دستگاه نسپرسو ساز چیست

تفاوت قهوه اسپرسو و قهوه نسپرسو در چیست؟ آیا دستگاه اسپرسو ساز و نسپرسو ساز باهم تفاوت دارند؟ با مطالعه این مقاله با تفاوت های قهوه اسپرسو و نسپرسو و دستگاه آن آشنا خواهید شد.

نسپرسو چیست؟

ابتدا برای آشنا شدن با دستگاه نسپرسو توضیحاتی راجب این دستگاه خدمت شما ارائه میدهیم. نسپرسو، نام تجاری کپسول‌های قهوه‌ای است که متعلق به شرکت نستله میباشد. داخل این مقداری پودر قهوه قرار دارد که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند. برای استفاده از این کپسول های قهوه، به دستگاه‌ مخصوصی به نام قهوه ساز کپسولی یا همان نسپرسو ساز نیاز خواهید داشت.

دستگاه نسپرسو ساز چگونه کار میکند؟

دستگاه نسپرسوساز یا قهوه‌ساز کپسولی، همانند دستگاه های اسپرسو ساز با عبور مقدار مشخصی آب با فشار و دمای مناسب، یک فنجان اسپرسوی بی‌نقص به شما تحویل میدهد. اکثر دستگاه های قهوه ساز کپسولی به شما امکان درست کردن نوشیدنی‌های ریستریتو، اسپرسو و لانگو را میدهند. برخی از این دستگاه ها به همراه خود فوم ساز شیر هم دارند که با استفاده از آن میتوانید انواع لاته‌، کاپوچینو و ماکیاتو را نیز درست کنید.

برای استفاده از قهوه ساز کپسولی فقط کافیست داخل مخزن آن آب بریزید و کپسول قهوه را در فضای مشخص شده قرار دهید. پس از روشن شدن دستگاه می‌توانید با انتخاب یکی از گزینه های ریسترتو، اسپرسو و لونگو قهوه مورد نظر خود را درست کنید.

مدل های مختلفی از دستگاه نسپرسو ساز در بازار وجود دارد که از بهترین های آن میتوان به برند دلونگی، واکاکو، ایلی، لاواتزا و اسمگ اشاره کرد.

قیمت دستگاه نسپرسوساز و قیمت کپسول نسپرسو چقدر است؟

با توجه به مدل های بسیار دستگاه های نسپرسو ساز در بازار نمیتوان قیمت مشخصی برای آن در نظر گرفت اما میتوان گفت این قیمت این دستگاه از حدودا ۳ میلیون تومان شروع میشود.  قیمت خرید کپسول قهوه برای دستگاه های نسپرسو ساز هم با توجه به برند قهوه بسیار گسترده است. متوسط قیمت این کپسول های قهوه با توجه به تعداد کپسول های آن از ۱۵۰ الی ۲۰۰ هزار تومان شروع میشود.

دستگاه اسپرسو ساز چیست؟

دستگاه های اسپرسو ساز برای درست کردن قهوه اسپرسو بکار میروند. این دستگاه ها با عبور آب با دمای مشخص از میان دانه های قهوه چرخ شده و تحت فشار گذاشتن آن
یکی دیگر از روش‌های دم کردن قهوه بصورت اسپرسو می‌باشد که در حقیقت قهوه تهیه شده با استفاده از این روش قهوه اسپرسو نامیده می‌شود که البته در کشورهای مختلف دارای نام‌های متفاوت می‌باشد اما ایرانی‌ها اغلب آن را با نام قهوه اسپرسو می‌شناسند از این رو برای آماده‌سازی قهوه به این روش دستگاهی ساخته شده است که به آن اسپرسوساز گفته می‌شود.

لازم به ذکر است که اسپرسو نوعی قهوه نیست بلکه در حقیقت یکی از روش‌های درست کردن قهوه می‌باشد که با عبور آب و تحت‌فشار از قهوه آسیاب شده به دست می‌آید. برای تهیه قهوه اسپرسو می‌توان از دستگاه اسپرسوساز استفاده کرد.

از جمله بهترین دستگاه های اسپرسو ساز بازار میتوان به برند های دلونگی، نوا و مباشی اشاره کرد.

تفاوت اسپرسوساز و نسپرسوساز

تفاوت دو دستگاه اسپرسوساز و نسپرسوساز ابتدا در نوع قهوه ای است که در آن استفاده میشود. در دستگاه های نسپرسو ساز شما باید از کپسول های قهوه استفاده کنید اما با دستگاه های اسپرسو ساز میتوانید قهوه خود را با درصد های متفاوت و طعم بهتر انتخاب کنید.

کار با دستگاه های اسپرسو ساز کمی سختر و الته شیرین تر است چرا که پس از مدت کوتاهی شما قادر به درست کردن قهوه با کیفیت بسیار بالا خواهید بود. میتوان گفت چونکه همه‌ی افراد به تکنیک‌های عصاره‌گیری قهوه تسلط ندارند، نسپرسو ساز ها که از قهوه‌ های کپسولی استفاده میکنند کار را برای شما آسان تر خواهد کرد.

اگر دستگاه اسپرسو ساز یا نسپرسوساز شما دچار مشکل شده و به تعمیر نیاز دارد میتوانید تعمیر قهوه ساز خود را به تعمیرخونه بسپارید.

 

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *