مشکلات رایج ساندویچ ساز

اگر از آن دسته افرادی هستید که در منزل خود با استفاده از دستگاه ساندویچ ساز و اسنک ساز برای خود و اعضای خانواده خود ساندویچ و اسنک درست میکنید یا اگر رستوران و کافی شاپ دارید و در محل کار خود اسنک ساز و ساندویچ ساز صنعتی دارید باید این مطلب را تا انتها بخوانید. در این مطلب قصد داریم به شما عمده ترین مشکلاتی که ممکن است دستگاه اسنک ساز و ساندویچ ساز شما با آن مواجه شود را بررسی کنیم پس تا انتها با مطلب مشکلات رایچج ساندویچ ساز همراه باشید.

اصلی ترین مشکلات رایج ساندویچ ساز

دستگاه اسنک ساز و ساندویچ ساز برقی هم مانند تمامی دستگاه ها و لوازم برقی آشپزخانه ممکن است با کوچک ترین بی دقتی یا پس از استفاده زیاد دچار مشکل بشود. از جمله اصلی ترین مشکلات رایجی که این دستگاه با آن مواجه میشود خرابی المنت، خرابی سیم، خرابی و اتصالی دکمه ها و روشن نشدن دستگاه است که شما برای برطرف کردن آن نیاز به مراجعه به تعمیرکار جهت تعمیر ساندویچ ساز خود خواهید داشت. در ادامه قصد داریم این مشکلات را به همراه دلیل بروز و نحوه رفع آن بصورت کامل توضیح دهیم.

مشکل اول

خرابی المنت ساندویچ ساز

یکی از روتین ترین و رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای ساندویچ ساز شما اتفاق بیفتد خرابی المنت دستگاه است. پس از استفاده طولانی مدت از دستگاه ساندویچ ساز خیلی اتفاق میفتد که المنت دستگاه دچار اشکال بشود. یا ممکن است المنت بصورت کامل نیاز به تعویض داشته باشد یا با تعمیر المنت ساندویچ ساز مشکل برطرف میشود.

حتی ممکن است فقط سیم اتصال المنت قطع شده باشد که این عامل بر اثر گرم شدن بیش از حد یا خراب شدن لایه محافظ سیم المنت است. به هر صورت برای برطرف کردن این مشکل ابتدا باید درخواست تعمیر اسنک ساز بدهید تا تعمیرکار متخصص ساندویچ ساز یا اسنک ساز شما را باز کند و المنت دستگاه را بررسی کند.

برای برطرف کردن مشکل خرابی المنت ساندویچ ساز میتوان به دو صورت عمل کرد: ۱. تعمیر المنت ۲. تعویض المنت

اگر میخواهید کمتر هزینه کنید تعمیرکار میتواند المنت ساندویچ ساز شما را تعمیر و در صورت قطع شدن اتصالات آنرا مجدد تعمیر کرده و دستگاه شما با هزینه حدودا ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزارتومان تعمیر شود. اما این راه حل درستی نیست و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی ممکن است دوباره المنت دستگاه دچار ایراد بشود.

بهتر است المنت دستگاه را تعویض نمایید تا دستگاه شما مانند روز اول با قدرت و کیفیت عالی عمل درست کردن ساندویچ را برایتان انجام دهد. شاید هزینه شما کمی زیاد تر بشود ولی در کوتاه مدت دستگاهتان دچار مشکل نخواهد شد و این کار ارزش بیشتری خواهد داشت.

مشکل دوم

روشن نشدن ساندویچ ساز

خیلی از مشتریان ما هنگام مراجعه و سپردن ساندویچ ساز و اسنک سازشان برای تعمیر با مشکل روشن نشدن دستگاه مواجه هستند. اصلی ترین عواملی که موجب میشود دستگاه اسنک ساز شما روشن نشود خرابی سیم، خرابی کلید و سوئیچ on/off دستگاه و یا قطع شدن اتصالات درون دستگاه است.

برای بررسی و عیب یابی دستگاه ابتدا باید تعمیرکار متخصص دستگاه را باز کند و از سلامت سیم، کلید و اتصالات اطمینان کافی را حاصل کند. اگر هر یک از این قطعات دچار مشکل بود میتوان به راحتی آنرا با هزینه پایین تعویض کرد.

گاهی اوقات روشن نشدن دستگاه ساندویچ ساز میتواند به دلیل خرابی یا اتصال برد اصلی دستگاه یا همان Main Board باشد. در این شرایط هزینه تعمیر برد اصلی یا تعویض آن کمی بیشتر خواهد شد اما باز هم نسبت به خرید مجدد دستگاه هزینه بسیار کمتری پرداخت خواهید کرد.

مشکلات رایج اسنک ساز

مشکل سوم

گرم نشدن ساندویچ ساز

گاهی پیش می آید که ساندویچ ساز شما روشن میشود اما گرم نمیشود. اصلی ترین دلیل گرم نشدن ساندویچ ساز و اسنک ساز خرابی المنت دستگاه است. اما همیشه نمیتوان گفت خرابی المنت باعث گرم نشدن دستگاه اسنک ساز میشود.

چراکه ممکن است اتصالات برقی متصل به المنت دچار ایراد شده باشند، برد دستگاه نیم سوز شده باشد یا حتی دکمه های دستگاه دچار مشکل شده باشند. برای اینکه بتوان بصورت دقیق مشکل گرم نشدن ساندویچ ساز را بررسی و عیب یابی کرد باید درخواست تعمیرکار اسنک ساز بدهید تا متخصص تعمیرات دستگاه شما را باز کرده و ابتدا عیب دستگاه را پیدا کند و آنرا برطرف کند.

مشکل چهارم

خرابی اتصالات اسنک ساز

در همه لوازم برقی آشپزخانه یکی از مشکلات همیشگی که برای مشتریان ما اتفاق می افتد خرابی اتصالات دستگاه است. سیم دستگاه های اسنک ساز و ساندویچ ساز پس از مدتی استفاده ممکن است دچار قطعی بشود و دستگاه روشن نشود.

حتی ممکن است این قطعی اتصالات از قسمت های داخلی دستگاه باشد. ساندویچ ساز با دما بالا کار میکند و اگر دستگاه با کیفیتی خریداری نکرده باشید ممکن است هر لحظه اتصالات داخلی دستگاه آب شده و دستگاه شما از کار بیفتد. برای رفع این مشکل باید تعمیرکار متخصص اسنک ساز و ساندویچ ساز تمامی اتصالات دستگاه را بررسی و روی آن را با محافظ حرارتی بپوشاند تا دستگاه و اتصالاتش هیچ گاه دچار مشکل نشود.

مشکل پنجم

خرابی کلید ساندویج ساز

اسنک ساز ها و ساندویچ ساز های معمولی و میدرنج بازار یک دکمه برای خاموش و روشن و یک دکمه برای شروع به کار دستگاه دارند. هر دو این دکمه ها ممکن است با گذشت زمان یا استفاده نادرست دچار مشکل بشوند و نیاز به تعویض داشته باشند.

در اسنک ساز ها و ساندویچ ساز های گران قیمت دکمه ها لمسی کار شده و برخی دستگاه ها مانیتور دارند و برنامه های متفاوتی برای درست کردن ساندویچ برایشان تعریف شده است. این دستگاه ها نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به ساندویچ ساز های معمولی دارند چرا که ممکن است با کوچک ترین نوسان برقی برد و مانیتور آنها از کار بیفتد و هزینه زیادی برای تعمیرات آن نیاز خواهد شد.

مشکلات رایج ساندویچ ساز و اسنک ساز

راه حل جلوگیری از بروز مشکل و خرابی اسنک ساز چیست؟

ساده ترین و کاربردی ترین راه حلی که میتواند از خرابی و بروز مشکلات رایج ساندویچ ساز و اسنک ساز جلوگیری کند استفاده صحیح از دستگاه است. اگر شما چند نکته ساده را رعایت کنید دستگاهتان همیشه سالم خواهد ماند.

  • دستگاه را به محافظ برق متصل کنید
  • در زمان روشن بودن دستگاه آنرا جا به جا نکنید
  • پس از درست کردن ساندویچ دستگاه را حتما از برق بکشید و آنرا تمیز کنید
  • دستگاه را با گرفتن سیمش بلند نکنید
  • از زمین خوردن یا ضربه زدن به دستگاه جلوگیری کنید

با رعایت این چند نکته ساده میتوانید از خرابی اسنک ساز و ساندویچ ساز خود جلوگیری کنید. نمیگوییم ۱۰۰% چراکه باز هم ممکن است دستگاه شما دچار ایراد بشود و به تعمیر نیاز پیدا کند. اما رعایت این نکات علاوه بر اینکه میتواند بازدارنده باشد عمر مفید دستگاه اسنک ساز و ساندویچ ساز شما را بالاتر خواهد برد.

۲.۷/۵ - (۳ امتیاز)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *