کیسه یکبار مصرف بهتر است یا دائمی

همانگونه که در مقاله مقابسه جاروبرقی های کیسه ای و مخزن دار برای شما مشخص کردیم که استفاده از جاروبرقی های مخزن دار ممکن است چه عوارضی برای سلامتی شما بوجود بیاورد اکنون به مقایسه کیسه دائمی و یکبار مصرف جاروبرقی خواهیم پرداخت. با بررسی کامل کیسه های جاروبرقی یکبار مصرف و دائم بررسی خواهیم کرد که کیسه یکبار مصرف بهتر است یا دائمی ؟ و چرا همه میگویند کیسه دائمی جاروبرقی نخریم ؟

عمر جاروبرقی خود را ۱۰ برابر کنید! در انتهای این مقاله ویدیو آموزشی را مشاهده کنید.

پاکت جاروبرقی تاثیر بسیار زیادی در قدرت مکش جاروبرق شما دارد شاید در ظاهر تفاوت چندانی بین کیسه دائمی و یکبار مصرف به چشم نخورد اما با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که چه تفاوت های بین این دو مدل کیسه جاروبرقی وجود دارد.

کیسه جاروبرقی یکبار مصرف یا دائمی

همانگونه که میدانید برای جاروبرقی های کیسه ای دو مدل کیسه جاروبرقی در بازار وجود دارد که به کیسه های یکبار مصرف و دائمی مشهور هستند. در ابتدا این مقاله باید به شما داستان پاکت های دائمی را بگوییم. شرکت های تولید کننده خارجی جاروبرقی هنگامی که محصولات خود را تولید و به بازار های جهانی عرضه میکنند بدلیل اینکه جاروبرقی ها گاها تا یکسال ممکن است به دست مصرف کننده نرسند تصمیم گرفتند که کیسه های دائمی را در محصولات خود به کاربر عرضه کنند تا پس از رسیدن جاروبرقی به کاربر در صورتی که مدت زمان زیادی از تولید آن گذشته بود کیسه یکبار مصرف تاریخ انقضاء ش نگذشته باشد.

حتما بخوانید : راهنمای کامل انتخاب و خرید کیسه جاروبرقی

کیسه دائمی جاروبرقی

همانگونه که مشخص است تا زمانی که کیسه دائمی شما از بین نرود میتوانید آن را خالی کرده و از آن مجددا استفاده نمایید و برای محیط زیست هم مناسب تر هستند. اما چرا میگویند کیسه دائمی جاروبرقی نخریم ؟ برای پاسخ به این سوال باید در نظر داشته باشید استفاده از کیسه های دائمی مشکلاتی را با خود به همراه دارد که عبارتند از:

 • نیاز به خالی کردن کیسه در بازه زمانی کوتاه مدت
 • مشکلات بهداشتی ناشی از خالی کردن کیسه
 • نامناسب برای افراد دارای بیماری آلرژی
 • احتمال پاره شدن کیسه پس از گذشت مدت زمانی از طول عمر آن
 • کاهش قدرت مکش جاروبرقی
 • افزایش فشار به موتور جاروبرقی
 • کاهش ظرفیت پس از چند بار خالی کردن

حتما بخوانید : تعمیر جاروبرقی

بررسی معایب کیسه دائمی جاروبرقی

همانگونه که بیان شد شما باید در فواصل کوتاه مدت کیسه جاروبرقی خود را تخلیه نمایید و اینکار باعث پراکنده شدن ذرات گرد و غبار و باکتری ها در فضای خانه شده و بشدت برای کودکان و افرادی که دارای بیماری آلرژی هستند مضر است.

همچنین استفاده از کیسه دائمی جاروبرقی بدلیل نداشتن لایه های محافظتی و درب باعث منتقل شدن گرد و خاک به موتور جاروبرقی شده که پس از مدتی با کثیف شدن موتور جاروبرقی فشار بیشتری به آن وارد شده و ممکن است موتور جاروبرقی شما بسوزد. تا اینجا به نظر شما کدام بهتر است کیسه جاروبرقی یکبار مصرف یا دائمی ؟

بعلاوه اینکه قدرت مکش جاروبرقی شما پس از یک یا دوبار خالی کردن کیسه بشدت کاهش پیدا میکند و این امر موجب طولانی تر شدن مدت زمان جارو کردن و فشار بیشتر به موتور جاروبرقی شما خواهد شد که در نتیجه آن باید هزینه سنگینی برای تعمیر و تعویض موتور جاروبرقی خود پرداخت نمایید.

حتما بخوانید : بهترین مارک جاروبرقی در سال ۲۰۲۰

پس از گذشت عمر مفید این کیسه ها ممکن است به یکباره در حین کار پاره شده و ضمن کثیف شدن مخزن جاروبرقی ، گرد و غبار و باکتری ها را به هوا منتقل کند که برای سلامتی شما مضر است.

کیسه های جاروبرقی دائمی دارای منافذ بزرگتری هستند که موجب میشود گرد و خاک بیشتری از آنها به بیرون و به داخل موتور جاروبرقی راه پیدا کرده و در نتیجه آن وارد شدن صدمات زیادی به موتور جاروبرقی شما خواهد بود.

کیسه جاروبرقی یکبار مصرف

طبق مواردی که بررسی کردیم تا اینجا باید مضرات کیسه های دائمی جاروبرقی را متوجه شده باشید. قطعا عوض کردن هر ۲ یا ۳ ماه یک بار کیسه جاروبرقی با هزینه نسبتا مناسب بهتر از پرداخت هزینه های سنگین تعمیر جاروبرقی است. علاوه بر آن دیگر دردسر خالی کردن کیسه دائمی را نداشته و سلامت خود را به خطر نمی اندازید.

پاکت های جاروبرقی یکبار مصرف مجهز به درپوش و فیلتر های مجزا هستند که از خروج ذرات گرد و غبار و باکتری ها به خارج از جاروبرقی جلوگیری میکنند همچنین بدلیل داشتن منافذ بسیار کوچک و ۵ لایه بودن توانایی جلوگیری از خروج بیش از ۹۹% باکتری ها را دارند.

حتما بخوانید : جاروبرقی کیسه ای بهتر است یا مخزن دار؟

افزایش قدرت مکش جاروبرقی با استفاده از پاکت یکبار مصرف بسیار مشهود بوده که در نتیجه آن فشار کمتری به موتور جاروبرقی شما وارد خواهد شد و عمر مفید جاروبرقی شما را دوبرابر خواهد کرد. حال به نظر شما کیسه جاروبرقی یکبار مصرف یا دائمی ، کدام بهتر است؟

مزایای کیسه یکبار مصرف جاروبرقی

کیسه های یکبار مصرف دارای مزیت های بسیاری هستند که مهم ترین آنها را برای شما شرح خواهیم داد و برای هر یک از آنها توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد. که با مطالعه این موارد متوجه خواهید شد که چرا میگوییم کیسه دائمی جاروبرقی نخریم و میتوانید تفاوت های کیسه جاروبرقی یکبار مصرف یا دائمی را بهتر متوجه بشوید.

 • جلوگیری از خروج بیش از ۹۹ درصد باکتری ها و گرد و خاک
 • منافذ کوچک تر جهت خارج نشدن گرد و غبار
 • مناسب برای سلامت مصرف کننده
 • مناسب برای افراد دارای بیماری آلرژی
 • افزایش دهنده قدرت مکش جاروبرقی
 • کاهش فشار وارده به جاروبرقی
 • داشتن درپوش و فیلتر های متعدد
 • راحتی در نگه داری و تعویض کیسه
 • سازگاری با سیستم پیشرفته هپا
 • افزایش طول عمر مفید جاروبرقی

همانگونه که مشاهده میکنید مزیت های کیسه جاروبرقی یکبار مصرف نسبت به کیسه های دائمی بسیار بیشتر است و علارغم ظاهر یکسانی که این دو مدل کیسه باهم دارند ، تفاوت های بسیار زیاد و ویژگی های کاملا متفاوتی با یکدیگر دارند.

حتما بخوانید : علائم سوختن موتور جاروبرقی

از مهم ترین ویژگی های کیسه های یکبار مصرف میتوان به افزایش قدرت مکش جاروبرقی و کاهش فشار وارده به موتور آن اشاره کرد که در نتیحه آن افزایش طول عمر موتور جاروبرقی و کاهش خرابی ها و هزینه های تعمیرات را بدنبال دارد. به نظر شما کیسه جاروبرقی یکبار مصرف یا دائمی ، کدام بهتر است؟

همچنین بخاطر ۵ لایه بودن و داشتن فیلتر های متعدد این کیسه ها از خروج باکتری ها و گرد و خاک به خارج از جاروبرقی جلوگیری کرده و ضمن بهداشتی بودن برای سلامتی افراد مسن ، کودکان و کسانی که دارای بیماری آلرژی هستند مناسب تر است.

معایب کیسه یکبار مصرف جاروبرقی

نیاز به تعویض کیسه در فاصله ۲ یا ۳ ماهه بسته به میزان استفاده و سازگاری کمتر با محیط زیست نسبت به کیسه های دائمی از جمله معایب کیسه های یکبار مصرف جاروبرقی هستند.

مجموعه تعمیرخونه با عرضه مستقیم و بی واسطه کیسه های جاروبرقی در نمایندگی های خود و فروشگاه های زنجیره ای امکان خرید آسان کیسه جاروبرقی را برای شما فراهم کرده است. همچنین میتوانید بصورت آنلاین و با ارسال رایگان از طریق وبسایت تعمیرخونه نسبت به خرید کیسه یکبار مصرف جاروبرقی اقدام کنید.

کیسه جاروبرقی تعمیرخونه

مجموعه تعمیرخونه علاوه بر عرضه کیسه های جاروبرقی همتا و هپا ، اقدام به راه اندازی خط تولید مجزا برای کیسه های جاروبرقی ۵ لایه درپوش دار مجهز به فیلتراسیون کرده است که ضمن داشتن تمامی ویژگی های کیسه های همتا و هپا دارای فیلتراسیون قوی تر و بسیار بهداشتی تر نسبت به سایر مدل های کیسه های جاروبرقی یکبار مصرف دیگر بوده و آنها را بصورت فروش آنلاین و عرضه در فروشگاه های زنجیره ای معتبر سراسر کشور در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است.

حتما بخوانید : مشکلات رایج جاروبرقی

کیسه دائمی جاروبرقی نخریم

برای خرید کیسه های یکبار مصرف تعمیرخونه فقط کافیست به فروشگاه تعمیرخونه مراجعه کنید و بصورت آنلاین در کمتر از ۵ دقیقه سفارش خود را ثبت کرده تا پس از ۲۴ ساعت با ارسال رایگان کیسه جاروبرقی تعمیرخونه را درب منزل تحویل بگیرید.(ارسال ۲۴ ساعته برای تهران و کرج)

خرید کیسه جاروبرقی

امیدواریم با نگارش این مقاله توانسته باشیم کمکی در افزایش سطح آگاهی شما از مشکلات بوجود آمده بوسیله استفاده از کیسه دائمی جاروبرقی داشته باشیم. به منظور کسب اطلاعات بیشتر و یادگیری توسط آموزش های ویدیویی میتوانید با مراجعه به کانال آپارات تعمیرخونه از ویدیو های آموزشی ما بهره مند شوید. همچنین میتوانید از تخفیف های ویژه و طرح های تشویقی یا جشنواره های دوره ای تعمیرخونه با مراجعه به اینستاگرام تعمیرخونه مطلع شوید.

همچنین با ثبت نام در باشگاه مشتریان تعمیرخونه علاوه بر شرکت در قرعه کشی های ماهیانه با جوایز ارزنده و مختلف ، مبلغ ۸۹ هزار تومان شارژ کیف پول برای تعمیر لوازم خانگی بصورت کاملا رایگان به شما تعلق خواهد گرفت. به نظر شما آیا درست هست که میگویند کیسه دائمی جاروبرقی نخریم ؟ در قسمت نظرات میتوانید پاسخ خود را با دیگر افراد به اشتراک بگذارید.


۵/۵ - (۴ امتیاز)

۱۹ نظر

 • سلام خسته نباشید.
  خواستم ازتون تشکر کنم بابت راهنماییتون در مورد تفاوت کیسه جارو یکبارمصرف و دائمی خیلی به من کمک کرد

 • یه سوال داشتم شما مگه تعمیرگاه نیستید؟
  میخواستم بپرسم که این کیسه های جارو برقی که تو بعضی از سوپرمارکت ها پیدا میشن و اسم تعمیرخونه روشون نوشته شده مال شماست؟
  چون من یه بار از همین کیسه ها خریدم و باید بگم که واقعا عالی بودن

 • علت پاره شدن کیسه های جاروبرقی چیست. جاربرقی پارس خزر را ۸ سال است استفاده میکنیم یک سال است که کیسه هایش پاره میشود. فکر کردیم از نوع گیسه است از کیسه های نانویی نیز استفاده کردیم اما باز هم در روز چهارم یا پنجم استفاده پاره شده است. البته کاملا دقت کردیم شی نوک تیز و لبه تیز بر روی زمین نبوده مطمئن هستیم. ممنون راهنمایی کنید.

  • سلام وقتتون بخیر
   علت پارگی کیسه جاروبرقی در کیسه های نانو فقط مرتبط به تعداد لایه های کیسه هست
   و مسلما تعداد لایه های پاکت یکبار مصرف خریداری شده کمتر از ۵لایه بوده که به راحتی پاره شده.
   لطفا هنگام خرید پاکت های یکبار مصرف دقت داشته باشید که حتما معتبر باشند و
   تاریخ گذشته نباشند و حتما ۵ لایه باشند (به هیچ عنوان پاکت دائمی استفاده نکنید)

   اگرم تمایل دارید میتونید از فروشگاه تعمیرخونه کیسه جاروبرقی پنج لایه تهیه کنید به بخش فروش کیسه جاروبرقی مراجعه کنید.

   • سلام خسته نباشید عزیزای گل من بلوچستانم
    شهرستان بندر کنـــــارک
    اگه ارسال به بنـــــدرکنــــــارک امکانش است…
    من کیسه جاروبرقی یکبارمصرف میخوام تعدادی بخرم…

    • سلام احتمالا مشکلی برای ارسال نباشه ، برای اطمینان بیشتر قبل از اینکه سفارشتون رو ثبت کنید از همکارانم توی بخش فروش بپرسید.
     شماره تماس بخش فروش: شماره تماس : ۰۲۱۹۱۳۰۳۴۸۱

   • سلام‌علیکم: ادمین عزیز میشه راهنمایی‌ام کنی برای خرید کیسه یکبارمصرف جاروبرقی مدل ۳۲۰۰ VC شروین رو از سایت تعمیرخونه خریداری کنم یا اپلیکیشن تعمیرخونه در
    فروشگاه Play موجود است.
    لطفلاً راهنمایی کنید

 • من تا حالا از کیسه جاروبرقی دائمی استفاده نکردم اما کیسه جاروبرقی یکبار مصرف رو هر ماه از قسمت سبد خرید سایت خریداری میکنم و خیلی با کیفیت هستن واقعا

 • من یه جاروبرقی خریدم نزدیک یک سال میشه مدلس شروین ۳۲۰۰ VC دوسرعته است مکش خوبی داره ولی یه نکته ضعفی داره مثلاً از ۱۰۰درصد ظرفیت مخزن ۱۵ الی ۲۰ درصد استفاده بشه مکش جاروبرقی خیلی کم میشه… اگه میخواهی خوب جارو بزنه باید خالیش کنی….

  • تمامی فیلتر های جاروبرقی رو تعویض کنید احتمالا درست بشه مشکلش ، اگر نشد برای بررسی بیشتر تماس بگیرید تا همکاران بهتون اطلاعات بیشتری بدهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *