علت زود داغ شدن جاروبرقی

داغ شدن جاروبرقی از مشکلاتی هست که معمولا برای هر برندی از جاروبرقی حین استفاده اتفاق می افتد اما بی توجهی به آن ممکن است باعث خرابی و هدر رفت هزینه های زیادی بشود در این مقاله قصد داریم علت های زود داغ شدن جاروبرقی را بررسی و به شما راهکار های برای جلوگیری و رفع مشکل داغ شدن جاروبرقی تان آموزش دهیم. به نظر شما سایر دلایل و علت های داغ شدن جاروبرقی چیست؟ نظرات خود را در انتهای این مطلب با دیگران به اشتراک بگذارید.

تعمیرخونه ای های عزیز برخی از راهکار های رفع مشکل داغ شدن جاروبرقی نیاز به تجربه و تخصص در زمینه تعمیر جاروبرقی دارد پس اگر با تعمیرات لوازم خانگی آشنایی ندارید دست به آچار نشوید و کار را به تعمیرخونه بسپارید.

داغ شدن جاروبرقی گاهی اوقات به سادگی پر بودن کیسه جاروبرقی اتفاق می افتد و یا بدلیل استفاده طولانی مدت از جاروبرقی که با سادگی با بررسی و استفاده صحیح قابل برطرف شدن است اما گاهی اوقات زود داغ شدن جاروبرقی بدلیل ایراد یا خرابی در یکی از اجزای جاروبرقی اتفاق می افتد که باید بسرعت بررسی و مشکل آن رفع شود تا از بروز اتفاقات جدی تر برای دستگاه جلوگیری شود.

علت داغ شدن جاروبرقی چیست؟

از جمله دلایل اصلی داغ شدن جاروبرقی میتوان به استفاده طولانی مدت از جاروبرقی اشاره کرد که این مورد در طولانی مدت باعث آسیب رسیدن به موتور جاروبرقی و در نهایت سوختن موتور جاروبرقی منجر خواهد شد. در ادامه ۱۰ دلیل اصلی داغ شدن موتور جاروبرقی را خدمت شما اعلام میکنیم و راهکار برطرف کردن آن را نیز اعلام خواهیم کرد.

دلیل اول: خراب بودن فن موتور جاروبرقی

خرابی یا نیم سوز شدن فن موتور جاروبرقی از جمله مهم ترین مشکلاتی هست که موجب زود داغ شدن بیش از حد و خاموش شدن جاروبرقی در حین انجام کار خواهد شد. در صورت عدم توجه به این مشکل مهم شما با سوختن موتور جاروبرقی خود و هزینه زیاد برای تعویض موتور یا خرید جاروبرقی جدید مواجه خواهید بود. پس قبل از آنکه اتفاق بدی برای جاروبرقی شما بیفتد با تعمیرخونه تماس بگیرید و درخواست تعمیرکار دهید تا فن موتور جاروبرقی شما در منزل مورد بررسی و تعویض قرار بگیرد.

حتما بخوانید: علت صدای زیاد جاروبرقی

دلیل دوم: خرابی برد اصلی جاروبرقی

برد الکترونیکی جاروبرقی در واقع قلب جاروبرقی بشمار می آید ، قطعه ای که دستورات مختلف را به بخش های مختلف انتقال داده و وظیفه کنترل سلامت جاروبرقی شما را بر عهده دارد. حال در صورت خرابی برد اصلی جاروبرقی اتفاقاتی که ممکن است برای جاروبرقی شما پیش بیاید چیست؟

حتما بخوانید: برد جاروبرقی ، بررسی ، عیب یابی و تعمیر

در صورت خرابی برد دستورات به درستی منتقل نمیشود وقتی جاروبرقی شما نیاز به خنک شدن داشته باشد برد توانایی ارسال دستور روشن شدن فن را نخواهد داشت خرابی یا نیم سوز شدن برد جاروبرقی باعث خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی پس از شروع به کار خواهد شد و روند کار دستگاه را مختل خواهد کرد. برای رفع مشکل و تعمیر برد جاروبرقی باید با تعمیکار متخصص تماس بگیرید تا مشکل شما را برطرف کنند.

دلیل سوم: فشار زیاد روی موتور جاروبرقی

موتور های جاروبرقی با توان کاری مختلفی تولید و در جاروبرقی ها استفاده میشوند اگر بنا به هر دلیلی فشار و بار بیش از حد به موتور جاروبرقی وارد شود موجب خرابی و سوختن موتور جاروبرقی خواهد شد. استفاده بی رویه ، کثیف بودن فیلتر ها ، خرابی خرطومی از جمله دلایلی است که موتور جاروبرقی را هنگام کار با فشار بیشتری مواجه خواهند کرد.

حتما بخوانید: نکات مهم مراقبت و نگهداری از جاروبرقی

در صورتی که موتور جاروبرقی شما دچار ایراد شده باشد باید با متخصص تعمیرات جاروبرقی تماس بگیرید. تعمیرخونه جاروبرقی شما را در منزل با ضمانت نامه معتبر تعمیر خواهد کرد یا اگر نیاز به تعمیر جاروبرقی در کارگاه باشد ، دستگاه شما با هزینه رایگان توسط پیک تعمیرخونه به کارگاه برده میشود و پس از تعمیر درب منزل بصورت رایگان به شما تحویل داده خواهد شد.

دلیل چهارم: عمل نکردن کلید گریز از مرکز

برای شروع به کار کردن جاروبرقی برق بوسیله کلید گریز از مرکز وارد مدار سیم پیچ میشود و هنگامی شما کلید خاموش شدن را فشار میدهید این کلید وظیفه خارج کردن جریان از مدار اصلی سیم پیچ را بر عهده خواهد داشت حال با خرابی این قطعه جریان بغیر از سیم پیچ اصلی در سیم پیچ راه انداز هم وارد خواهد شد و فشار زیادی به موتور جاروبرقی وارد میشود. خرابی این قطعه موجب درست کار نکردن موتور جاروبرقی خواهد شد در بعضی موارد جاروبرقی روشن یا خاموش نخواهد شد و در نهایت به علت فشار وارده سوختگی موتور جاروبرقی یا سیم پیچ اصلی را در پی خواهد داشت.

حتما بخوانید: آموزش تعمیر و نحوه تعویض موتور جاروبرقی

دلیل پنج: نیم سوز بودن موتور جاروبرقی

نیم سوز بودن موتور جاروبرقی موجب کاهش قدرت مکش جاروبرقی شده و فشاری که به موتور جاروبرقی وارد خواهد شد به حداکثر خواهد رسید و در نهایت موجب سوختن موتور جاروبرقی میشود. تعمیر به موقع موتور جاروبرقی که نیم سوز شده است شما را از پرداخت هزینه زیاد خرید موتور جاروبرقی نجات خواهد داد.

حتما بخوانید: علائم سوختن موتور جاروبرقی

نیم سوز بودن موتور جاروبرقی باعث میشود تا دستگاه با فشار زیادی روبرو شود و داغ شدن زیاد موتور علاوه بر سوختن موتور ممکن است باعث خرابی سایر قسمت ها از جمله برد اصلی دستگاه شود و هزینه تعمیرات جاروبرقی را بیشتر کند پس قبل از اینکه کار خراب تر شود با تعمیرخونه تماس بگیرید تا تعمیر موتور جاروبرقی شما با ضمانت نامه معتبر در منزل انجام شود.

دلیل ششم: خرابی ترموستات جاروبرقی

وقتی از جاروبرقی خود استفاده میکنید پس از مدت کوتاهی موتور جاروبرقی داغ میشود و ترموستات وظیفه دارد به فن موتور دستور روشن شدن دهد تا موتور جاروبرقی خنک شود حال اگر ترموستات خراب یا نیم سوز شده باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

  • ترموستات خراب نمیتواند دستور روشن شدن فن را ارسال کند و موتور جاروبرقی بدلیل داغ شدن زیاد ناگهان خاموش میشود یا دچار آسیب خواهد شد.
  • ترموستات نیم سوز ممکن است دستور روشن شدن فن را دیر صادر کند و موتور جاروبرقی شما داغ شده و تحت فشار خواهد بود و در طولانی مدت آسیب خواهد دید.
  • ترموستات نیم سوز یکسره موجب کار کردن فن جاروبرقی خواهد شد و فن جاروبرقی شما خراب خواهد شد.

حتما بخوانید: بهترین جاروبرقی های ایرانی و خارجی سال ۲۰۲۱ در بازار ایران

دلیل هفتم: استفاده طولانی مدت

استفاده طولانی مدت بدون استراحت دادن به جاروبرقی موجب داغ شدن دستگاه خواهد شود و برای برطرف کردن آن و جلوگیری از خرابی های ناشی از استفاده طولانی مدت به سادگی میتوانید پس از ۲۰ دقیقه روشن بودن جاروبرقی آن را به مدت ۳ الی ۵ دقیقه خاموش کنید تا دستگاه خنک شود و ضمن جلوگیری از خرابی دستگاه عمر بهینه جاروبرقی نیز افزایش یابد.

حتما بخوانید: تعویض بدنه جاروبرقی سطلی و معمولی

دلیل هشتم: خرابی یا انسداد لوله خرطومی

خراب بودن لوله خرطومی یا انسداد آن باعث میشود تا فشار زیادی به موتور جاروبرقی وارد و باعث زود داغ شدن موتور جاروبرقی شما بشود اما چگونه؟ فرض کنید خرطومی جاروبرقی شما پاره شده است یا لوله جاروبرقی شما کثیف شده و درون آن آشغال گیر کرده است هنگامی که شما مشغول جارو زدن هستید مکش دستگاه ضعیف تر شده و مدت زمان بیشتری برای تمیز کردن منزل خود نیاز خواهید داشت و در طی این مدت موتور جاروبرقی شما فشار زیادی را متحمل خواهد شد و در طولانی مدت آسیب های جدی به جاروبرقی شما وارد خواهد شد.

حتما بخوانید:  جاروبرقی بخریم یا جارو شارژی

دلیل نهم: کثیف بودن فیلتر ها

کثیف بودن فیلتر ها همانند انسداد یا خرابی لوله و خرطومی جاروبرقی باعث فشار آمدن به موتور دستگاه خواهد شد وقتی فیلتر جاروبرقی کثیف باشد به جاروبرقی هوا نمیرسد و ضمن کاهش قدرت مکش جاروبرقی موجب فشار آمدن و در نهایت زود داغ شدن موتور جاروبرقی خواهد شد.

حتما بخوانید:  جاروبرقی کیسه ای بهتر است یا مخزن دار؟

دلیل دهم: پر بودن کیسه جاروبرقی

احتمالا شما هم زیاد تجربه کردید که هنگامی که کیسه جاروبرقی خود را تعویض میکنید یا آنرا تمیز میکنید مکش جاروبرقی برای مدتی مانند روز اولش زیاد تر خواهد بود. خب وقتی مخزن یا کیسه جاروبرقی شما پر میشود و شما به آن توجه نمیکنید این مسئله باعث وارد شدن فشار به موتور جاروبرقی و داغ شدن آن میشود. تعمیر خونه کیسه های جاروبرقی در مدل ها وقیمت های متفاوت (ارزان تر از همه فروشگاه ها) در اختیار شما عزیزان قرار میدهد برای خرید کیسه جاروبرقی به فروشگاه آنلاین تعمیرخونه مراجعه کنید.

حتما بخوانید: کیسه جاروبرقی یکبار مصرف یا دائمی ؟

شاید کمتر کسی به نوع کیسه جاروبرقی استفاده شده در دستگاه اهمیت بدهد. یکی از اصلی ترین راهکار ها برای افزایش طول عمر جاروبرقی استفاده از کیسه های یکبار مصرف است که ضمن فوایدی که برای سلامتی شما و محیط زیست دارد موجب افزایش طول عمر دستگاه، افزایش قدرت و مکش و کاهش فشار به موتور جاروبرقی شما خواهد شد. برای شما مقاله ای آماده کردیم که معایب و مزایای استفاده از کیسه های جاروبرقی یکبار مصرف و دائمی را در آن بطور کامل توضیح دادیم.

تعمیرخونه علاوه بر تعمیر لوازم خانگی شما قطعات مصرفی لوازم خانگی بخصوص لوازم و قطعات مصرفی جاروبرقی را در فروشگاه خود برای شما عزیزان عرضه کرده است و شما میتوانید با مراجعه به فروشگاه تعمیرخونه لوازم مصرفی جاروبرقی خود را ارزان از همه جا تهیه کنید.

۳.۳/۵ - (۳ امتیاز)

۱۱ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *