مشکلات رایج ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی هم مانند تمامی لوازم برقی خانگی ممکن است دچار مشکلاتی بشود که در این مطلب قصد داریم رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی شما پیش بیاید را بررسی کنیم.  همچنین قصد داریم به منظور جلوگیری از بروز این مشکلات به شما راهکار هایی را معرفی کنیم تا ضمن جلوگیری از بروز مشکلات متعدد، عمر ماشین ظرفشویی شما نیز افزایش پیدا کند.

عمده مشکلات رایج ماشین ظرفشویی

از جمله عمده ترین مشکلات بوجود آمده در ماشین های ظرفشویی فارغ از برند و مدل آن میتوان به مشکل عدم شستشوی صحیح ظروف، ایجاد سر و صدا هنگام کار، خشک نشدن ظروف پس از شستشو، نشت آب و روشن نشدن ماشین ظرفشویی اشاره کرد. در ادامه به تفضیل این موارد را خدمت شما توضیح خواهیم داد.

چرا ظرف ها در ماشین ظرفشویی به درستی شسته نمیشود؟

از جمله رایج ترین مشکلات ماشین های ظرفشویی این است که بعضی مواقع ظرف ها به درستی شسته نمیشوند. چه در ماشین ظرفشویی های ال جی، سامسونگ و بوش که برند خارجی هستند و چه در ماشین ظرفشویی های اسنوا، دوو و پاکشوما که برند ایرانی هستند این مشکل ممکن است اتفاق بیفتد. شسته نشدن صحیح ظرف ها در ماشین ظرفشویی به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد که از جمله این موارد میتوان به دلیل کثیف شدن قطعات مختلف ماشین ظرفشویی همچون واشر درب ماشین لباسشویی، آبپاش ها، صافی و فیلتر های دستگاه باشد.

برای برطرف کردن مشکل شسته نشدن صحیح ظروف در ظرفشویی باید تمامی قسمت های داخلی ماشین ظرفشویی خود را بررسی کنید و در صورت کثیف بودن آن قسمت را تمیز کنید. گاهی به دلیل چسبیدن چربی یا ظرات غذا در یکی از قسمت های ماشین ظرفشویی عملکرد دستگاه با مشکل مواجه میشود. با تمیز کردن به موقع ماشین ظرفشویی میتوانید از خرابی قطعات مختلف آن جلوگیری کنید.

علت صدا دادن ماشین ظرفشویی هنگام کار چیست؟

معمولا ماشین ظرفشویی جزو لوازم خانگی پر سر و صدا در آشپزخانه است. اما ممکن است شما در بعضی مواقع صداهای غیر عادی یا بیش از حد معمول بلند از دستگاه خود بشنوید. ابتدایی ترین موردی که باید بررس کنید این است که آیا ظرف ها به درستی در محفظه قرار گرفته اند یا خیر. اگر ظروف به درستی در محفظه قرار نگرفته باشند در حین انجام کار صدای زیادی از خود تولید خواهند کرد.

عامل دیگری که موجب ایجاد سر و صدای بیش از حد در ماشین ظرفشویی میشود خرابی پمپ آن یا خرابی بازو های آب پاش است. برای بررسی خرابی این دو قطعه نیاز به بررسی ماشین ظرفشویی توسط تعمیرکار مجرب خواهید داشت. پیشنهاد میکنیم بدون اینکه دستگاه را به تعمیرگاه انتقال بدهید ابتدا به سایت تعمیرخونه مراجعه کنید تا برای شما بصورت رایگان تعمیرکار بفرستند و در منزل بصورت رایگان ماشین ظرفشویی شما را عیب یابی کننذ.

همچنین در صورت تشخیص مشکل توسط تعمیرکاران تعمیرخونه این امکان برای شما فراهم است که ماشین ظرفشویی خود را در منزل برایتان تعمیر کنند. یا اینکه میتوانید با پیک رایگان تعمیرخونه ظرفشویی خود را به نزدیک ترین کارگاه تعمیرخونه ارسال کنید تا مشکل را برطرف و سپس بصورت رایگان دستگاه را درب خانه به شما تحویل دهند.

تمامی لوازم خانگی تعمیر شده توسط مجموعه تعمیرخونه شامل ضمانت نامه ۶ ماهه خواهند بود و در صورت بروز مجدد مشکل دستگاه بصورت رایگان تعمیر خواهد شد.

علت خشک نکردن ظرف ها پس از شستشو در ماشین ظرفشویی چیست؟

خشک نشدن صحیح ظرف ها پس از عملیات شستشو در ماشین ظرفشویی میتواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. از رایج ترین دلایلی که به سبب آن ممکن است دستگاه ظروف را به خوبی خشک نکند میتوان به خراب بودن پمپ تخلیه، مسدود بودن مسیر تخلیه آب و خرابی مخزن ماشین ظرفشویی اشاره کرد. هر یک از این سه مورد ذکر شده دچار مشکل شده باشد پس از فرایند خشک شدن ظرف ها وقتی درب ماشین ظرفشویی را باز کنید میبینید ظروف به درستی خشک نشده و در ماشین ظرفشویی شما آب جمع شده است.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود میتوانید به راحتی و در کمتر از ۳ دقیقه درخواست تعمیرکار ارسال کنید تا متخصصان تعمیرخونه به محل مراجعه و عیب یابی و رفع مشکل دستگاه شما را انجام بدهند. بدین منظور کافیست به وبسایت تعمیرخونه مراجعه  فرم درخواست تعمیرکار ظرفشویی ارسال کنید.

علت نشت آب و عدم آبگیری ماشین ظرفشویی چیست؟

پاره شدن شیلنگ تخلیه آب، ترک خوردگی واشرهای دور درب و خرابی پمپ تخلیه باعث نشت آب و عدم آبگیری صحیح ماشین ظرفشویی خواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل اگر تخصص کافی در تعمیرات ماشین ظرفشویی دارید باید قاب بدنه دستگاه را باز کرده و شیلنگ یا واشر های مورد نظر را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید.

اما اگر به تعمیرات لوازم خانگی آشنایی کافی ندارید بهتر است با پرداخت اندک هزینه ای ضمن تعمیر ظرفشویی خود آن را سرویس کامل کنید تا ضمن افزایش راندمان دستگاه طول عمر آن نیز افزایش پیدا کند. هزینه سرویس کامل ماشین ظرفشویی با توجه به مدل آن بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

چرا ماشین ظرفشویی روشن نمیشود؟

خب رسیدیم به یکی از مهم ترین مشکلات ماشین ظرفشویی که ممکن است به هر دلیل منطقی یا غیر منطقی اتفاق بیفتد. دلایل مختلفی برای روشن نشدن ماشین ظرفشویی وجود دارد که از ساده ترین آن میتوان به خرابی دوشاخه یا فیوز دوشاخه ، خرابی پریز برق و یا خرابی سیم دستگاه اشاره کرد. شما میتوانید این مورد را به سادگی در منزل بررسی و عیب یابی کنید و نیازی به درخواست تعمیرکار نخواهد بود.

اما در برخی موارد دیگر عیب یابی ماشین ظرفشویی به تخصص کافی نیاز خواهد داشت و باید توسط تعمیرکار انجام بشود. مواردی مانند خرابی موتور، خرابی برد اصلی، اتصالی مدارات داخلی، خرابی تسمه و موارد این چنینی را به راحتی نمیشود تشخیص داد و باید حتما از یک تعمیرکار مجرب کمک گرفت.

نتیجه گیری

ممکن است به دلایل مختلفی ماشین ظرفشویی شما عملکرد درست و همیشگی خود را از دست بدهد و برای برطرف کردن اکثر این مشکلات شما به تعمیرکار نیاز خواهید داشت. پیشنهاد تعمیرخونه به شما این است در صورتی که قصد مراجعه و تعمیر دستگاه خود دارید حتما به راکزی مراجعه کنید که از تجربه کافی برخوردار باشند. همچنین حتما سعی کنید به مراکز مجاز تعمیراتی مراجعه کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکل برای دستگاه بتوانید آن را پیگیری کنید.

تعمیرخونه از مراکز مجاز تعمیرات لوازم خانگی در شهر تهران است که در شهر های کرج و قزوین هم شعبه دارد. تمامی لوازمی که توسط تعمیرکاران تعمیرخونه تعمیر میشوند به مدت ۶ ماه ضمانت کتبی خواند شد تا در صورت بروز هرگونه مشکلی بصورت رایگان تعمیر بشوند. همچنین شما در تعمیرخونه امکان تعمیرات ماشین ظرفشویی بصورت تعمیر در محل هم خواهید داشت و میتوانید با خیالی دستگاه خود را به متخصصین تعمیرخونه بسپارید تا آن را در مدت زمان ۱ الی ۲ ساعت در منزل شما تعمیر کنند.

۳/۵ - (۲ امتیاز)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *