تعویض شیشه آون توستر

اگر شیشه آون توستر شما شکسته و نمیدانید چطور باید آنرا تعویض کنید این مطلب را تا انتها مشاهده کنید. در این مطلب قصد داریم نحوه تعویض شیشه آون توستر را به شما آموزش دهیم. شکسته شدن شیشه آون توستر یکی از مشکلات رایج آون توستر ها است که ممکن است برای شما هم اتفاق بیفتد پس اگر دوست دارید خودتان از پس این مشکل بر بیایید تا انتهای این مطلب را بصورت کامل بخوانید.

نحوه تعویض شیشه آون توستر

در صورتی که شیشه آون توستر شما ترک بخورد یا شکسته باشد نباید دستگاه را روشن نمایید. در برخی آون توستر ها وجود سیستم امنیتی مانع از روشن شدن دستگاه میشود اما برخی دیگر از مدلهای آون توستر سیستم امنیتی ندارند و خودتان باید مراقب باشید که دستگاه را در این حالت روشن نکنید.

تمامی آون توستر ها دارای شیشه دوجداره هستند که ممکن است بر اثر اتفاق یا برخورد جسم سخت بشکنند یا ترک بخورند. اگر کمی از تعمیرات لوازم خانگی سر در بیارید میتوانید به راحتی شیشه آون توستر خود را تعویض کنید. برای اینکار تنها به چند ابزار ساده مانند پیچ گوشتی، انبردست و فازمتر نیاز خواهید داشت.

برای تعویض شیشه آون توستر ابتدا باید لولاهای درب آون توستر را باز کنید و سپس شیشه رویی یا زیری که شکسته است را بصورت کامل دربیارید. به یاد داشته باشید که آون توستر ها دارای دو شیشه هستند اگر هردوتا شیشه آون توستر شما شکسته است مجبور به تعویض هردو شیشه باهم خواهید بود.

بعضی از آون توستر ها دارای قفل امنیتی هستند ممکن است نیاز باشد پیچ های قفل درب آون توستر را نیز باز کنید. پس از اینکه درب آون توستر را بصورت کامل در آوردید ابتدا خرده شیشه های باقی مانده را جدا کنید و سپس میتوانید به راحتی شیشه آون توستر را تعویض کنید.

ابتدا باید شیشه زیرین درب آون توستر را در جای خود قرار دهید و سپس نوار دور درب را با چسب حرارتی به شیشه زیرین بچسبانید. سپس دور تا دور بالای نوار را چسب بزنید و شیشه رویی درب آون توستر را قرار دهید و پیچ های آنرا ببنید. باید مدتی صبر کنید تا چسب حرارتی سفت بشود و سپس میتوانید درب آون توستر را در جای خود قرار داده، خار ها و لولای آن را نصب کنید.

نحوه تعویض و قیمت شیشه آون توسترقیمت شیشه آون توستر برند های مختلف

قیمت شیشه آون توستر با توجه به برند و مدل دستگاه متفاوت است. شیشه با کیفیت آون توستر شیشه ای است که از جنس سکوریت باشد. در ادامه جدول قیمتی حدودی شیشه آون توستر را برای شما قرار خواهیم داد و همچنین هزینه تعویض شیشه آون توستر را اعلام خواهیم کرد.

مدل آون توستر قیمت شیشه آون توستر
آون توستر گاسونیک ۸۰۰.۰۰۰ تا ۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان
آون توستر پارس خزر ۴۵۰.۰۰۰ تا ۹۹۰.۰۰۰ تومان
آون توستر فلر ۷۵۰.۰۰۰ تا ۱.۵۰۰.۰۰۰ تومان
آون توستر ال جی ۱.۰۰۰.۰۰۰ تا ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان
آون توستر سامسونگ ۱.۰۰۰.۰۰۰ تا ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان
آون توستر دسینی ۵۰۰.۰۰۰ تا ۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان
هزینه تعویض شیشه آون توستر ۲۵۰.۰۰۰ تا ۵۰۰.۰۰۰ تومان

تعمیر و تعویض شیشه آون توستر توسط تعمیرکار

اگر خودتان قادر به تعمیر درب و تعویض شیشه آون توستر نیستید بهترین کار سپردن آون توستر به متخصص تعمیرکار است. برای تعویض یا تعمیر درب و شیشه آون توستر تنها کافیست درخواست تعمیرکار ارسال کنید تا متخصصین تعمیرخونه عازم محل شده و عملیات تعویض شیشه آون توستر شما را در کمترین زمان ممکن انجام دهند.

بهترین شیشه آون توستر

برای تعویض شیشه آون توستر باید شیشه با بهترین کیفیت انتخاب و خریداری کنید چرا که اگر شیشه بی کیفیت انتخاب کنید ممکن است با گرم شدن و در حین پختن غذا مجددا بشکند. بهترین شیشه آون توستر شیشه ای است که از جنس سکوریت باشد. شیشه های سکوریت برش داده شده اند و در دمای بیش از ۶۰۰ درجه سانتی گراد قرار گرفته اند تا مقاومت حداکثری داشته باشند.

دلیل شکستن شیشه آون توستر

دلایل مختلفی میتواند باعث شکسته شدن شیشه آون توستر بشود که رایج ترین آن میتواند ضربه زدن هنگام تمیز کردن شیشه آون توستر باشد. همچنین از دیگر مواردی که ممکن است موجب شکسته شدن شیشه آون توستر بشود بسته محکم درب آون توستر است.

بصورت کلی شیشه آون توستر در صورتی که دچار ضربه قرار بگیرد آسیب میبند و ممکن است ترک بخورد یا بشکند. برای جلوگیری از شکسته شدن یا ترک خوردن شیشه آون توستر بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است درب آون توستر را آرام باز و بسته کنید. همچنین هنگام تمیز کردن شیشه و بدنه آون توستر مراقب باشید که به آون توستر و شیشه آن ضربه یا فشار بیش از حد وارد نشود.

درصورتی که شیشه مخصوص آون توستر پیدا نشد چکار باید کرد؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است هنگام اقدام برای تعویض شیشه آون توستر به آن بر بخورید این است که شیشه آون توستر دستگاه شما در بازار پیدا نشود. در این شرایط باید شیشه آون توستر شما بصورت اختصاصی تولید شود یا اینکه درب آون توستر را بصورت کامل تعویض کنید.

اگر شیشه آون توستر شما آسیب دیده یا بصورت کامل شکسته شده است و نتوانستید شیشه مخصوص آون توستر خود را پیدا کنید تنها کافیست با متخصصین تعمیرخونه تماس بگیرید یا درخواست تعمیرکار آون توستر ارسال کنید تا با کمترین قیمت شیشه آون توستر شما را تعمیر کنیم.

سخن آخر

برای تعویض شیشه آون توستر بهتر است کار را به متخصصین تعمیر آون توستر بسپارید تا بدون دردسر و نگرانی شیشه و درب آون توستر شما را تعمیر یا تعویض کنند. تعویض شیشه آون توستر سخت نیست و خودتان میتوانید این کار را انجام دهید اما از آنجا که باید شیشه های آون توستر را با چسب حرارتی بصورت دوجداره به هم متصل کنید بهترین کار این است که کار را به تعمیرکار مجرب بسپارید.

۴.۲/۵ - (۴ امتیاز)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *