علت روشن نشدن چای ساز

چای ساز به دلیل سرعت بالا در درست کردن چای این روزا در اکثر منازل مورد استفاده قرار میگیرد ، همانند تمامی وسایل الکترونیکی دیگر در این دستگاه نیز خرابی های ممکن است در صورت استفاده در مدت زمان بوجود بیاید که یکی از شایع ترین این مشکلات روشن نشدن چای ساز است. در این مقاله قصد داریم به شما علت روشن نشدن چای ساز را توضیح دهیم و راه حلی برای برطرف کردن این مشکل که چرا چای ساز روشن نمیشود پیدا کنیم.

هنگامی که چای ساز شما روشن نمیشود موارد مختلفی را باید در منزل یا محل کار خود مورد بررسی قرار بدهید تا علت روشن نشدن چای ساز تان را بیابید ، این موارد را در این مقاله بطور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد و شما با مطاله این مقاله قادر خواهید بود علت این مشکل را بیابید و در برخی موارد بتوانید بدون مراجعه به مراکز تعمیرگاهی کتری برقی خود را تعمیر کنید.

علت روشن نشدن چای ساز

موارد زیر موجب روشن نشدن چایساز شما خواهند شد:

  • مشکل در پریز برق خانه
  • مشکل در سیم یا دوشاخه دستگاه
  • خرابی کلید روشن و خاموش چای ساز
  • قرار نگرفتن صحیح کتری و قوری بر روی سینی چایساز
  • خرابی برد چای ساز

در ادامه این مطلب تمامی موارد ذکر شده را به دقت مورد بررسی قرار خواهیم داد و راه حل مشکل روشن نشدن چای ساز را به شما خواهیم گفت پس لطفا این مقاله را تا انتها دنبال کنید و اگر سوالی داشتید در قسمت نظرات در انتهای این مقاله از کارشناسان تعمیرخونه بپرسید. همچنین مشکلات رایج چای ساز را در مقاله ای دیگر مورد بررسی قرار داده ایم میتوانید با مطالعه مقاله مشکلات رایج چای ساز سایر مواردی که باعث خرابی چایساز شما میشود را بررسی کنید.

مشکل در پریز برق خانه

شاید باورتان نشود ولی مورد های متعددی داشتیم که چایساز آنها هیچ مشکلی نداشته و مشکل تنها در پریز برق منزل آنها بوده و عدم توجه و تست چایساز با سایر پریز های برق موجب شده تا مشتریان عزیز چایساز سالم را برای بررسی به مرکز تعمیرات لوازم خانگی تعمیرخونه بیاورند!

در صورتی که مطمئن شدید مشکل از پریز برق منزل یا محل کار شما است با رعایت نکات ایمنی و استفاده از فازمتر و دستکش محافظ میتوانید نسبت به باز کردن و رفع مشکل پریز برق اقدام نمایید ، لطفا با احتیاط کامل اینکار را انجام بدهید.

مشکل در دوشاخه یا سیم چایساز

دومین موردی که باید برای مشکل روشن نشدن چای ساز مورد بررسی قرار داد عدم قطع بودن سیم یا خرابی دوشاخه دستگاه است. دوشاخه دستگاه را میتوانید به آسانی با استفاده از فازمتر باز کرده و اتصالات آن را به پایه دوشاخه مورد بررسی قرار بدهید. همچنین بررسی کنید که آیا سیم دچار پارگی یا تا شدگی نباشد حتما احتیاط کنید که دوشاخه به پریز برق متصل نباشد. در صورتی که هرکدام از این دو مورد دچار خرابی بود به راحتی میتوانید در منزل آن را تعمیر کنید.

چرا چای ساز روشن نمیشود

خرابی کلید پاور (روشن و خاموش) چای ساز

اگر مشکل روشن نشدن چای ساز بدلیل خرابی پریز برق یا خرابی سیم و دوشاخه دستگاه نبود در مرحله بعد باید کلید پاور (روشن و خاموش) دستگاه را بررسی کنید. عمده دلیل روشن نشدن چایساز هایی که برای تعمیرات مراجعه میکنند مربوط به کلید پاور آنها میشود. اگر از تعمیرات سر رشته ای دارید و حس میکنید میتوانید بدون خراب تر کردن دستگاه آنرا باز کرده و پایه های کلید را بررسی کنید و از درست بودن اتصالات کلید آن مطمئن شوید.

چای ساز ها در مدل ها و شکل های مختلفی تولید و عرضه میشوند و باز کردن هرکدام از آنها با یکدیگر متفاوت است. بهترین راه برای حل مشکل خرابی کلید پاور چای ساز مراجعه به مراکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی بخصوص تعمیرات چای ساز است.

تعمیرخونه تعمیرگاه مجاز تعمیرات لوازم خانگی بخصوص تعمیر کتری برقی و چای ساز است که با بیش از ۳۰ سال تجریه خدمت رسانی به روش سنتی اکنون خدمات خود را بصورت آنلاین به شما عرضه میکند تا شما بدون خارج شدن از منزل خود در دوران بیماری کرونا بتوانید نسبت به درخواست آنلاین تعمیرات لوازم خانگی خود اقدام کرده تا پیک تعمیرخونه در تاریخ اعلام شده شما در محل حضور یافته و پس از رسید کردن چای ساز معیوب شما آن را برای تعمیرات به یکی از نزدیک ترین نمایندکی های ما منتقل کرده و پس از تعمیر مجددا درب منزل به شما تحویل دهد ، تمامی این مراحل را میتوانید از طریق وبسایت تعمیرخونه بصورت آنلاین رهگیری نمایید. پیک تعمیرخونه رایگان است!

قرار نگرفتن صحیح کتری و قوری بر روی سینی چایساز

از جمله دلایلی که میتواند موجب روشن نشدن و کار نکردن چای ساز شما شود عدم قرار گرفتن صحیح کتری یا قوری چای ساز روی سینی آن است. طراحی چایساز ها به گونه ای است که در صورت صحیح قرار ندادن دستگاه در جایگاه مناسب خود چایساز روشن نشده و شروع به گرم کردن نخواهد کرد. این مورد که برای افزایش بیشتر ایمنی دستگاه درنظر گرفته شده است نیاز به مراجعه و بررسی توسط تعمیرکار ندارد و با قرار دادن صحیح کتری و قوری در جای خود میتوانید از دستگاه استفاده نمایید. در مواردی که سینی چایساز به مشکل برخورده باشد یا کتری و قوری در جای خود قرار نگیرند میتوانید از طریق صفحه درخواست تعمیرکار نسبت به ثبت درخواست تعمیر چای ساز خود اقدام نمایید.

خرابی برد چای ساز

مهم ترین عامل خرابی چای ساز ها که نیاز به بررسی و تعمیر یا تعویض توسط تعمیکاران متخصص و با تجربه دارد خرابی برد چایساز است. اگر تمامی موارد گفته شده را بررسی کردید و نتوانستید مشکل روشن نشدن چای ساز خود را برطرف کنید ، شک نداشته باشید که مشکل از خرابی برد چایساز شما است.

مشکلات مختلفی میتواند باعث خرابی برد الکترونیک چای ساز شما بشود که از جمله آنها میتوان به خرابی اتصالات ، خرابی خازن ها و مقاومت ها ، خرابی سنسور دما اشاره کرد. بررسی و تعمیر برد الکترونیکی کار تخصصی است و نیازمند تجربه و شما نمیتوانید در منزل خود نسبت به تعمیر برد چایساز خود اقدام کنید. مجموعه تعمیرخونه توانایی تعمیر ، تعویض و تغییر برد تمامی مدل های چایساز را دارد و در صورت وجود نداشتن برد متخصصان تعمیرخونه قادر به ساخت برد مخصوص برای چایساز شما هستند. چرا که تعمیر تخصص ماست!

با تعمیرخونه بیشتر آشنا بشید!

خب در این مقاله مشکلاتی که میتوانند باعث روشن نشدن چایساز شما باشند را مورد بررسی قرار دادیم ، پس از مطالعه این مقاله به ما بگویید که چرا چای ساز شما روشن نمیشود. همچنین میتوانید با ثبت نام در باشگاه مشتریان تعمیرخونه علاوه بر جوایز مختلف از شارژ رایگان ۸۹۰۰۰ تومانی برای کیف پول خود در وبسایت تعمیرخونه بهره مند شوید. اینستاگرام تعمیرخونه را دنبال کنید تا از تخفیف ها و قرعه کشی های ماهیانه تعمیرخونه باخبر باشید.


۴.۴/۵ - (۵ امتیاز)

۱۴ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *