جرم گیری ماشین ظرفشویی

جرم گیری ماشین ظرفشویی و تمیز کردن آن در فواصل زمانی معین و کوتاه مدت به افزایش راندمان دستگاه و جلوگیری از خراب نشدن قطعات ماشین ظرفشویی کمک بسیار زیاد خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم به شما نحوه جرم گیری کردن ماشین ظرفشویی بصورت دستی و بصورت خودکار توسط دستگاه را آموزش دهیم.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی کار ساده ای است که خودتان در منزل میتوانید آن را انجام دهید. اما جرم گیری دستگاه و قطعات داخلی آن هر ساله باید توسط تعمیرکار مجرب انجام بگیرد. قطعات داخل دستگاه مانند پمپ آب و بازو های آب پاش پس از استفاده در فواصل زمانی یکساله رسوب میگیرند و قدرت و توان دستگاه پایین می آید. از این رو برای افزایش کیفیت و توان دستگاه باید جرم گیری قطعات مختلف ماشین ظرفشویی انجام بشود تا ضمن جلوگیری از کاهش قدرت دستگاه، عمر مفید دستگاه شما افزایش پیدا کند.

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی در منزل

برای جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش ال جی و سایر برند های ماشین ظرفشویی ایرانی و خارجی میتوانید از مقداری جوش شیرین و سرکه سفید استفاده کنید یا از پودر، قرص یا مایع جرم گیر استفاده کنید. برای جرم گیری باید مقداری جوش شیرین درون ماشین ظرفشویی بریزید و یک ظرف حاوی یک لیوان سرکه سفید بر روی سبد ظرفشویی قرار دهید. سپس دستگاه را روشن کرده یکی از برنامه های دستگاه را که بیشترین زمان و بیشترین حرارت را دارد انتخاب و فرایند شستشو را اجرا کنید.

سپس باید دستگاه را خاموش کرده و آن را از برق بکشید و قطعات جدا شدنی آن مانند سبد ها را بیرون بیاورید و آنرا با استفاده از محلول مایع ظرف شویی و سرکه تمیز کنید و در معرض هوای آزاد قرار دهید تا ضمن خشک شدن بوی سسرکه آن برود. بدنه ی دستگاه و لاستیک های درب ماشین ظرفشویی را نیز باید کامل تمیز کنید و سپس درب دستگاه را باز بگذارید تا دستگاه بصورت کامل خشک شود و بوی سرکه آن برود.

نحوه جرم گیری قطعات داخل ماشین ظرفشویی

برای جرم گیری قطعات داخلی ماشین ظرفشویی اگر با تعمیرات لوازم خانگی آشنا هستید باید این موارد را انجام دهید. ابتدا باید پیچ های بدنه دستگاه را باز کرده و بدنه دستگاه را جدا کنید. سپس باید قطعاتی که دچار جرم گرفتگی شده را با احتیاط بسیار جرم گیری کنید. باید دقت کنید که برد های دستگاه دچار مشکل نشوند. همچنین قطعاتی که ممکن است با در معرض آب قرار گرفتن خراب بشوند را جدا کنید.  پمپ آب و بازو های آب پاش دوتا از قطعات مهم ماشین ظرفشویی هستند که حتما باید آنها را جرم گیری کنید.

نکته مهم: دقت داشته باشید جرم گیری قطعات داخلی ماشین ظرفشویی به تخصص کافی نیازمند است و اگر با فرایند تعمیرات لوازم خانگی آشنا نیستید پیشنهاد میکنیم برای جرم گیری ماشین ظرفشویی خود به مراکز مجاز تعمیرات لوازم خانگی مراجعه کنید.

تعمیرخونه جرم گیری ماشین ظرفشویی شما را در منزل انجام خواهد داد. شما میتوانید به وبسایت تعمیرخونه به نشانی www.tamirkhone.com مراجعه و درخواست تعمیرکار دهید. سپس متخصصین تعمیرخونه برای تعمیرات و جرم گیری ماشین ظرفشویی شما مراجعه میکنند.

چه عواملی موجب جرم گرفتگی در ماشین لباسشویی میشود؟

ماندن آب در دستگاه باعث جرم گرفتن دستگاه ظرفشویی شما میشود. هرچه میزان سختی آب بیشتر باشد ظرفشویی شما در مدت زمان کمتری جرم میگیرد. همچنین روغن و چربی موجب جرم گرفتن ظرفشویی خواهد شد. بغیر از آب و چربی هرگونه مواد غذایی که مواد معدنی و طبیعی زیادی داشته باشد موجب جرم گرفتن ظرفشویی خواهد شد.

چرا باید ماشین ظرفشویی را جرم گیری کنیم؟

پس از گذشت مدت زمانی از استفاده دستگاه قطعات داخلی آن جرم میگیرد و توان دستگاه پایین می آید. همچنین دستگاه شما از بوی بد مواد غذایی پاک میشود. با جرم گیری ماشین ظرفشویی راندمان این دستگاه بالا میرود و از خرابی قطعات مختلف آن جلوگیری میشود.

هر چند وقت یکبار باید ظرفشویی را جرم گیری کرد؟

جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش ال جی و سایر برند های ماشین ظرفشویی ایرانی و خارجی به میزان استفاده شما از دستگاه بستگی دارد. اگر از ظرفشویی خیلی زیاد استفاده نمیکنید هر یکسال باید نسبت به جرم گیری ماشین ظرفشویی خود اقدام کنید. اگر استفاده شما از ماشین ظرفشویی معمولی است (۳ یا ۴ بار در هفته) هر ۶ ماه یکبار باید ماشین ظرفشویی خود را جرم گیری کنید. اگر استفاده شما از ماشین ظرفشویی زیاد است و هر روز از آن استفاده میکنید هر ۳ ماه یکبار آنرا جرم گیری کنید.

همچنین بخوانید:

آیا در خانه میتوان ظرفشویی را جرم گیری کرد؟

بله، جرم گیری ماشین ظرفشویی به دو صورت انجام میشود. شما در مدت زمان کوتاه باید در منزل دستگاه با استفاده از قرص، پودر یا مایع جرم گیر ظرفشویی خود را جرم گیری کنید. همچنین سالی یکبار باید ظرفشویی خود را به مراکز تعمیراتی منتقل کنید تا جرم گیری قطعات داخلی آن را برایتان انجام دهند.

برنامه جرم گیری ماشین ظرف شویی کدام است؟

بلند ترین برنامه از نظر مدت زمان شستشو را میتوان بعنوان برنامه جرم گیری دستگاه مشخص کرد. اگر دستگاه شما برنامه مخصوص جرم گیری ندارد میتوانید بلند ترین مدت زمان شستن را برای جرم گیری استفاده کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که از برنامه sensitive یا automatic استفاده نکنید.

نتیجه گیری

بهتر است هر سه ماه یکبار ماشین ظرفشویی خود را به وسیله قرص جرم گیر یا مایع و مواد جرم گیر در منزل جرم گیری کنید. همچنین میتوانید از جوش شیرین و سرکه سفید برای جرم گیری استفاده کنید. حتما در نظر داشته باشید سالی یکبار ظرفشویی خود را به مراکز معتبر تعمیراتی ببرید تا جرن گیری قطعات داخلی آن انجام بشود.

تعمیرخونه مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی در تهران است که فرایند تعمیر لوازم خانگی را برای شما آسان تر کرده است. شما میتوانید در منزل و با استفاده از موبایل خود به سایت تعمیرخونه مراجعه کرده و در خواست تعمیر لوازم خانگی و جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش ال جی و سایر برند های ماشین ظرفشویی ایرانی و خارجی دهید. متخصصان تعمیرخونه به منزل شما مراجعه خواهند کرد و جرمگیری ظرفشویی شما را در منزل انجام خواهند داد.

مراکز تحت پوشش تعمیرخونه در تهران:

جرم گیری ماشین ظرفشویی در جنوب تهران

نازی آباد ، یاخچی آباد ، ولیعصر ، گمرک ، یافت آباد ، جمهوری ، آزادی ، وحدت ، بهارستان ، پارک شهر

جرم گیری ماشین ظرفشویی در غرب تهران

تهرانسر ، فرهنگیان ، گلستان ، چیتگر ، اکباتان ، ستاری ، شهران ، پونک ، فردوس ، آریا شهر ، اشرفی اصفهانی

جرم گیری ماشین ظرفشویی در شرق تهران

سید خندان ، رسالت ، فرجام ، امامت ، حکیمیه ، لواسانات ، تهرانپارس ، نارمک ، زین الدین ، استخر ، پیروزی

جرم گیری ماشین ظرفشویی در شمال تهران

سعادت آباد ، محمودیه ، تجریش ، فرشته ، الهیه ، اقدسیه ، پاسداران ، کامرانیه ، فرمانیه ، میرداماد ، شهرک غرب

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *