آموزش تعویض و تعمیر موتور جاروبرقی

آموزش تعمیر و نحوه تعویض موتور جاروبرقی بصورت صحیح به شما کمک خواهد کرد تا از جاروبرقی های خراب خود که در انبار افتاده است استفاده مجدد داشته باشید. همچنین در این مقاله قصد داریم ضمن آموزش ، لیست قیمت و هزینه تعمیر و تعویض موتور جاروبرقی های مختلف بوش ، ال جی ، سامسونگ ، پارس خزر و ناسیونال را نیز خدمت شما اعلام کنیم.

حتما بخوانید: بهترین مارک جاروبرقی در سال ۲۰۲۰

وجه تمایز مجموعه تعمیرخونه نسبت به سایر مراکز تعمیراتی علاوه بر تجربه ۳۰ سال خدمت رسانی ، دانش و تخصص کارشناسان و تعمیرکاران حرفه ای ، ارائه ضمانت نامه معتبر شرکتی تعمیرات لوازم خانگی به شما مشتریان گرامی و همچنین امکان دریافت و تحویل لوازم خانگی معیوب شما با پیک رایگان تعمیرخونه و تعمیر غیرحضوری میباشد.

آموزش تعمیر و نحوه تعویض موتور جاروبرقی

پیش از اقدام برای تعویض موتور جارو برقی توسط خودتان باید در نظر داشته باشید که هر ایرادی در نحوه کارکرد جاروبرقی به منزله خرابی موتور جاروبرقی نیست. قبل از اقدام برای بازکردن موتور جاروبرقی با مشاهده سایر مقالات تعمیرخونه ابتدا از عیب جاروبرقی خود مطلع شده و سپس نسبت به تعمیر یا تعویض قطعه ای اقدام نمایید.

حتما بخوانید: مشکلات رایج جاروبرقی ، بررسی ، عیب یابی

پس از عیب یابی اولیه در صورتی که توانایی تعویض موتور دستگاه را دارید با دنبال کردن مراحل زیر میتوانید برای تعویض موتور دستگاه خود اقدام کنید. اما توصیه میکنیم برای تعمیر لوازم خانگی خود کار را به مراکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی بسپارید. تا علاوه بر مطمئن بودن ، ضمانت نامه معتبر شرکتی تعمیرات نیز دریافت کنید.

یکی از سوالات شما عزیزان در مورد تعویض موتور جارو برقی ” چگونه موتور جاروبرقی را باز کنیم؟ ” بود. در ادامه نحوه باز کردن و تعویض موتور جارو برقی را خدمت شما آموزش خواهیم داد.

مراحل تعویض موتور جاروبرقی در منزل

 1. ابتدا دوشاخه جاروبرقی را از پریز برق جدا کرده و کیسه ، فیلتر ها و خرطومی را از جاروبرقی جدا کنید. دستگاه را روی پارچه یا روزنامه قرار دهید تا از کثیف شدن فضای منزل جلوگیری شود.
 2. درپوش دستگاه را به کمک دستگیره آن باز کرده و پیچ های آن را به کمک پیچ گوشتی باز کنید ، سپس دکمه روشن و خاموش و سیم جمع کن را جدا کنید.
 3. پس از جدا کردن قاب روی جاروبرقی با باز کردن پیچ های پوشش موتور جاروبرقی ، قادر به دیدن موتور خواهید بود. اکنون پیچ های نگهدارند موتور را باز کنید.
 4. سیم های متصل به موتور را جدا کنید ، با دقت کامل موتور جاروبرقی را در بیاورید.

  بهتر است قبل از جدا کردن اتصالات موتور جاروبرقی از آن عکس بگیرید ، آنها را حفظ یا روی کاغذ شمای آن را ترسیم نمایید تا اتصالات موتور فراموش نشوند.

 5. اکنون میتوانید موتور جدید را در جای خود قرار داده و اتصالات آن را به ترتیب وصل کنید. سپس پلاستیک فوم محافظ را روی موتور قرار داده و پیچ های نگهدارنده موتور را به کمک پیچ گوشتی ببندید.
 6. پوشش موتور جاروبرقی را قرار داده ، پیچ های آن را سفت کنید. سپس دکمه روشن و خاموش و سیم جمع کن را در جای خود قرار داده و درپوش جاروبرقی را ببندید.
 7. اکنون میتوانید جاروبرقی را به برق متصل کرده و آن را تست کنید.

  در نظر داشته باشید هرگونه سوالی در مورد نحوه تعویض موتور جارو برقی را میتوانید در انتهای این مقاله در قسمت نظرات از کارشناسان تعمیرخونه بپرسید تا به آن پاسخ دهند.

هزینه تعویض و تعمیر موتور جاروبرقی

تعمیر موتور جاروبرقی

تعمیر موتور جاروبرقی نیازمند ابزار و لوازم مورد نیاز ، دانش تعمیر و تخصص کافی است. برای تعمیر موتور جاروبرقی ابتدا باید جاروبرقی شما عیب یابی بشود. سپس نسبت به عیب وارد شده به موتور دستگاه و هزینه تعمیر آن به شما پیشنهاد میشود که اگر موتور جاروبرقی را تعویض کنید بهتر است یا آن را تعمیر کنید.

حتما بخوانید: تعویض بدنه جاروبرقی سطلی و معمولی

زمان تعویض موتور

یکی از پرتکرار ترین سوالات مشتریان از ما این است که چه زمان میتوان مطمئن شد که موتور جاروبرقی باید تعویض شود؟ موتور جاروبرقی را تعویض کنیم یا تعمیر کدام بهتر است؟

سوختن موتور جاروبرقی علائمی دارد که اغلب با دود و به مشام رسیدن بوی سوختگی همراه است. موارد زیادی باعث سوختن موتور جاروبرقی میشوند. ما تمامی آن ها را در مقالات مرتبط با تعمیر جاروبرقی برای شما آماده کردیم و میتوانید از آنها استفاده کنید.

حتما بخوانید: علائم سوختن موتور جاروبرقی

در مقاله علائم سوختن موتور جاروبرقی میتوانید دلایلی که باعث فشار آمدن و آسیب رسیدن به موتور جاروبرقی میشود را متوجه بشوید. سپس با رعایت چند نکته ساده از سوختن و خرابی موتور جاروبرقی خود جلوگیری کنید.

تعویض یا تعمیر موتور جارو برقی به میزان آسیب وارد شده به موتور بستگی دارد. گاهی هزینه تعمیر چندبرابر هزینه تعویض خواهد بود. یا با تعمیر موتور امکان بازگشت عیب پس از مدتی وجود خواهد داشت که در این شرایط به شما پیشنهاد میشود موتور جاروبرقی خود را تعویض کنید.

یا ممکن است آسیب وارد شده با تعویض قطعه ای ساده برطرف شود که کارشناسان تعمیرخونه طی تماس هایی که با شما عزیزان خواهند داشت نسبت به تعمیر یا تعویض موتور به شما مشورت میدهند. سپس روند تعمیر یا تعویض موتور دستگاه شما طی خواهد شد.

حتما بخوانید: نکات مهم مراقبت و نگهداری از جاروبرقی

تعمیر و تعویض انواع موتور جاروبرقی بوش ، سامسونگ ، ال جی ، آاگ ، ناسیونال ، پارس خزر ، هیتاچی ، کنوود 

تعمیر و تعویض موتور برند های مختلف جاروبرقی نظیر بوش ، سامسونگ ، زیمنس ، ال جی ، ناسیونال ، پارس خزر ، آاگ ، هیتاچی ، کنوود یا سایر برند های تولید کننده جاروبرقی قلق خاص خود را دارد. تفاوت در طراحی و ساخت بدنه ، تفاوت در اتصالات و نحوه باز کردن قاب جاروبرقی در برخی از این مدل ها باعث شده تا امکان باز کردن قاب جاروبرقی برای تعویض موتور دستگاه یا تعمیر آن در منزل میسر نباشد.

تعمیر و تعویض موتور جاروبرقی ناسیونال  و پارس خزر

تعمیر و تعویض موتور جاروبرقی ناسیونال و پارس خزر باید توسط مراکز خدماتی معتبر و نمایندگی های ناسیونال یا پارس خزر انجام بگیرد. نحوه قرار گرفتن موتور جاروبرقی های ناسیونال  و پارس خزر در قاب آن بگونه ای است که هنگام باز کردن قاب و دراوردن موتور احتمال آسیب رسیدن به قاب زیاد است. بنابراین برای جلوگیری از خرابی بیشتر بهتر است جاروبرقی ناسیونال یا پارس خزر خود را جهت تعمیر به مراکز معتبر تحویل دهید.

حتما در نظر داشته باشید برای تعویض موتور جارو برقی برند ناسیونال ، حتما موتور جاروبرقی ناسیونال ۷ سیم تهیه کنید.

تعمیر یا تعویض موتور جارو برقی پارس خزر ، بوش ، ال جی ، سامسونگ یا سایر برند ها نیز قلق های خاص خود را دارند. مدل جاروبرقی خود را در قسمت نظرات بنویسید تا کارشناسان ما قلق ها و نکات هنگام تعمیر یا تعویض موتور جارو برقی شما را خدمتتان پاسخ دهند.

تست موتور جاروبرقی

قبل از تعویض موتور باید توسط کارشناسان تست موتور جاروبرقی انجام بگیرد تا در صورت امکان موتور جاروبرقی شما تعمیر شود. در صورتی که کارشناسان تشخیص دهند که تعمیر موتور به صرفه نخواهد بود موتور جاروبرقی شما تعویض خواهد شد. پس از تعویض موتور جارو برقی مجددا تست موتور انجام خواهد گرفت تا از سلامت موتور جاروبرقی اطمینان حاصل شود.

حتما بخوانید: برد جاروبرقی ، بررسی ، عیب یابی و تعمیر


نتیجه گیری

تعویض یا تعمیر موتور جاروبرقی های مختلف نیازمند دانش ، تخصص و ابزار است. هزینه تعمیر یا تعویض موتور جارو بسیار کم است و بهتر است روند تعویض موتور توسط متخصصان تعمیرات انجام بگیرد.

به شما پیشنهاد میکنیم با مراجعه به کانال آپارات تعمیرخونه ویدیو تعویض موتور جارو برقی را مشاهده کنید و هرگونه سوالی در زمینه تعمیر یا تعویض آن داشتید در انتها همین مقاله از کارشناسان تعمیرخونه بپرسید. همچنین با مراجعه به اینستاگرام تعمیرخونه از آخرین تخفیف ها و قرعه کشی های تعمیرخونه باخبر بشوید.

 

۵/۵ - (۵ امتیاز)

۱۴ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *