کار نکردن دکمه های مایکروفر

امروزه یکی از پرکاربردترین لوازم در آشپزخانه مایکروفر به حساب می آید. روزی چندین مرتبه به سراغ مایکروفر خود میروید و با آن کار میکنید اما تا به حال شده که دکمه های مایکروفر شما کار نکنند؟ کار نکردن دکمه های مایکروفر یکی از مشکلاتی است که به مرور زمان و با استفاده نادرست از دستگاه ممکن است برای مایکروویو شما اتفاق بیفتد ، عوامل دیگری هم میتوانند باعث کار نکردن دکمه های مایکروویو  شما باشند و ما در این مقاله قصد داریم تا علت مختلف خرابی و از کار افتادن دکمه های مایکروویو را بررسی کنیم.

قبل از اینکه بررسی علل مختلف را شروع کنیم چند سوال اصلی شما را که در این مقاله پاسخ داده شده است را مطرح میکنیم:

  • چرا دکمه های مایکروفر کار نمیکند؟
  • علت کار نکردن دکمه های مایکروفر چیست؟
  • اگر دکمه های مایکروفر کار نکردند چیکار کنیم؟
  • دکمه های لمسی مایکروفر خراب شده و گفتند درست نمیشود یا هزینه تعمیر آن خیلی بالا است ، چیکار کنیم؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که کاربران از ما میپرسند این است که دکمه های لمسی مایکروفر شان خراب شده و هرکجا مراجعه کردند گفته شده که تعمیر دکمه های لمسی قابل انجام نیست ، هزینه تعمیرات بسیار بالا است یا قطعه مورد نظر پیدا نمیشود. متخصصین تعمیرخونه بهترین راه حل ممکن را با هزینه پایین برای رفع مشکل خرابی دکمه های لمسی مایکروفر شما در نظر دارد.

کار نکردن دکمه های مایکروفر | علت خرابی دکمه های مایکروفر چیست؟

در مقاله مشکلات رایج ماکروفر سعی کردیم همه مشکلات مختلفی را که برای مایکروفر های برند های مختلف از جمله سامسونگ ، ال جی ، فلر ، کنوود و سایر برند ها پیش می آید را مفصل توضیح دهیم ، اما مشکل کار نکردن دکمه های مایکروفر یکی از مشکلاتی است که میتواند به دلایل مختلفی رخ دهد و برای عیب یابی و تعمیر آن باید به مراکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی مراجعه کرده و نسبت به تعمیر ماکروفر خود اقدام کنید.

علت خرابی دکمه های مایکروویو

کار نکردن دکمه های مایکروفر مشکلی رایج است که هم در مایکروفر هایی که دکمه های دستی دارند و هم در ماکروویو هایی که دکمه های لمسی دارند به دفعات دیده شده است. کار نکردن دکمه های مایکروفر میتواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد که از شایع ترین این علت ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

ایراد در برد اصلی ، قطع شدن مدار ، خرابی صفحه کنترل ، خرابی یا سوختگی فیوز ، مشکلات منبع تغذیه

ایراد در برد اصلی ماکروفر

برد اصلی مایکروفر در اثر ضربه ، دمای بالا ، اتصالی ، نوسانات برق و آبخوردگی میتواند دچار مشکل شده و در نتیجه آن در کارکرد اصلی دستگاه شما اختلال ایجاد کند. برد اصلی شامل آی سی ها ، خازن ها و قطعات مختلفی است که در صورت خرابی هریک از این قطعه ها میتواند موجب از کار افتادن کلید های دستگاه شده و عملکرد دستگاه را دچار مشکل کند. همچنین ممکن است در اثر ضربه وارده به ماکروفر برد آن دچار آسیب و شکستگی شده باشد که تعمیرکار متخصص باید هریک از این حالات را مد نظر داشته و آنها را مورد بررسی قرار دهد.

قطع شدن مدار ماکروفر

رابط اصلی برد ماکروفر و صفحه کلید آن مدار (مدار صفحه کلید) است که در صورت خرابی های ناشی از اتصالی ، سوختگی ، شکستگی و یا خرابی اتصالات روی آن میتواند مانع عملکرد صحیح کلید های ماکروفر شده و آن را کاملا از کار بیاندازد که تعمیرکار متخصص باید نسبت به بررسی دقیق مدار صفحه کلید نیز اقدام کند.

حتما بخوانید : علت جرقه زدن مایکروفر چیست؟

خرابی صفحه کنترل ( صفحه کلید)

بسیار پیش آمده که بدلیل خرابی صفحه کنترل عملکرد دکمه های مایکروفر به درستی انجام نگید بعنوان مثال شما کلید خاصی را فشار میدهید اما روی صفحه نمایش مایکروفر گزینه ی دیگری نمایش داده شود. خب این مورد میتواند بدلیل خرابی صفحه کلید مایکروفر شما باشد و باید اتصالات (لحیم ها) ، خازن ها ، دکمه ها و آی سی های روی برد صفحه کلید همگی به درستی کار خود را انجام بدهند.

مشکلات منبع تغذیه

مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگر در صورت وجود مشکلات در منبع تغذیه نیروی لازم جهت کارکرد صحیح بخش های مختلف دستگاه تامین نشده و در نتیجه دستگاه نسبت به فرمان های وارده پاسخ صحیح نمیدهد.

خرابی فیوز دستگاه

از مشکلات رایج مایکروفر ها میتوان به خرابی یا نیم سوز شدن فیوز آنها اشاره کرد که میتواند علت خرابی دکمه های مایکروفر نیز باشد. مایکروفر وسیله ای با مصرف برق بالا و دمای داخلی بسیار بالا است که نسبت به سایر لوازم خانگی مشکلات مربوط به خرابی فیوز در آن بیشتر دیده میشود.

تا اینجا باید متوجه شده باشید که علت های مختلفی که میتواند باعث از کار افتادن صفحه کلید مایکروفر شما بشود چه عواملی هستند و وقتی که با مشکل کار نکردن کلید های صفحه کلید مواجه میشوید ناگزیر باید نسبت به مراجعه به نمایندگی های مجاز تعمیرات لوازم خانگی مراجعه کرده و نسبت به تعمیر ماکروفر خود اقدام کنید.

به جهت سهولت فرایند تعمیر لوازم خانگی ، تعمیرخونه شرایط خاصی را برای شما عزیزان در دوران کرونا مهیا کرده است تا با صرف کمترین هزینه و بدون هدر رفت زمان بتوانید نسبت به تعمیر مایکروفر خود اقدام نمایید. شما میتوانید در کمتر از  دقیقه درخواست تعمیرکار دهید تا پیک تعمیرخونه در زمان مقرر نسبت به دریافت مایکروفر معیوب شما مراجعه کرده و پس از تعمیر دستگاه در مراکز نمایندگی تعمیرخونه در سراسر تهران ، نسبت به بازگرداندن دستگاه بهمراه ضمانت نامه معتبر شرکتی اقدام کند. تمامی فرایند رهگیری تعمیر لوازم خانگی شما بدون نیاز به مراحعه حضوری از طریق وبسایت تعمیرخونه قابل انجام است. شایان ذکر است پیک رفت و برگشت تعمیرخونه رایگان است!

علت خرابی و کار نکردن دکمه های مایکروفر

خرابی صفحه کلید لمسی مایکروفر

و اما یکی از سوالات مهمی که شما عزیزان از متخصصین تعمیرخونه پرسیده اید مشکل خرابی صفحه کلید لمسی مایکروفر است. خیلی از مشتریان گفته اند که طی مراجعاتی که به سایر مراکز تعمیراتی جهت تعمیر صفحه کلید لمسی مایکروفر خود داشته اند با هزینه بسیار زیاد تعمیر یا تعویض این صفحه کلید یا در مواردی با نبود قطعه مورد نظر مایکروفر شان گوشه خانه خاک خورده و مجبور به خرید مجدد ماکروفر شده اند.

متخصصین تعمیرخونه با تجربه بیش از ۳۰ سال خدمت رسانی به شما عزیزان راهکاری جهت تعمیر صفحه کلید لمسی مایکروفر شما ارائه داده است که ضمن حفظ ظاهر اصلی مایکروفر ، بدون آسیب رساندن یا تغییر در برد اصلی دستگاه کارکرد لمس مایکروفر شما را به حالت دستی تغییر داده و شما با کلید بر روی همان صفحه کلید لمسی خود در واقع به حالت دستی فرمان خود را به ماکروفر میدهید.

مزیت تبدیل صفحه کلید لمسی به دستی:

  • ازجمله مزیت های تبدیل صفحه کلید لمسی مایکروفر به دستی میتوان به پایین بودن هزینه انجام این کار اشاره کرد. در مواردی که قطعه مورد نظر یافت نمیشود و یا در مایکروفر هایی که قطعات آنها بسیار گران قیمت است این روش میتواند چاره کار باشد.
  • ظاهر دستگاه اصلا تغییری نمیکند!
  • عمر صفحه کلید طولانی تر خواهد شد.
  • تغییری در عملکرد اصلی دستگاه داده نمیشود و دستگاه با همان کارکرد قبلی و همان کیفیت به کار خود ادامه خواهد داد.
  • هزینه تعمیر بسیار پایین تر نسبت به تعمیر یا تعویض صفحه کلید لمسی

نحوه انجام:

نخست قسمت تاچ صفحه کلید دستگاه را جدا کرده و مدار جایگزین را نصب میکنیم ، سپس کلید های مربوطه را زیر صفحه کلید لمسی سوار کرده و مدار را به برد اصلی مایکروفر متصل میکنیم و مایکروفر شما مثل روز اول با همان ظاهر قبلی بدون تغییرات به کارکرد خودش ادامه خواهد داد ، در یک کلام مایکروفر شما زنده میشود!


آیا میدانستید؟

آیا میدانستید دیگر برای تعمیر لوازم خانگی خود نیازی به مراجعه حضوری به مراکز مختلف ، صرف وقت و هزینه زیاد ندارید؟

آیا میدانستید که تعمیرخونه پیک رایگان برای دریافت و تحویل لوازم خانگی شما قرار داده است؟

آیا میدانستید تعمیرخونه برای تعمیرات لوازم خانگی ضمانت نامه معتبر شرکتی به شما میدهد؟

آیا میدانستید با مراجعه به اینستاگرام تعمیرخونه میتوانید از تخفیف های مناسبتی جهت تعمیر لوازم خانگی خود بهرمند شوید؟

آیا میدانستید با عضویت در باشگاه مشتریان تعمیرخونه مبلغ ۸۹.۰۰۰ تومان بصورت رایگان به کیف پول شما در سایت اضافه خواهد شد؟

آیا میدانستید با وارد کردن نام و ایمیل خود در قسمت گردونه شانس میتوانید تا سقف ۲۰۰.۰۰۰ هزارتومان تخفیف و شارژ کیف پول جهت تعمیر لوازم خانگی خود برنده شوید؟

تعمیر تخصص ما و تعمیرخونه در خدمت شماست.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

۳۳ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *