت کنید و پس از آن کار را به تعمیرخونه بسپارید. پیک رایگان تعمیرخونه جهت دریافت دستگاه معیوب شما مراجعه کرده و پس از تعمیر با ضمانت نامه شرکتی دستگاه شما را مجددا درب منزل تحویل میدهد.

چند نکته برای جلوگیری از بوجود آمدن جرقه درون مایکروفر

  • از قرار دادن قطعات فلزی درون مایکروفر خودداری کنید
  • از قرار دادن ظروف لب پریده یا شکسته درون مایکروفر خودداری کنید
  • پس از هربار استفاده سعی کنید مایکروفر خود را تمیز کنید
  • از درپوش های مناسب استفاده کنید تا حین طبخ تکه های روغن و غذا درون محفظه مایکروفر پخش نشود
  • اگر از سه پایه درون مایکروفر استفاده میکنید بررسی کنید که پایه های آن خراب نشده باشد

سعی کردیم در این مقاله عواملی که موجب جرقه زدن درون مایکروفر هایی مانند ال جی ، سامسونگ ، دوو و سایر بند ها میشود را بررسی کنیم بدون شک با رعایت نکات گفته شده میتوانید عمر دستگاه خود را بالا ببرید. درصورت نیاز به تعمیرکار ، تعمیرخونه شرایط مناسبی را برای شما فراهم کرده تا بدون صرف وقت و هزینه بالا بتوانید مایکروفر خود را تعمیر کنید.

  • پیک رایگان برای دریافت و تحویل مایکروفر درب منزل
  • باشگاه مشتریان با امکان ثبت نام رایگان و ۸۹ هزارتومن شارژ رایگان کیف پول شما و خدمات دیگر
  • گردونه شانس تا سقف ۲۰۰ هزاتومان تخفیف برای تعمیر لوازم خانگی
  • تخفیف های مناسبتی در پیج اینستاگرام تعمیرخونه
  • ضمانت نامه شرکتی تعمیرات

تعمیرخونه پس از ۳۰ سال خدمت رسانی به روش سنتی اکنون امکان ثبت درخواست و رهگیری فرایند تعمیر لوازم خانگی شما را بصورت غیر حضوری فراهم کرده است تا نگرانی بابت تردد در دوران کرونا و زمان قرنطینه نداشته باشید.

۴.۴/۵ - (۵ امتیاز)

۲۰ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *