خاموش شدن ناگهانی سشوار

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که حین سشوار کشیدن موهای خود بصورت ناگهانی سشوار خاموش شده و روشن نشود. آیا میدانستید علت خاموش شدن ناگهانی سشوار چیست؟ در این مقاله قصد داریم علت و نحوه برطرف کردن مشکل خاموش شدن ناگهانی سشوار در منزل را به شما عزیزان توضیح دهیم پس تا انتها همراه ما باشید.

چرا سشوار حین کار کردن خاموش میشود؟

سوالی که خیلی از شما عزیزان از متخصصین تعمیرخونه میپرسید این است که چرا سشوار پس از مدتی کار کردن بصورت ناگهانی خاموش میشود و تا زمانی که بصورت کامل سرد نشده است روشن نمیشود. برای پاسخ به این سوال ابتدا باید چند مورد را باهم بررسی کنیم.

خاموش شدن سشوار حین کار به چند دلیل اتفاق می افتد. شما باید با ساختار اصلی سشوار آشنا باشید تا بتوانید مشکل خاموش شدن ناگهانی سشوار را در منزل برطرف کنید. سشوار ها یک سری اجزای اصلی دارند که عبارتند از:

  • فنر سشوار
  • فن سشوار
  • موتور سشوار
  • کلید تنظیم سرعت سشوار
  • سیم

خاموش شدن ناگهانی سشوار میتواند بدلیل خرابی هریک از این قطعات باشد. یا به سادگی این مشکل میتواند به دلیل استفاده طولانی مدت و داغ شدن بیش از حد سشوار باشد که در این شرایط بصورت خودکار برد اصلی سشوار دستگاه را به مدت چند دقیقه تا سرد شدن کامل خاموش میکند و اجازه روشن شدن دستگاه را به شما نمیدهد تا سشوار کاملا خنک شده و برای روشن شدن آماده شود.

این موضوع در اکثر سشوار ها اتفاق می افتد و با داغ شدن بیش از حد به جهت جلوگیری از سوختن موتور سشوار یا آب شدن اتصالات سشوار شما بصورت موقت چند دقیقه ای خاموش خواهد شد تا دستگاه بطور کامل خنک شود.

خاموش شدن ناگهانی سشوار بدلیل خرابی فنر سشوار

همانطور که گفته شد دمای زیاد و استفاده طولانی مدت از سشوار باعث داغ شدن بیش از حد فنر سشوار میشود. در این شرایط بمنظور جلوگیری از سوختن موتور یا آب شدن فن و اتصالات سشوار، دستگاه به مدت چند دقیقه خاموش و پس از سرد شدن مجددا آماده کار میشود. اما گاهی اوقات ممکن است سشوار شما پس از سرد شدن هم روشن نشود. در این شرایط یکی از علت های روشن نشدن سشوار خرابی فنر آن میباشد.

فنر سشوار که به آن المنت سشوار هم گفته میشود عنصر گرمایشی سشوار محسوب میشود با داغ شدن آن و گذشتن باد داغی که توسط فن تولید میشود از روی فنر فرایند سشوار کشیدن را انجام میدهید ممکن است خراب شود و بدلیل خرابی آن دستگاه روشن نشود یا پس از گذشت مدت کوتاهی دستگاه خاموش شود.

اگر المنت سشوار شما خراب شده باشد برای تعمیر آن باید ابتدا المنت مرتبط با سشوار خود را خریداری کنید و سپس دستگاه را باز کرده و المنت آن را جایگزین کنید. البته دقت داشته باشید در صورتی که آشنا به فرایند تعمیر سشوار نیستید بهتر است تعمیر سشوار خود را به تعمیرکار مجرب بسپارید تا با کمترین هزینه و بدون دردسر سشوار شما را تعمیر کند.

خاموش شدن ناگهانی سشوار بدلیل خرابی فن سشوار

خرابی یا اتصالی فن سشوار یکی از دلایل اصلی روشن نشدن یا خاموش شدن ناگهانی سشوار است. اگر سشوار شما حین کار کردن بوی سوختگی بدهد و پس از مدت کوتاهی خاموش بشود ممکن است علت بوی سوختگی و خاموش شدن ناگهانی بدلیل خرابی فن سشوار باشد.

برای بررسی و صحت از خراب بودن فن سشوار باید دستگاه را باز کنید و فن موتور سشوار را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. گاهی اوقات ممکن است فن سشوار شما در بازار یافت نشود به همین علت پیشنهاد میکنیم به مراکز تعمیرات لوازم خانگی مراجعه و فرایند تعمیرات سشوار خود را به آنها بسپارید.

تعمیر سشوار

خاموش شدن ناگهانی سشوار بدلیل خرابی موتور سشوار

موتور که عنصر اصلی و قلب تپنده هر دستگاهی محسوب میشود پس از گذشت مدت زمان و با استفاده طولانی مدت ممکن است دچار خرابی بشود یا حتی بسوزد. خراب شدن موتور سشوار مشکل رایجی است که اکثر سشوار های بی کیفیت بازار ممکن است با آن مواجه شوند.

هنگامی که سشوار خریداری میکنید مطمئن شوید از مراکز معتبر آن را خرید میکنید و حدالمکان سشواری بخرید که گارانتی داشته باشد. چراکه در صورت تقلبی بودن سشوار، موتور آن بسیار ضعیف است و پس از مدت کوتاهی از کار خواهد افتاد.

هرچند که جای نگرانی نیست و تعمیرخونه برای تعمیر سشوار شما و تعویض موتور آن آمادگی کافی را دارد و به شما ضمانت نامه کتبی میدهد که موتور سشوار شما به مدت ۶ ماه اگر هر اتفاقی برایش افتاد آن را رایگان تعویض خواهد کرد.

پس فقط کافیست درخواست تعمیرکار سشوار دهید تا سشوار شما را درب منزل تحویل بگیریم و پس از تعمیر آن را درب منزل تحویل دهیم. پیک تعمیرخونه برای همشهریان عزیز تهرانی رایگان است و لوازم خانگی معیوب شما را درب منزل از شما تحویل خواهد گرفت و پس از تعمیر مجددا آن را درب منزل به شما تحویل میدهد.

خاموش شدن ناگهانی سشوار بدلیل خرابی کلید تنظیم سرعت سشوار

خرابی کلید سشوار یکی از شایع ترین مورد خرابی سشوار و علت روشن نشدن آن است. خرابی اتصالات و کانکتور های کلید تنظیم سرعت سشوار دلیل اصلی روشن نشدن دستگاه است و شما میتوانید با خرید کلید مشابه سشوار خود آنرا در منزل تعمیر کنید. تنها چیزی که به آن احتیاج خواهید داشت پیچ گوشتی، سیم چین و هویه است.

بدون دردسر و تنها در کمتر از ۳ دقیقه درخواست تعمیرکار دهید تا پیک تعمیرخونه سشوار شما را درب منزل تحویل بگیرد و پس از تعمیر آنرا درب منزل با ضمانت ۶ ماهه به شما تحویل دهد.

خاموش شدن ناگهانی سشوار بدلیل خرابی یا اتصال سیم سشوار

خرابی سیم سشوار ممکن است دلیل خاموش شدن ناگهانی سشوار یا روشن نشدن آن باشد. با استفاده نا درست از سشوار و جابجایی آن توسط سیمش به مرور سیم دستگاه ضعیف شده و ممکن است خراب بشود و شما مجبور به تعویض سیم دستگاه خود بشوید. تعویض سیم سشوار کار سختی نیست اما بهتر است در استفاده از دستگاه کمی دقت کنید تا هزینه خرید سیم و دردسر تعویض سیم سشوار را تحمل نکنید.

نتیجه گیری

خاموش شدن ناگهانی سشوار در حین کار یکی از مشکلات رایج این دستگاه است که ممکن است به سادگی بدلیل داغ شدن بیش از حد آن اتفاق بیفتد یا اینکه قطعه ای درون دستگاه خراب شده باشد و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. به شما پیشنهاد میکنیم حدالامکان تعمیرات لوازم خانگی خود بخصوص تعمیر سشوار را به متخصصان مجرب بسپارید تا دستگاه شما دچار آسیب بیشتر نشود.

تعمیرخونه نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سراسر ایران میباشد که این امکان را برای شما فراهم کرده تا بدون نیاز به مراجعه حضوری فرایند تعمیرات لوازم خانگی خود را بصورت غیر حضوری یا بصورت تعمیر در منزل انجام دهید.

تعمیر خونه برای تمامی لوازمی که تعمیر میشود به مشتریان ۶ ماه ضمانت نامه معتبر شرکتی میدهد تا در صورت بروز مشکل نگرانی از پرداخت مجدد هزینه نداشته باشید. همچنین پیک تعمیرخونه آماده دریافت دستگاه شما درب منزل بصورت رایگان میباشد. پس هر کجا که هستید تنها به یک گوشی موبایل برای تعمیر کردن لوازم خانگی خود نیاز خواهید داشت!

۵/۵ - (۲ امتیاز)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *