مشکلات رایج چای ساز

پیش تر از این از سماور و کتری های معمولی در خانه های هر ایرانی به منظوردم کردن چای استفاده میشد اما رفته رفته کتری برقی و چای ساز جایگزین آن شد و به دلیل سهولت کار و فضای کمی که نیاز دارد به یکی از مهم ترین لوازم آشپزخانه هرکدبانو ایرانی تبدیل شد. همچون دیگر لوازم خانه و آشپزخانه این دستگاه نیز میتواند دچار مشکلات مختلفی شود. در این مقاله قصد داریم شما را با مشکلات رایج چای ساز ، بررسی علت های خرابی ، عیب یابی و تعمیر چای ساز آشنا کنیم. مشکل ایجاد شده برای چایساز شما میتواند دلایل بسیاری داشته باشد که سعی داریم در این مقاله به بررسی برخی از دلایل خرابی چای ساز و روش رفع آن بپردازیم پس در ادامه همراه ما باشید.

مشکلات رایج چای ساز | بررسی علت های خرابی و عیب یابی چای ساز

مشکلات رایج و ساده ای که میتواند باعث از کار افتادن چای ساز شما شود ، با خواندن این مقاله جامع میتوانید برخی تکنیک های عیب یابی و رفع مشکل چای ساز را یاد بگیرید و ضمن نگهداری مناسب که باعث افزایش طول عمر دستگاه شما میشود ، در هزینه تعمیر چای ساز نیز صرفه جویی کنید. برخی از مشکلات که چایساز شما ممکن است به آن دچار شود عبارتند از:

  • چایساز روشن نمیشود
  • چایساز قبل از جوش آمدن آب خاموش میشود
  • چایساز بعد از جوش آمدن آب خاموش نمیشود
  • چایساز آب را به جوش نمی آورد
  • سینی چایساز گرم نمی شود
  • چایساز بصورت مداوم کار می کند
  • فیوز برق با روشن کردن چایساز می پرد

چای ساز روشن نمیشود

یکی از مشکلات رایج چای ساز روشن نشدن آن است ، همچون دیگر وسایل برقی ابتدا چاره کار را در سیستم برق خانه و سپس دستگاه جویا شوید. از صحت پریز برق ، دوشاخه و سیم چایساز اطمینان پیدا کنید. با استفاده از یک اهم متر میتوانید وجود برق در پریز را بررسی کنید. با استفاده از پیچ گوشتی میتوانید دوشاخه چایساز را باز کرده و از اتصالات آن مطمئن شوید. اگر عیب دستگاه از موارد گفته شده نبود در ادامه سایر مواردی که میتواند باعث بروز مشکل و روشن نشدن چایساز شما بشوند را توضیح خواهیم داد.

قرار نگرفتن صحیح کتری و قوری

از جمله دلایلی که میتواند باعث روشن نشدن چای ساز شود قرار گرفتن کتری و قوری در جای نامناسب است ، بدین ترتیب دستگاه اجازه روشن شدن تا جابجایی صحیح را نخواهد داد. یکبار کتری و قوری را بردارید و مجددا در جای خود قرار دهید و دستگاه را روشن کنید.

خرابی کلید خاموش/روشن چای ساز

از جمله مشکلات رایج چای ساز ها خرابی کلید خاموش و روشن آن است که موجب روشن نشدن چای ساز میشود ، خرابی کلید روشن / خاموش آن است. برای بررسی کلید باید قاب دستگاه را باز کرده و اتصالات کلید و پایه های آن را بررسی کنید در صورت خرابی باید کلید تعویض شود. اگر تخصص لازم را ندارید حتما درخواست تعمیرکار دهید.

خرابی برد چای ساز

اگر همه موارد بالا را بررسی کردید و مشکل روشن نشدن چای ساز حل نشد باید به سراغ برد دستگاه رفت و مشکل را از برد دستگاه جویا شد. برد مهم ترین جزء چای ساز بحساب می آید و در صورت خرابی باید توسط تعمیرکاران خبره مورد بررسی و تعمیر قرار بگیرد.

به ما در این مقاله قصد داریم تا مشکلات رایج چای ساز ، بررسی علت های خرابی ، عیب یابی و تعمیر چایساز را مورد بررسی قرار دهیم. باید بدانید که چای ساز ها میتوانند به دلایل بسیار زیادی دچار خرابی و ایراد بشوند ، مشکلاتی که ممکن است توسط شما قابل عیب یابی و رفع نباشند. تعمیر چایساز نیازمند مهارت و تجربه است در هنگام تعمیر باید از قطعات اورجینال و با ضمانت استفاده شود تا مشتریان با خیالی آسوده پس از تعمیر نسبت به طول عمر دستگاه خود نگرانی نداشته باشند. تعمیرخونه با بیش از ۳۰ سال تجربه و خدمت رسانی به شما عزیزان آماده خدمات رسانی بیش از پیش به شما مشتریان گرامی است.

عیب یابی چای ساز

چای ساز قبل از جوش آمدن آب خاموش میشود

به منظور بررسی این مشکل باید چایساز توسط تعمیرکار خبره مورد بررسی قرار بگیرد ، عمدتا این مشکل از سنسور دمای چای ساز است و با تعویض آن این مشکل برطرف میشود ، به منظور تعمیر صحیح و افزایش طول عمر دستگاه تعویض این قطعه بهتر است توسط تعمیرکار متخصص انجام بگیرد.

چای ساز بعد از جوش آمدن آب خاموش نمیشود

از مشکلات رایج و متداول ترین علت های خرابی چای ساز میتوان خرابی سنسور آن را مثال زد ، هنگامی که چای ساز پس از جوش آمدن آب خاموش نمیشود میتوان مطمئن بود که سنسور دما خراب شده است. کار این سنسور کنترل دما و قطع و وصل کردن جریان دستگاه و خاموش/روشن کردن آن است ، وقتی که آب جوش می آید این قطعه باید دستگاه را خاموش کند. برای تعویض سنسور دمای چای ساز باید به تعمیرکار مراجعه و نسبت به تعویض این قطعه اقدام نمایید.

چای ساز آب را به جوش نمی آورد

عامل داغ شدن و گرم شدن دستگاه وجود المنت در آن است ، به هر دلیلی اگر المنت دستگاه دچار عیب شده باشد عملکرد صحیح خود را از دست داده و چای ساز آب را به جوش نمی آورد. این قطعه با تبدیل جریان الکتریکی به گرما عمل گرم کردن آب را انجام میدهد و تعمیر یا تعویض آن حتما باید توسط تعمیرکاران خبره انجام شود تا از بروز هرگونه مشکل بعدی جلوگیری شود.

بررسی این موارد نیازمند دانش تخصصی تعمیر چای ساز است و برای رفع مشکل باید چایساز خود را به مراکز معتبر تعمیر لوازم خانگی برده تا مشکل را برطرف کنند. تعمیرخونه نمایندگی معتبر تعمیر لوازم خانگی با کادری مجرب و متخصص آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در سراسر تهران است.

سینی چای ساز گرم نمیشود

از اصلی ترین اجزاء هر چای ساز سینی آن است که عمل نگهداشتن کتری و قوری ، همچنین گرم نگه داشتن آن است ، بنا به دلایل مختلفی این قطعه میتواند کارکرد عادی خود را از دست بدهد. در این شرایط باید بخش های مختلفی بررسی شود. کلید روشن/خاموش دستگاه ، اتصالات برقی دستگاه ، برد دستگاه ، با خرابی هرکدام از این اجزاء سینی چایساز میتواند دچار ایراد شده و گرم نشود. به منظور بررسی دقیق تر و رفع مشکل با تعمیرکار تماس بگیرید.

چای ساز بصورت مداوم کار می کند

پس از جوش آمدن آب چایساز خاموش میشود ، حال بسیاری از مشتریان از خاموش نشدن دستگاه خود شکایت دارند ، این مشکل هم بدلیل خرابی سنسور دمای داخلی دستگاه است که با جوش آمدن و رسیدن به دمای مشخص وظیفه خاموش کردن دستگاه را به عهده دارد. جای نگرانی نیست چونکه این سنسور با هزینه مناسب قابل تعویض است و چایساز شما به حالت اولیه خود باز خواهد گشت.

فیوز برق با روشن کردن چای ساز می پرد

اگر هنگام روشن کردن چایساز فیوز برق می پرد ، قطعا اتصالات درون دستگاه دچار مشکل است و باید هرچه سریعتر توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار بگیرد ، در این شرایط از استفاده مجدد چایساز تا رفع عیب آن خودداری کنید و اصلا نسبت به تعمیر آن توسط خودتان اقدام نکنید.

تعمیرخونه به منظور سهولت فرایند تعمیر لوازم خانگی و کاهش هزینه های تعمیرات برای شما مشتریان عزیز اقدام به راه اندازی پیک رایگان به منظور دریافت دستگاه معیوب شما به جهت تعمیر و سپس تحویل دستگاه به شما عزیزان پس از تعمیر کرده است. دیگر نیازی نیست تا در ترافیک تهران دستگاه خود را از یک نمایندگی به نمایندگی دیگری برده و به دلایل مختلف نمایندگی ها دستگاه شما را قبول نکنند. به سادگی و با چند کلیک درخواست نوبت تعمیر چایساز خود را ایجاد کنید و با پیک رایگان تعمیرخونه نگران هزینه رفت آمد برای تعمیر لوازم خانگی خود نباشید. صرفه جویی ۱۰۰% در هزینه تعمیرات لوازم خانگی!

مقاله مشکلات رایج چایساز | نکات مربوط به نگهداری صحیح چای ساز

با رعایت چند نکته ساده از بروز مشکلات رایج چای ساز خود جلوگیری کنید. چرا که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است!

نکته اول : هیچگاه زمانی که دستگاه روشن یا داغ است سیم آن را دورش نپیچید که باعث آب شدن سیم و برق گرفتگی خواهد شد.

نکته دوم : چای ساز را در محلی دور از فر ، کاکروویو و اجاق گاز قرار دهید تا از بروز هرگونه خطر احتمالی جلوگیری شود.

نکته سوم : برای پر کردن کتری باید آن را از روی پایه / سینی بردارید و سپس بصورت صحیح آن را در جای خود قرار دهید.

نکته چهارم : از کتری تنها برای جوشاندن آب استفاده کنید و از جوشاندن سایر مایعات مانند شیر و … خودداری کنید.

نکته پنجم : هنگام تمیز کردن چای ساز دستگاه را از برق کشیده و اگر داغ است صبر کنید تا دستگاه خنک شود و سپس نسبت به تمیز کردن آن اقدام نمایید.

نکته ششم : دستگاه را در معرض دسترسی کودکان قرار ندهید زیرا که بسیار خطرناک است.

نکته هفتم : هنگام جوش آمدن آب دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید ، برای گرم ماندن آب دستگاه را از برق نکشید اما پس از آنکه مدت زمان استفاده آن تمام شد نباید دستگاه بی جهت به برق متصل باشد.

نکته هشتم : با جوشاندن آب مواد رسوبی مانند آهک در کتری تولید میشود که باید به منظور جلوگیری دستگاه را مکررا تمیز نگه دارید.

نکته نهم : هنگامی که از خانه بیرون میروید یا کار طولانی مدت دارید دستگاه را روشن نکنید چون با فراموشی آب دستگاه تماما بخار شده و بسیار خطرناک خواهد بود.

نکته دهم : برای جلوگیری از خطر آتش سوزی یا برق گرفتگی دستگاه را در محیط مرطوب قرار ندهید.

علت های خرابی چای ساز


مشکلات رایج چای ساز | وبسایت تعمیرخونه

تعمیر تخصصی چای ساز زیر نظر متخصصین با دانش و تجربه مجموعه تخصصی تعمیرات ” تعمیرخونه “ که با تکیه بر کادر مجرب و آموزش دیده خود ، آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز در استان تهران میباشد. برای درخواست تعمیرات و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق صفحه اصلی وبسایت تعمیرخونه و یا بخش درخواست تعمیرات جهت رزرو نوبت اقدام فرمایید.

در این مطلب سعی داشتیم تا شما را با مشکلات رایج چای ساز ها و بررسی علت های خرابی و نحوه عیب یابی انواع چای ساز آشنا کنیم. شما عزیزان میتوانید هرگونه انتقاد ، پیشنهاد و سوال درمورد مشکلات پیش آمده برای چایساز خود را از طریق بخش نظرات واقع در انتهای صفحه را از کارشناسان ما بپرسید تا در کوتاه ترین زمان پاسخ خود را دریافت کنید همچنین میتوانید با مشاهده سوالات دیگر همراهان عزیز وبسایت تعمیرخونه از نظرات و تجربیات این عزیزان نیز برخوردار شوید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

۲۹ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *