چرخ کردن پیاز و سبزیجات با چرخ گوشت

همیشه گفته شده که نباید با چرخ گوشت خود حبوبات ، سبزیجات یا حتی چیاز چرخ کنید ، اما چرا؟ دلیل اینکه پیشنهاد میشود از چرخ کردن پیاز و سبزیجات خودداری شود چیست؟ آیا راهی برای چرخ کردن حبوبات ، پیاز و سبزجات با چرخ گوشت های خانگی وجود دارد؟ در این مقاله تمامی این سوالات را پاسخ خواهیم داد و بهترین راه حل برای چرخ کردن پیاز و سبزیجات با چرخ گوشت خانگی را به شما معرفی خواهیم کرد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و اگر سوال ، انتقاد یا پیشنهادی داشتید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

چرا چرخ کردن پیاز ، سبزیجات و حبوبات برای چرخ گوشت مضر است؟

با بررسی های انجام گرفته توسط تیم متخصص تعمیرخونه ، چرخ کردن میوه ، سبزیجات ، پیاز و مواردی که هنگام چرخ شدن آب دار بوده یا مانند پیاز اسیدی هستند موجب کند شدن تیغه و شبکیه چرخ گوشت خواهد شد و به همین دلیل توصیه میشود این مواد را با چرخ گوشت خانگی خود چرخ نکنید. کند شدن تیغه چرخ گوشت باعث فشار آمدن به موتور چرخ گوشت ، خوب چرخ نشدن گوشت و له کردن گوشت خواهد شد.

برای رفع مشکل کند شدن تیغه و شبکیه پیشنهاد میشود تیغه آن را تیز کنید! اما باید بدانید تیز کردن تیغه اصلی چرخ گوشت موجب ازبین رفتن لعاب آن شده و به خوبی قبل نمیتواند عمل چرخ کردن گوشت را انجام دهد و مجددا پس از مدت کوتاهی کند شده و زنگ میزند. برای جلوگیری از کند شدن تیغه چرخ گوشت باید قبل از چرخ کردن نیم ساعت گوشت را در فریزر قرار دهید و با تیغه اصلی چرخ گوشت سایر مواد غذایی مانند سبزیجات ، حبوبات ، میوه ، پیاز و سایر مواد غذایی را چرخ نکنید.

راه حل برای چرخ کردن پیاز ، سبزیجات و سایر مواد غذایی

برای جلوگیری از کند شدن تیغه اصلی و شبکیه چرخ گوشت به شما پیشنهاد میکنیم یک تیغه و شکبه مجزا برای چرخ کردن سایر مواد مانند پیاز ، میوه ، سبزیجات و حبوبات تهیه کنید و با تیغه و شبکه اصلی چرخ گوشت فقط گوشت را چرخ کنید. این کار موجب میشود تا تیغه اصلی خراب نشود و مدت زمان زیادی خاصیت برنده بودن و لعاب دار بودن خود را حفظ کند و تیغه و شبکه ثانویه را برای زمانی که میخواهید سایر مواد غذایی را چرخ کنید استفاده کنید تا از مشکلات کند شدن تیغه اصلی و سایر مشکلاتی که در پی خواهد داشت جلوگیری کنید.

تیغه و شبکه ثانویه را میتوانید از طریق وبسایت تعمیرخونه مشاهده و خرید کنید و از جمله ویژگی های آن میتوان به امکان تیز کردن مجدد بدون هیچ گونه آسیب دیدن مثال زد و بدین صورت شما همیشه دو تیغه و شبکیه برای چرخ کردن مواد گوشتی و سایر مواد غذایی خواهید داشت و بدون نگرانی از هیچگونه مشکلی میتوانید به چرخ کردن گوشت و مواد غذایی خود بپردازید.

همچنین تعمیرخونه به شما آموزش تیز کردن تیغه ثانویه چرخ گوشت را خواهد داد تا شما بتوانید بدون نیاز به مراجعه به مراکز تعمیراتی در منزل خود تیغه چرخ گوشت خود را تیز کنید و از آن استفاده کنید.

چرخ کردن حبوبات و سبزیجات با چرخ گوشت

آموزش ویدیویی

پیش از این در سایر مقالات مربوط به تعمیرات چرخ گوشت نکات بسیار مهمی در خصوص عیب یابی ، تعمیرات و نحوه استفاده صحیح از چرخ گوشت را برای شما به قلم تحریر در آوردیم و شما میتوانید با مشاهده سایر مقالات مشکلات چرخ گوشت خود را تشخیص داده و برای تعمیر آن اقدام نمایید. لینک سایر مقالات مربوط به چرخ گوشت به همراه لینک شبکه های اجتماعی تعمیرخونه را قرار دادیم و شما میتوانید با مراجعه به سایر  مقالات دانسته های خود را افزایش دهید ، همچنین با مراجعه به اینستاگرام تعمیرخونه میتوانید از آخرین اخبار ، قرعه کشی های ماهانه و تخفیف های تعمیرخونه با خبر بشوید. در کانال آپارات تعمیرخونه ویدیو های آموزشی قرار دادیم که میتوانید با مشاهده آنها با روند کار تعمیرخونه و تعمیر لوازم خانگی آشنا بشوید.

صدای زیاد چرخ گوشت  |  مشکلات رایج چرخ گوشت   |  روشن نشدن چرخ گوشت  |  تعمیر چرخ گوشت  |  اینستاگرام تعمیرخونه  |  آپارات تعمیرخونه   |  درخواست تعمیرکار

در انتها نظر شما را به مشاهده یکی از ویدیو های کانال آپارات تعمیرخونه جلب میکنیم در این ویدیو کوتاه چند نکته در رابطه با چرخ گوشت های مختلف را بیان کردیم که میتوانید برای افزایش طول عمر دستگاه خود از این ویدیو بهره بگیرید.


۴.۶/۵ - (۱۰ امتیاز)

۱۵ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *