جاروبرقی بخریم بهتر است یا جارو شارژی

برخی از سوالاتی که مشتریان از ما میپرسند در مورد جاروبرقی و جارو شارژی به ای صورت است که تفاوت جاروبرقی با جارو شارژی چیست؟ جاروبرقی بهتر است یا جارو شارژی؟ بهترین مارک جارو شارژی چیست و جاروبرقی بخریم یا جارو شارژی؟ کدام بهتر است؟ در ادامه این مقاله با مقایسه کامل جاروبرقی و جارو شارژی ، در انتخاب بهترین گزینه به شما کمک خواهیم کرد.

مطلب منتخب: بهترین مارک جاروبرقی در سال ۲۰۲۰

بدون شک با بررسی دقیق کاربرد های جاروبرقی و جارو شارژی و اینکه هرکدام برای چه فضاهایی قابل استفاده هستند میتوان به نتیجه نسبتا قطعی رسید و با بررسی یکسری معیارها را بتوانید جاروبرقی یا جارو شارژی متناسب با خود را خریداری کنید.

جاروبرقی بخریم یا جارو شارژی ؟

ابتدا باید مقایسه ای داشته باشیم بین این دو دستگاه و مزایا و معایب هرکدام را خدمت شما اعلام کنیم ، سپس کاربرد های هرکدام و اینکه هر یک از این دستگاه ها برای چه فضای مناسب هستند را بررسی خواهیم کرد و در نهایت قادر خواهید بود بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید.

جاروبرقی

در مقالات متعددی به بررسی جاروبرقی و کاربرد های آن همچنین مشکلات و نحوه تعمیر آن پرداخته ایم. بدون شک برای فضاهای بزرگتر بهتر است از جاروبرقی های معمولی استفاده کنیم که علاوه بر قدرت مکش بیشتر دارای فضای بیشتر کیسه هستند و آسیب کمتری به دستگاه در نسبت به جاروشارژی وارد خواهد شد. جاروبرقی ها به چند دسته اصلی تقسیم بندی میشوند که این دسته بندی ها عبارتند از: جاروبرقی های خانگی ، جاروبرقی های هتلی ، جاروبرقی های تجاری ، جاروبرقی های نیمه صنعتی و مکنده های صنعتی که محور اصلی مقاله ما در مورد جاروبرقی های خانگی است و ویژگی های آن را در مقالات مختلف مورد بررسی قرار داده ایم.

حتما بخوانید: جاروبرقی کیسه ای بهتر است یا مخزن دار؟

جاروبرقی های خانگی به دو دسته کیسه ای و بدون کیسه تقسیم میشوند که با بررسی های صورت گرفته مشخص شده است که جاروبرقی های کیسه ای از عمر مفید بالاتری برخوردار هستند و نسبت به جاروبرقی های بدون کیسه خرابی کمتری داشته و ضمن مناسب تر بودن برای افراد مسن و خردسالان ، برای افرادی که دارای بیماری های آلرژی هستند نیز مناسب تر هستند. البته جاروبرقی های کیسه ای در صورتی بیشترین کارایی را دارند که از کیسه یکبار مصرف برای آن استفاده کنید.

حتما بخوانید: کیسه جاروبرقی یکبار مصرف یا دائمی ؟

مزایا و معایب جاروبرقی

در این مقاله مزایا و معایب جاروبرقی در مقایسه با جارو شارژی مورد بررسی قرار داده ایم. همانگونه که گفته شد بهتر است برای فضاهای بزرگتر ، فضاهای که میزان استفاده از جاروبرقی در آن بیشتر است (میزان ریخت و پاش بیشتر باشد) ، بهتر است از جاروبرقی استفاده کنیم. جاروبرقی های خانگی نسبت به جاروشارژی وزن بیشتر ، جابه جایی سخت تر و مصرف برق بالاتری دارند.

حتما بخوانید: نکات مهم مراقبت و نگهداری از جاروبرقی

ظرفیت کیسه و توان موتور در جاروبرقی های خانگی به مراتب بیشتر از جارو های شارژی است و از قدرت مکش بالاتری برخوردار هستند. در مقابل در برخی از مدل های جاروبرقی خانگی عدم توانایی برای مکش مایعات دارند و جاروبرقی های خانگی نیاز به تعویض کیسه در زمان مشخص و رسیدگی بیشتری دارند. همچنین در مسافرت ها نمیتوانید از جاروبرقی های خانگی استفاده کنید ، حجم بیشتری داشته و برای فضاهای تنگ یا تمیز کردن ماشین و مبل مان منزل استفاده کمتری دارند.

حتما بخوانید: مشکلات رایج جاروبرقی ، بررسی ، عیب یابی

مقایسه ، تفاوت جاروبرقی با جارو شارژی

جارو شارژی

جارو های شارژی از زمانی که وارد بازار شدند مورد استقبال بسیاری قرار گرفتند و به خوبی توانستند برای خود جایگاه ویژه ای در بازار قرار دهند. ویژگی های این دستگاه نسبت به مدل خانگی آن توانست توجه مشتریان زیادی را به خود جلب کند کند. جارو شارژی برای فضاهای کوچک ، سطوح باریک ، کنج دیوار ها و تمیز کردن مبل و ماشین مناسب تر هستند.

حتما بخوانید: برد جاروبرقی ، بررسی ، عیب یابی و تعمیر

عمده تفاوت جاروبرقی با جارو شارژی در زمانی که به برق دسترسی ندارید نمایان میشود یعنی شما میتوانید در مسافرت ها ، زمانی که برق رفته و در هنگام تمیز کردن ماشین خود بدون نیاز به اتصال جارو شارژی به برق استفاده کنید. این دستگاه مدل های مختلفی دارد که عبارتند از: مدل دستی ، مدل مسافرتی ، مدل پارویی (عصایی) و جارو شارژی هوشمند. که هرکدام از این مدل ها دارای مزیت و معایب مختص به خود هستند.

مدل دستی

جارو شارژی مدل دستی نسبت به سایر مدل ها کوچک تر هستند و محدودیت حرکتی ندارند و به راحتی میتوانید از آن برای تمیز کردن سطوح مختف استفاده کنید. جای کمتری میگیرند و برای تمیز کردن مبل ، ماشین ، کمد و کشو مناسب تر هستند و به راحتی میتوانید در مکان هایی که دسترسی برای جار کردن آن ندارید از این مدل جارو شارژی استفاده کنید.

حتما بخوانید: علت صدای زیاد جاروبرقی

مدل پارویی (عصایی)

در مقایسه با جارو شارژی دستی وزن ، ظرفیت و مکش بیشتری دارند و فضای بیشتری را اشغال میکنند اما کارایی آنها شبیه به جاروبرقی های خانگی است و نسبت به آنها کوچک تر هستند. نسبت به جاروبرقی های خانگی راحت تر میتوانید آنها را جابه جا و از آن استفاده کنید.

جارو شارژی هوشمند

با استفاده از سنسور های که در این دستگاه قرار گرفته میتوانید به راحتی از آن برای تمیز کردن منزل خود بدون نیاز به حضور خود در خانه استفاده کنید. وزن کمتر ، انعطاف حرکتی زیاد ، صدای کم و قابلیت جارو کردن خودکار از ویژگی های جاروشارژی های هوشمند است. اما دقت داشته باشید برای فضا هایی که در آن پله وجود دارد یا ارتفاع فضا متغیر است استفاده از جارو شارژی هوشمند اصلا فکر خوبی نیست.

حتما بخوانید: علائم سوختن موتور جاروبرقی

مزایا و معایب جارو شارژی

نسبت به جاروبرقی های خانگی وزن کمتر ، انعطاف بیشتر ، امکان استفاده بدون برق ، امکان استفاده برای فضا های باریک ، امکان مکش مایعات دارند. و در مقابل قدرت مکش پایین تر ، ظرفیت مخزن کمتر ، عمر باتری پایین تر در مدل های ارزان است. امکان استفاده در مسافرت ها ، تمیز کردن ماشین و فضاهای باریک از ویژگی های جارو شارژی نسبت به جاروبرقی است.

این دو دستگاه مکمل یکدیگر هستند و داشتن هر دو آنها میتواند شما را برای جارو کردن هر مکانی بی نیاز سازد. منتها در هنگام خرید جارو شارژی باید وسواس بیشتری به خرج بدید و با دقت و بررسی زیاد تری اقدام به خرید جارو شارژی بکنید زیرا که جارو شارژِ های ارزان تر اصلا برای خرید و استفاده مناسب نیستند.

تا اینجا با مقایسه و بررسی ویژگی ها ، تفاوت جاروبرقی با جارو شارژی را بهتر درک کردیم اما اینکه کدام یک را برای خرید انتخاب کنید بستگی به شما ، فضایی که میخواهید در آن از جاروبرقی یا جارو شارژی استفاده کنید و میزان هزینه ای که میتوانید صرف کنید دارد. اگر توان خرید و استفاده همزمان از جاروبرقی و جارو شارژی را داشته باشید بهتر است از هر دو وسیله بهره ببرید و در موارد مناسب از هرکدام استفاده کنید.

حتما بخوانید: تعویض بدنه جاروبرقی سطلی و معمولی


جمع بندی:

جاروبرقی و جارو شارژی تفاوت ها و شباهت های بسیاری با یکدیگر دارند و میتوان گفت این دو وسیله مکمل یکدیگر هستند و در صورتی که بتوانید از هردو این دستگاه ها در منزل خود استفاده کنید بهتر است. در کانال آپارات تعمیرخونه بررسی مدل های مختلف جاروبرقی و مقایسه آن با جارو شارژی را بصورت ویدیو برای شما عزیزان قرار داده ایم و میتوانید با مراجعه به کانال آپارات تعمیرخونه از این آموزش ها و ویدیو ها بهره مند شوید همچنین با مراجعه به اینستاگرام تعمیرخونه میتوانید در ماسبقات و قرعه کشی های جذاب تعمیرخونه شرکت کرده و از برندگان خوش شانس تعمیرخونه باشید. یادتون باشه که تعمیر تخصص ماست!

 

۵/۵ - (۴ امتیاز)

۱۷ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *