تصفیه هوا زیر 10 میلیون چی بخریم؟

امروزه افراد زیادی که در شهر های بزرگ زندگی میکنند به فکر خرید دستگاه تصفیه هوا می افتند. قطعا تنوع برند ها و مدل های دستگاه تصفیه کننده هوا به قدری زیاد است که هنگام خرید شما را گمراه خواهد کرد. از حدودا ۲ میلیون تومان شما میتوانید دستگاه تصفیه هوا خریداری کنید تا بیش از ۴۵ میلیون تومان! در این مطلب به شما خواهیم گفت که دستگاه تصفیه هوا زیر ۱۰ میلیون چی بخرید تا هم امکانات کامل داشته باشد و هم کیفیت بسیار خوبی داشته باشد. پس اگر میخواهید با قیمتی کمتر از ۱۰ میلیون تومان تصفیه کننده هوا بخرید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

انواع دستگاه های تصفیه کننده هوا

تمامی دستگاه های تصفیه کننده هوا مکانیزم یکسانی دارند و کار اصلی شان به یک صورت است. این دستگاه ها با فیلتر های هپا تا ۹۷ درصد ذرات معلق و آلودگی های هوا را جذب، تصفیه و هوای تازه را خارج میکنند و فرایند تصفیه هوا را انجام میدهند. اگر دستگاهی که تهیه میکنید علاوه بر فیلتر هپا، دارای فیلتر کربن نیز باشد میتواند تا ۹۹.۹ درصد ذرات و آلودگی های هوا را جذب و هوا را تصفیه کند.

دستگاه های تصفیه کننده هوا از نظر ابعادی متفاوتند و برخی بصورت ایستاده و برخی رومیزی هستند. تصفیه هوا رومیزی برای فضاهای کوچک مانند اتاق خواب و اتاق محل کار مورد استفاده قرار میگیرند. دستگاه تصفیه هوای ایستاده حجم هوا دهی و قدرت تصفیه بیشتری دارند و برای فضاهای بزرگتر مانند خانه و محل کار مورد استفاده قرار میگیرند.

هنگامی که میخواهید دستگاه تصفیه هوا انتخاب کنید باید به میزان حجم هوادهی و میزان پوشش دستگاه دقت کنید و باید بدانید که هر دستگاه توانایی تصفیه چه متراژ متر مکعب فضا را دارد.

تصفیه هوا شیائومی سری 4

تصفیه هوا شیائومی سری ۴

اگر به دنبال خرید دستگاه تصفیه هوا برند میگردید بدون شک سری ۴ این دستگاه یکی از بهترین دستگاه های بازار در حدود قیمتی ۶ تا ۷ میلیون تومان است. تصفیه هوای سری۴ شیائومی یک دستگاه تصفیه هوای ایستاده است که قابلیت های جذابی را در اختیار شما قرار میدهد. قابلیت کنترل هوشمند از طریق اپلیکیشن، صفحه نمایش LED، نشانگر های وضعیت آلودگی هوا و داشتن فیلتر کربن و فیلتر هپا از جمله ویژگی های این دستگاه نسبت به سایر دستگاه های موجود بازار است.

تصفیه هوا گرین GAP200

تصفیه هوا گرین GAP200

تصفیه هوای گرین مدل GAP200 یکی از دستگاه های خوب بازار در رنج قیمتی ۴ تا ۵ میلیون تومان است. این تصفیه هوا دارای فن سه سرعته است که در طول یک ساعت میتواند سه مرتبه فرایند تصفیه هوا را انجام دهد. همچنین دستگاه دارای فیلتر کربن و فیلتر هپا است که جزو بهترین فیلتراسیون ها به حساب می‌آید.

البته فیلتراسیون این دستگاه بصورت ۴ فیلتره است که فیلتر های اصلی آن هپا و کربن است. همچنین این مدل از تصفیه هوای گرین دارای سنسور های نشان دهنده زمان تعویض فیلتر است و در رنج قیمتی ۴ تا ۵ میلیون تومان یکی از بهترین انتخاب ها میتواند باشد.

تصفیه هوا بومین مدل Z400

تصفیه هوا بومین مدل Z400

دستگاه تصفیه کننده هوا برند بومین مدل z400 یکی از دستگاه های قدرتمند و مقرون به صرفه بازار است که دارای فیلتراسیون هپا + کربن است. این تصفیه هوا متراژ ۳۲ تا ۴۰ متر مربع را پوشش میشدهد و قابلیت تنظیم سرعت فن نیز دارد. تصفیه هوا بومین مدل Z400 یکی از ساده ترین دستگاه های بازار است که قیمتی حدودا ۸ تا ۹ میلیون تومان دارد. البته قیمت بیشتر این دستگاه بدلیل حجم هوادهی آن است که موجب میشود این دستگاه تا ۴۰ متر مربع را پوشش بدهد.

تصفیه هوا هانیول مدل AIR TOUCH V2

تصفیه هوا هانیول مدل AIR TOUCH V2

در میان برند های مختلف، هانیول نسبت به باقی برند ها کمتر شناخته شده است و به تازگی وارد بازار ایران شده است. اما دستگاه تصفیه هوا هانیول مدل AIR TOUCH V2 یکی از پرفروش ترین تصفیه کننده های هوای بازار است که تا ۴۵ متر مربع را پوشش میدهد. این دستگاه نیز از فیلتراسیون هپا + کربن پشتیبانی میکند و از نظر شکل ظاهری و کیفیت ساخت بسیار راضی کننده است. قیمت حدودی تصفیه هوا هانیول مدل AIR TOUCH V2 در بازار بین ۷ تا ۹ میلیون تومان است.

تصفیه هوا نئوتک مدل XJ-3200

برند نئوتک یکی از برند های معتبر تولید کننده تصفیه هوا است و مدل XJ-3200 یکی از جدیدترین محصولات این برند محسوب میشود. این تصفیه کننده هوای قدرتمند توانایی پوشش ۴۰ تا ۵۰ متر مربع را دارد. البته فن های قدرتمند این دستگاه موجب شده که بتوانید فضای خانه یا محل کار خود را با این تصفیه هوای قدرتمند پوشش دهید. فیلتراسیون بکار رفته در این دستگاه فیلتر هپا + کربن + دی اکسید تیتانیوم است که تا ۹۹.۹ درصد ذرات معلق و آلودگی های موجود در هوا را جذب و هوا را تصفیه میکند. قیمت این دستگاه در بازار حدودا ۸ تا ۱۰ میلیون تومان است و میتوان آنرا جزو تصفیه کننده های اقتصادی دانست.

دستگاه تصفیه هوا گران قیمت بخریم یا ارازن قیمت؟

خیر، یک تصفیه کننده هوای بسیار مؤثر از نظر دستگاهی و نوع کارکرد بسیار ساده و ارزان است، این درحالی است که بسیاری از شرکت های تصفیه هوا این حقیقت را پنهان می کنند تا بتوانند شما را متقاعد کنند که هزینه بسیار زیادی برای مدل های فانتزی تصفیه هوا که قابلیت ها و فناوری های مختلفی در آن استفاده شده است، بپردازید.

تمامی کارایی که یک دستگاه تصفیه هوا گران قیمت برای شما انجام میدهد را یک دستگاه ساده و ارزان تصفیه کننده هوا که از فیلتراسیون HEPA بهره میبرد، نیز انجام میدهد. پس نیازی نیست برای خرید دستگاه تصفیه کننده هوا هزینه هنگفت پرداخت کنید.

به این صفحه امتیاز دهید

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *