علت گرم نکردن مایکروفر سامسونگ و ال جی

بسیار پیش آمده که مشتریان از گرم نشدن مناسب غذا در مایکروفر شکایت دارند. عوامل متعددی باعث پیش آمدن این مشکل در مایکروفر میشوند. در این مقاله علت گرم نکردن غذا در مایکروفر سامسونگ ، ال جی ، فلر ، بوتان ، دوو ، پاناسونیک و کنوود و سایر مایکروفر ها را بررسی خواهیم کرد و نحوه عیب یابی مایکروفر که غذا را گرم نمیکند را به شما آموزش خواهیم داد.

گرم نکردن مایکروفر | علت گرم نشدن غذا در ماکروفر های مختلف چیست؟

با استفاده از مایکروفر در طول زمان ممکن است برخی از قطعات آن دچار خرابی شده و کارکرد دستگاه را با مشکل مواجه کنند. تعمیر لوازم خانگی بخصوص تعمیر مایکروفر نیازمند تخصص و دانش تعمیرات است و نباید دستگاه خود را برای عیب یابی و تعمیرات به مراکز نامعتبر تحویل دهید. مشکل گرم نشدن مایکروفر ممکن است به دلایل مختلفی رخ بدهد و برای عیب یابی آن در منزل میتوانید موارد مختلفی را مورد بررسی قرار دهید.

خراب شدن مگنترون مایکروویو

لامپ مگنترون یکی از قطعات اصلی و پیچیده مایکروفر ها است. این قطعه امواج رادیویی نسبتا کوتاهی تولید میکند ، یعنی بهنگامی که نیروی الکتریکی وارد لامپ مگنترون میشود این قطعه اشعه تولید کرده و موجب گرم شدن مواد غذایی درون مایکروویو خواهد شد. اما هنگامی که مایکروفر غذا را گرم نمیکند یکی از مواردی که باید توسط تعمیرکار متخصص مورد بررسی قرار بگیرد مگنترون است.

علائمی که میتواند به شما در عیب یابی مگنترون مایکروفر در خانه کمک کند :

  • مایکروویو کار میکند اما غذا را گرم نمیکند
  • بعد از فشردن دکمه استارت صدای جرقه از مایکروفر ایجاد شود
  • گرم نشدن مایکروفر یا ضعیف شدن مایکروفر

موارد بالا به شما کمک میکند تا درخانه عیب مایکروفر خود را بیابید البته موارد بسیار دیگری نیز هستند که توسط متخصص تعمیرات باید مورد بررسی قرار بگیرد مانند : بررسی  شکستگی آهنربای لامپ مگنترون ، سوختگی یا خرابی لوله اشعه آن و مشکلات سیم کشی مگنترون. این موارد تنها توسط تعمیرکار حرفه ای قابل بررسی و عیب یابی است.

تعمیر مایکروفر ساده نیست و نیازمند تخصص است ، بهتر است از بدست گرفتن پیچ گوشتی و انبردست خودداری کنید و در کمتر از ۵ دقیقه بصورت آنلاین درخواست تعمیرکار بدهید تا پیک تعمیرخونه بصورت رایگان نسبت به دریافت مایکروفر خراب شما اقدام کند و پس از تعمیر مجددا بصورت رایگان دستگاه شما را درب منزل همراه با ضمانت نامه شرکتی تحویل دهد.

سوختن یا خراب شدن خازن ماکروفر

خازن نیز یکی از قطعات مهم در مایکروفر ها محسوب میشود. عملکرد درست و صحیح خازن باعث گرم شدن مناسب مایکروفر خواهد شد ، این قطعه همراه با دیود ولتاژ را برای مگنترون بالاتر برده تا مگنترون بتواند بهتر غذا را گرم کند. خراب شدن یا نیم سوز شدن خازن موجب گرم نشدن مناسب مایکروفر شما خواهد شد. از ساده ترین راها برای تشخیص خرابی خازن مایکروفر میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • دکمه ها ، تایمر ، زمان سنج و سایر قسمت های مایکروفر به درستی کار میکنند اما غذا گرم نمیشود
  • سر صدای مایکروفر هنگام شروع به کار
  • در برخی موارد دود کردن دستگاه پس گذشت چند ثانیه از شروع به کار آن

اگر مایکروفر شما به درستی غذا را گرم نمیکند یکی از علت های آن میتواند سوختن خازن آن باشد که برای بررسی خرابی و عیب یابی آن در منزل باید موارد بالا رو مورد بررسی قرار بدهید ، موارد تخصصی تر مانند عیب یابی با مولتی متر بهتر میتواند در تشخیص خرابی خازن کمک کند که اینکار باید توسط متخصصین با تجربه انجام بگیرد.

خرابی یا نیم سوز شدن دیود ها

در توضیح کارکرد خازن گفتیم که خازن و دیود ولتاژ را بالاتر برده تا مگنترون بتواند مایکروفر را گرم کند ، دیود هم به اندازه خازن در گرم شدن مایکروفر نقش موثری دارد و خرابی یا نیم سوز شدن آن میتواند موجب گرم نکردن مایکروفر های مختلف از جمله مدل های سامسونگ ، ال جی ، پاناسونیک و سایر برند ها شود.

نحوه تشخیص خرابی دیود ها مانند خازن است و با مشاهده موارد ذکر شده در کارکرد مایکروفر خود میتوانید تشخیص دهید که چرا مایکروفر شما غذا را گرم نمیکند و باید در اولین فرصت نسبت به تماس با تعمیرکار متخصص جهت جلوگیری از خرابی بیشتر اقدام کنید.

گرم نکردن غذا توسط مایکروفر های سامسونگ و ال جی

خراب شدن سوئیچ درب مایکروفر

در بسیاری از موارد مشاهده شده که خرابی سوئیچ درب دستگاه موجب روشن نشدن یا گرم نشدن مایکروفر های مختلف میشود. سیستم مایکروفر ها جوری طراحی و ساخته شده است که در نتیجه آن با بسته نشدن کامل درب سیستم مایکروفر اجازه کارکرد به دستگاه نخواهد داد و مایکروویو گرم نخواهد شد. در صورت خرابی سوئیچ ها باید نسبت به تعویض آن تنها و تنها توسط تعمیرکار اقدام کنید.

خراب شدن فیوز مایکروفر

گاهی اوقات ممکن است گرم نشدن مایکروفر بدلیل سوختن یا نیم سوز بودن فیوز آن باشد که در این شرایط باید فیوز مایکروفر را تعویض نمایید. اما چرا فیوز برخی مایکروفر ها مداوما دچار خرابی شده و میسوزد؟ قطعات مهم مایکروفر مانند دیود ها ، خارن ها و مگنترون با ولتاژ بسیار بالا کار میکنند و در بعضی مواقع که مایکروفر مداوم فیوز میسوزاند باید این سه قطعه نیز توسط متخصص تعمیرات مورد بررسی قرار بگیرند.

خراب شدن ترموسوئیچ

خراب شدن ترموسوئیچ مایکروفر یکی از دلایل گرم نکردن آن است. کارکرد ترموسوئیچ به این شکل است که در صورتی که گرمای داخل ماکروفر از حد مجاز خود عبور کند ترموسوئیچ از رسیدن برق به دستگاه جلوگیری میکند تا از آسیب رسیدن به دستگاه جلوگیری شود ، اگر به هر دلیلی کارکرد ترموسوئیچ با مشکل مواجه شده باشد موجب گرم نکردن مایکروفر خواهد شد مخصوصا برند های ال جی و سامسونگ.

معیوب بودن ترانس های ولتاژ

ترانس های ولتاژ در مدار بسته شده با خازن و دیود ولتاژ بالا برای مگنترون مایکروفر را فراهم میکنند و خرابی این قطعه نیز مانند خرابی خازن و دیود دستگاه موجب تامین نشدن ولتاژ مورد نیاز جهت کارکرد صحیح مگنترون و در نتیجه گرم نشدن مناسب دستگاه خواهد شد.

عیب یابی و تعمیر مایکروفر نیازمند دانش و تخصص است و برای تعمیر مایکروفر حتما باید به مراکز مجاز تعمیرات مراجعه کنید. تعمیرخونه با بیش از ۳۰ سال تجربه خدمت رسانی به روش سنتی اکنون بستری فراهم کرده تا بتوانید بدون خارج شدن از خانه خود لوازم خانگی خود را تعمیر کنید. در کنار پیک رایگان میتوانید از تخفیف های ویژه باشگاه مشتریان و تخفیف های مناسبتی که در اینستاگرام تعمیرخونه قرار میگیرد بهره مند شوید.

در این مقاله اصلی ترین مواردی که میتواند موجب جلوگیری از کارکرد صحیح مایکروفر شما شود را مورد بررسی قرار داده و راهکار عیب یابی مایکروفر در منزل را برای شما توضیح دادیم. به یاد داشته باشید که هیچگاه برای تعمیرات به مراکز غیرمجاز تعمیرات مراجعه نکنید و با مراجعه به مراکز معتبر و نمایندگی های برند های مختلف مایکروفر نسبت به تعمیرات لوازم خانگی خود با ضمانت نامه شرکتی اقدام نمایید.

۴.۵/۵ - (۴ امتیاز)

۱۶ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *