درست کردن قهوه بدون قهوه ساز

افراد زیادی به نوشیدنی های گرم مخصوصا قهوه علاقه مند هستند. برای صرف یک فنجان قهوه حتما نیازی نیست قهوه ساز برقی گران قیمت داشته باشید. در این مطلب میخواهیم به شما چند روش جالب برای درست کردن قهوه بدون استفاده از دستگاه قهوه ساز برقی را آموزش دهیم.

طرز تهیه قهوه با شیر جوش

شما با استفاده از یک قابلمه کوچک یا شیر جوش میتوانید یک قهوه عالی درست کنید. برای اینکار فقط کافیست یک لیوان آب را درون شیرجوش بریزید و روی گاز با حرارت پایین بگذارید تا آب بصورت کامل جوش بیاید. سپس به آن مقدار مناسب قهوه یک یا دو قاشق اضافه کنید و مخلوط نمایید.

دو تا سه دقیقه بگذارید قهوه روی شعله گاز بصورت کامل دم بکشد و سپس با استفاده از یک صافی قهوه را درون لیوان بریزید. حتما باید از صافی ریز استفاده کنید تا تفاله های قهوه بصورت کامل جدا شود. اندکی صبر کنید تا قهوه کمی سرد شود و سپس میتوانید قهوه را نوش جان کنید.

طرز تهیه قهوه با شیر جوش

دم کردن قهوه با فرنچ پرس دستی

برای درست کردن قهوه میتوانید از فرنچ پرس های دستی هم استفاده کنید. اگر قصد درست کردن قهوه با فرنچ پرس دارید باید دانه های قهوه مخصوص فرنچ پرس آسیاب بشود. نحوه درست کردن قهوه با فرنچ پرس بسیار راحت است و فقط کافیست تا به ازای هر نفر یک قاشق قهوه درون فرنچ پرس بریزید و سپس به اندازه نصف حجم فرنچ پرس به آن آب جوش اضافه کنید.

۳ دقیقه صبر کنید و سپس مجددا درون فرنچ پرس بصورت کامل آب جوش بریزید تا پر شود، اکنون درب فرنچ پرس را بگذارید و دو تا ۳ دقیقه صبر کنید حال به آرامی پرس را فشار دهید و تا انتها ببرید. قهوه شما آماده است، نوش جان!

 

درست کردن قهوه با کافی بگ

یک ترفند جالب برای درست کردن قهوه، استفاده از کافی بگ است. شما میتوانید کافی بگ آماده خریداری کنید یا اینکه خودتان آنرا بسازید! فقط کافیست یک پارچه تمیز نخی کوچک بردارید و یک قاشق قهوه آسیاب شده داخل آن بریزید. سپس لبه های پارچه را کنار هم بگذارید تا مانند چای کیسه ای بشود و سر آنرا با یک نخ ببندید.

کافی بگ را درون فنجان بگذارید و به آن مقدار کمی آب جوش اضافه کنید. آب باید تا بالای کافی بگ را بپوشاند. اکنون دو تا ۳ دقیقه صبر کنید و مجددا به فنجان خود به اندازه دلخواه آب اضافه کنید و مجددا بعد از یک یا دو دقیقه کافی بگ را از فنجان خارج کنید و قهوه را نوش جان کنید.

درست کردن قهوه با کافی بگ

طرز تهیه قهوه با قهوه ساز دستی

اگر نمیخواهید برای قهوه ساز برقی هزینه زیاد پرداخت کنید میتوانید از قهوه ساز های دستی ارزان قیمت استفاده کنید. قهوه ساز های دستی مدل های زیادی دارند و قیمتشان بسیار ارزان است. نحوه درست کردن قهوه با قهوه ساز های برقی بسیار آسان است و شما میتوانید به راحتی با استفاده از قهوه ساز های دستی یک فنجان قهوه با کیفیت آماده کنید.

برای درست کردن قهوه با استفاده از قهوه ساز های دستی فقط کافیست مخزن قهوه ساز را تا زیر سوپاپ آب بریزید. سپس قهوه آسیاب شده را درون محفظه بریزید و درب قهوه ساز را ببندید. حال قهوه ساز را روی شعله بسیار کم قرار دهید و صبر کنید تا قهوه به آرامی درون مخزن منتقل شود. پس از آنکه قهوه بصورت کامل درون مخزن ریخته شد یک دقیقه بگذارید روی حرارت بماند و سپس قهوه شما برای نوشیدن آماده است.

 

۴/۵ - (۳ امتیاز)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *